• Aktualności

            • Do biegu, gotowi, START!

            • 25 maja uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w biegu zorganizowanym przez Starostwo Powiatu Zachodnio Warszawskiego. Uczestnicy na placu gminnego GOSiR’u w Zielonkach zmagali się na różnych dystansach.  Klasy 1 - 3 na 250m, klasy 4 - 5 na 600 m, klasy 6 - 7 na 800m, natomiast  klasy gimnazjalne na 1000m. Wśród naszych uczniów na dystansie 250 m najlepsza okazała się Antonina B. z klasy 3b, która zajęła I miejsce. W kategorii klas 6 – 7 najlepszy okazał się uczeń klasy 6a – Jakub B. Z klas gimnazjalnych najlepszym wśród chłopców okazał się Jan K. zajmując III miejsce, natomiast wśród dziewcząt Martyna B. (II miejsce) oraz Natalia D. (III miejsce). Wszystkim uczestnikom biegu wręczone zostały medale, a zwycięscy otrzymali statuetki i drobne upominki.

              W klasyfikacji zespołowej szkół w biegach przełajowych o Puchar Starosty Warszawskiego Zachodniego nasza Szkoła zajęła, w kategorii „Dziewczęta i Chłopcy roczniki od 2010 do 2004”, IV miejsce. W kategorii „Dziewczęta i chłopcy roczniki 2003/2004” nasza Szkoła zajęła I miejsce.

              Gratulujemy wszystkim biegaczom ukończenia biegu!

            • Warsztat artysty...

            • Dnia 25 maja uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w plenerze malarskim zorganizowanym przez panią Ewę Urniaż w szkole w Borzęcinie Dużym. Zadaniem dzieci było narysowani zwierząt zamieszkujących Kampinoski Park Narodowy, które posiadają rogi lub poroże. Uczniowie ochoczo zabrali się do pracy. Z pomocą ołówków i pasteli powstały ciekawe, kolorowe prace. W  plenerze udział wzięli: Adam M. z klasy 3a, Maja D. z klasy 3b, Marysia A. z klasy 5a oraz Kasia M. z klasy 5a. Wszyscy uczestnicy za udział otrzymali drobne upominki.

            • Rok 2018 rokiem Ireny Sendlerowej

            • W dniu 24 maja odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego konkursu, w którym brały udział wszystkie szkoły z naszego powiatu, poświęconego Irenie Sendlerowej w Szkole Podstawowej w Zielonkach-Parcela. Uczestników powitała dyrektor szkoły, a szkolne koło teatralne przygotowało krótki spektakl opowiadający o bohaterce wojennej.

              W konkursie plastycznym nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca na podium. W kategorii:  „1 – 3 szkoły podstawowej” -  III miejsce zajął Kacper G. z klasy 3b, II miejsce zajęła Patrycja B. z klasy 3b, natomiast I miejsce zajął Benedykt A. z klasy 3b. W kategorii: „4 – 6 szkoła podstawowa” – III miejsce zajął Wojtek Korczakowski z klasy 4a. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięscy nagrody rzeczowe. Za trud włożony w przygotowanie uczestników do konkursu dyplomy otrzymali również nauczyciele z naszej szkoły:  Marzena Furmankiewicz, Karolina Ziułkowska oraz Krystyna Podlacha.

            • Bajeczki pani Haneczki

            • Spotkanie autorskie.

              W dniu 23 maja do naszej Szkoły zawitała autorka bajek dla dzieci pani Hanna Niewiadomska. Spotkali się z nią uczniowie klas 0 – 3 szkoły podstawowej. W kameralnym otoczeniu naszej świetlicowej sali pani Hanna opowiadała dzieciom o tym jak to jest być pisarzem i z czym związany jest ten zawód. Uczniowie z każdej klasy wspólnie z pisarką mieli możliwość napisania krótkiego wiersza. Pani Hanna przeczytała uczniom kilka swoich wierszy oraz przedstawiła historię ich powstania. Na zakończenie uczniowie mieli okazję kupić jeden z tomów „Bajeczki pani Hanki” oraz uzyskać autograf i specjalną dedykację od autorki.

            • Wycieczka do Zamku Królewskiego

            • W dniu 18 maja 2018 roku klasa Ia , IIIa i IIIb wzięła udział w lekcji muzealnej „Pałac 1001 nocy” na Zamku Królewskim w Warszawie. Była to pierwsza z cyklu lekcji muzealnych i miała ona na celu przybliżenie dzieciom niezwykłej krainy Bliskiego Wschodu. Bawiąc się, uczniowie poznali jej mieszkańców oraz panujące tam zwyczaje, a zamieniając się w tkaczy, mieli niepowtarzalną okazję utkać dywan. Lekcja odbyła się w pałacu Pod Blachą na wystawie kobierców wschodnich, jednej z największych na świecie. Klasy wykazały duże zainteresowanie programem zajęć i aktywnie uczestniczyły w lekcji. Uczniowie poznali proces powstawania dywanu. Poznali podstawową terminologię (przędzawątekosnowaruno) oraz dowiedzieli się, jakie funkcje pełnią dywany w krajach Orientu. Uczniowie obejrzeli również przedstawienie pt. Przygody Sindbada Żeglarza, które wywarło na nich ogromne wrażenie. W przedstawieniu aktorzy wykorzystali lalki i marionetki. Widowisko dopełniała orientalna muzyka i światła, które przeniosły wszystkich w barwny świat egzotycznych opowieści. Zakończeniem wycieczki była wspólna wizyta w pobliskiej restauracji, gdzie wszyscy zjedli przepyszną pizzę i lody.

            • Spektakl profilaktyczny pt. "Karolcia"

            • 17 maja odbyła się wycieczka oddziałów przedszkolnych i edukacji wczesnoszkolnej do Kina Wisła na profilaktyczny spektakl teatralny pt. ,,Karolcia’’. Przedstawienie zostało zrealizowane na podstawie książki Marii Krügier pt. „Karolcia”. Spektakl opowiadał o dziewczynce, która w czasie przeprowadzki znajduje niebieski koralik. Dzięki magicznemu koralikowi Karolcia wraz ze swoim kolegą Piotrem przeżywała wiele ciekawych i zabawnych przygód. Przygody bohaterów uczyły młodego widza, że warto pomagać innym, zasad bezpieczeństwa,  jak powinni poruszać się po drodze, jak ważne są światełka odblaskowe, co oznaczają niektóre znaki drogowe, a także pod jakie numery alarmowe należy zadzwonić w przypadku zagrożenia. Dzieciom podobało się bardzo przedstawienie, przepiękne dekoracje oraz oprawa muzyczna. Klasy 7 w tym samym czasie obejrzały spektakl profilaktyczny dotyczący zagrożeń w sieci, tego jak bezpiecznie korzystać ze stron internetowych i jak ustrzec się przed zagrożeniami ze strony innych osób.

            • Mistrzowie puzzli!

            • 10 maja w Przedszkolu w Bliznym Jasińskiego odbył się IV Turniej Układani  Puzzli,, Zostań mistrzem puzzli’’. Układanie puzzli rozwija pamięć, spostrzegawczość, umiejętności manualne, ćwiczy wzrok, ale także wyobraźnię.  W zawodach wzięły udział również dwa  zespoły z oddziałów przedszkolnych naszej Szkoły, w których skład wchodzili:  Karina Czapska, Maria Marońska, Liliana Demidziuk i Wiktor Kowalski. Wszyscy zawodnicy doskonale się bawili układając puzzle.  Oprócz uśmiechu na twarzy, zawodnicy przywieźli nagrody ufundowane przez min. Wójta Gminy Stare Babice, Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego  oraz inne firmy.

            • Wiwat maj! Piękny maj!

            • 3 maja 1791 roku uchwalona została w Polsce pierwsza w Europie i druga na świecie Konstytucja regulująca ustrój prawny w Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

              Konstytucja 3 maja została ustanowiona ustawą rządową przyjętą tego dnia przez Sejm Czteroletni. Została zaprojektowana w celu zlikwidowania obecnych od dawna wad opartego na wolnej elekcji  i demokracji szlacheckiej systemu politycznego Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Konstytucja zmieniła ustrój państwa na monarchię dziedziczną, ograniczyła znacząco demokrację szlachecką, odbierając prawo głosu i decyzji w sprawach państwa szlachcie nieposiadającej ziemi, wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz stawiała chłopów pod ochroną państwa, w ten sposób łagodząc najgorsze nadużycia pańszczyzny. Konstytucja formalnie zniosła liberum veto.

              Z tej okazji 27 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel pod przewodnictwem Anny Szelenbaum oraz Ewy Sokołowskiej.  W klimat tamtego okresu wprowadziła zgromadzonych gości Maria Reniec- uczennica klasy czwartej wykonując utwór Michała Kleofasa Ogińskiego „Pożegnanie Ojczyzny”. Uczniowie klas drugich gimnazjum przybliżyli zgromadzonym wydarzenia z tamtego okresu, zaś uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej, pod przewodnictwem wychowawczyń Pauliny Kober i Karoliny Ziułkowskiej, zatańczyli poloneza.  Cały występ uświetnił chór szkolny pod przewodnictwem Małgorzaty Gałązki  wykonując pieśni patriotyczne. Wśród zgromadzonych gości znalazł się również zastępca naszego wójta pan Marcin Zając.