• IRENA SENDLEROWA

• ,,Ratuj tonących nawet jeśli nie umiesz pływać"

Stanisław Krzyżanowski

Z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2018 - Rokiem Ireny Sendlerowej. Z tej okazji 15 czerwca uczniowie naszej Szkoły  obejrzeli przedstawienie dotyczące życia  i zasług Ireny Sendlerowej. W piękny i poruszający sposób uczniowie starszych klas przybliżyli nam niesamowitą postać pani Ireny Sendlerowej. Uczniowie mogli dowiedzieć się kim była i czym zasłynęła polska działaczka społeczna.

• Sukcesy edukacyjne naszych uczniów

• W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej Olimpus

- grawerowane dyplomy i nagrody książkowe za zajęcie 1 miejsca z j. angielskiego i matematyki otrzymała Ewelina Preś kl. IIB gimnazjum.

- grawerowany dyplom i nagrodę książkową za zajęcie 1 miejsca z matematyki otrzymał Dominik Mandes kl.III B gimnazjum.

- dyplomy

Laureatów z biologii otrzymały Aleksandra Szelenbaum kl.IIIA i Ewelina Preś kl.IIB z j.angielskiego Karolina Rowicka kl.IIIC i Aleksandra Szelenbaum kl.IIIA gimnazjum.

W Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym "Geo Planeta" wyróżnienia otrzymali: Karolina Rowicka kl.IIIC gimnazjum oraz Antoni Dunal kl.VIIA szkoła podstawowa.Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

• Magiczne ogrody.

• Wycieczka klasy 1-3 do Magicznych Ogrodów.

12.06.2018 odbyła się wycieczka do parku rozrywki Magiczne Ogrody. Park został stworzony w oparciu o oryginalną baśniową historię.  Naszym przewodnikiem po baśniowych krainach były prawdziwe Krasnoludy. Opowiedzieli nam niezwykłą historię Magicznych Ogrodów. Podczas pobytu w ogrodach na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: gry i zabawy sportowe z animatorem, przejazd kolejką w Kwiatowej Dolinie, wizyta w krainie wróżek Smużek ,zabawy w Grodzie Krasnoludzkim i Podgrodziu Szkoleniowym, zabawy w krainie Bulwiaków oraz na Smoczym placu zabaw. W tym dniu nikomu nie groziła nuda, każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Na najodważniejszych czekała wizyta w Mroczysku!- nie wszyscy okazali się jednak bohaterami... Ogród został zaprojektowany tak, aby wspierać rozwój zmysłów i wyobraźni dziecka. Czekały tu na nich linowe place zabaw, zjeżdżalnie, karuzele, drewniane tratwy, przejażdżka kolejką i wiele więcej! Chętni mogli  nauczyć się fechtunku i strzelania z kuszy w Krasnoludzkim Grodzie, a także zwiedzić  podziemne tunele! Na koniec zjedliśmy obiad, a na deser przepyszne lody. Szczęśliwi choć bardzo zmęczeni wróciliśmy do domu.

• "Kocham czytać"

• Bicie rekordu czytelniczego

Dnia 11 czerwca w naszej Szkole odbywa się akcja "Kocham czytać". Akcja polegała na biciu rekordu w ilości dzieci czytających książkę zorganizowanym przez p. Annę Szelenbaum. Uczniowie ze wszystkich klas zebrali się na auli aby wspólnie czytać ulubione książki. W biciu rekordu wzięło udział ponad 100 osób. Akcja miała na celu popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji  dziękujemy i życzymy wielu miłych chwil z książką.

• Konkurs recytatorski "Miłość w poezji"

• oraz rozstrzygnięcie konkursu "Najpiękniejsza zakładka"

W dniu 8 czerwca odbył się konkurs recytatorski ,,Miłość w poezji’’ dla klas IV-VII. Dzieci recytowały wiersze o tematyce miłosnej, które eksponowały wartość miłości  w życiu człowieka.

W ramach akcji czytelniczej w naszej Szkole  odbyło się, również  rozstrzygnięcie konkursu  na najpiękniejszą zakładkę do książki. Wyróżnienie w klasach młodszych otrzymał Mateusz W. z kl. 3b, III miejsce zajęła uczennica klasy  1a – Alicja O., II miejsce otrzymała Maja S. z kl. 1a, natomiast  I miejsce otrzymała Kalina P. z Ob.

• Moja pierwsza wizyta w kinie

• W dniu 4 czerwca uczniowie oddziału przedszkolnego wybrali się ze swoją pierwszą wizytą do kina. Uczniowie mieli okazje zwiedzić niedostępne dla zwyklego widza miejsca. Zobaczyli między innymi: gdzie wyświetlany jest film i na jakich urządzeniach oraz jak zarezerwowac miejsce. Przewodnik wytłumaczył uczniom jak działa wyświetlacz, co jest potrzebne aby film widoczny był na ekranie. Dzieci były zainteresowane tym tematem i zadawały dużo pytań. Po zwiedzaniu uczniowie mieli okazję obejrzeć na dużym ekranie animację pt. "Basia" oraz poznać od podstaw jak tworzony jest takiego rodzaju film. Na zakończenie uczniowie wybrali się wraz z opiekunami na lody. Każdy z uczniów otrzymał dyplom ukończenia swojej pierwszej wizyty w kinie.

• "Kopciuszek"

• Teatr gimnazjalistów dla klas 1 - 4

Dnia 6 czerwca w naszej Szkole wszyscy uczniowie wykonywali zdjęcia. Każda z klas wykonała zdjęcie klasowe, oprócz tego każdy z uczniów mógł zrobić zdjęcie do legitymacji lub koleżeńskie.

Na ten dzień uczniowie naszego gimnazjum zaplanowali również prezent dla uczniów klas 1 – 3. Uczniowie klasy IIIc (Gim) przygotowali piękne przedstawienie pt. „Kopciuszek” na podstawie baśni Braci Grimm. Uczniowie w przygotowanych przez siebie strojach występowali w rolach: Kopciuszka, Złych sióstr, Macochy, Księcia, Wróżki oraz Pary królewskiej. Przedstawienie było dostosowane do odbiorców i miało walor humorystyczny. Wszystkim uczniom bardzo się podobało. Aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

• Surowce zbieramy środowisku pomagamy!

• W konkursie środowiskowym zorganizowanym przez wójta gminy Stare Babice i firmę „Byś” Wojciecha  Byśkiniewicza – „Mistrz Recyklingu – Maks prządkuje odpady” uczniowie Szkoły Podstawowej w Koczargach Starych zbierali zużyte telefony komórkowe i makulaturę. Spośród wszystkich szkół w naszej gminie to właśnie szkoła w Koczargach Starych zebrała najwięcej surowców wtórnych i zajęła I miejsce w zbiórce telefonów komórkowych oraz II miejsce w zbiórce makulatury. Szkoła w nagrodę otrzymała dwa telewizory oraz uczniowie wyróżnieni w zbiórce otrzymały dyplomy i drobne upominki.