• Ferie 2019!

• Ferie zimowe za nami. Niektórzy wyjeżdżali z rodzicami w góry lub nad morze, inni na obozy narciarskie, dla jeszcze innych był to czas wyjazdów do rodziny. Ale grono uczniów zdecydowało się skorzystać z ferii w szkole. Celem zajęć było nie tylko rozwijanie aktywności i sprawności fizycznej, ale również integracja uczniów.

W tym roku zainteresowanie feriami szkolnymi było głównie ze strony uczniów klas 0-VI SP. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich aktywnościach zorganizowanych przez nauczycieli. Każdy dzień wypełniały inne aktywności dostosowane do wieku uczniów. Dzieci mogły bawić się w salach zabaw, wspinać się na ściankę wspinaczkową czy grać w kręgle.  Obejrzeliśmy wspólnie również film „Ralph Demolka w Internecie” oraz wziąć udział w warsztatach „Bezpieczny Internet”. Odwiedziliśmy również pobliski Julinek gdzie uczniowie jeździli na koniu, lepili z gliny i wiele innych rzeczy. Ostatniego dnia pojechaliśmy na Stadion Narodowy, niektórzy z uczniów po raz pierwszy mieli łyżwy na nogach ale nauka jazdy szła im wspaniale i już po niedługim czasie wszyscy bawili się na lodzie.

Tego typu zajęcia okazały się dla niejednego okazją do sprawdzenia swoich możliwości w nowych dyscyplinach sportowych, ale również do przełamywania barier i podnoszenia poziomu swoich umiejętności oraz wytrzymałości fizycznej. Zajęciom towarzyszyła radość, zdrowa rywalizacja i kultura sportowa. Był to czas na pewno dobrze zagospodarowany. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywnie spędzone ferie i zapraszamy za rok!!!

• Niech żyje bal!

• W tym roku już po raz drugi zorganizowany został bal karnawałowy w naszej Szkole. Bawili się na nim uczniowie  klas 0 - 4. Każdy z uczniów zaskoczył nas ciekawym przebraniem. Oczywiście nie brakowało księżniczek i SpiderMan'ów. Jednak wsród bawicych się uczniów zobaczyć mogliśmy m.in.: sarenkę, indian, ninja, żołnierza, jednorożca i wiele innych. Zabawa trwała 2 h, a rozkręcali ją wspólnymi tańcami zaproszeni DJ'eje. Dla uczniów po zakończonej zabawie czekał poczęstunek. Fotograf wykonał również zdjęcia grupowe, indywidualne i koleżeńskie.

• Wszystkie Kolory Świata - V edycja

• W jaki sposób szmaciana laleczka może uratować życie dziecka? Jak pokazać dzieciom, że mogą pomóc tym najbardziej potrzebującym i jednocześnie czerpać z tego radość?

Nasza Szkoła wzieła udziału w akcji WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. To już piąta polska edycja światowego projektu edukacyjno – pomocowego UNICEF, którego początki sięgają 1999 roku. Nasi uczniowie od zerówki do gimnazjum zaangażowali się w akcje szycia lalek. Oczywiście zachęcaliśmy do włączenia się w działania  rodziców, dziadków i opiekunów, których wsparcie w tym projekcie było nieocenione. Ze zwykłego szablonu powstały przepiękne lalki. Każda z nich znalazła swój dom, a pieniądze zebrane ze sprzedaży przekazane zostaną UNICEF.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, że tak chętnie włączyli się w tą akcję. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku lalek będzie jeszcze więcej!

• Na farmie niespodzianek...