• Zostań mistrzem puzzli

• 23 maja 2019 r. w Przedszkolu w Bliznem Jasińskiego odbył się V Turniej Układania Puzzli „Zostań mistrzem puzzli”. Turniej przeznaczony był dla dzieci w wieku 5-6 lat. Organizatorem i pomysłodawcą imprezy było Przedszkole w Bliznem Jasińskiego. W konkursie wzięły udział również dwie pary reprezentujące zerówkę ze Szkoły Podstawowej w Koczargach Starych.

W turnieju uczestniczyło 44 przedszkolaków podzielonych na 2 osobowe drużyny, z placówek na terenie powiatu warszawskiego-zachodniego.

Turniej był podzielony na 3 etapy. Uczestnicy kolejno układali obrazki z 60, 70 oraz 100 elementów.

Po Turnieju dzieci zjadły słodki poczęstunek oraz otrzymały nagrody za udział w konkursie.

• Tradycyjnie w naszej szkole uczniowie angażują się w obchody Dnia Ziemi.

W  tym roku zwróciliśmy uwagę na działania człowieka prowadzące do zanieczyszczeń atmosfery w związku z tym uczniowie klasy VIIIA przygotowali przedstawienie „Sad nad człowiekiem”, które spotkało się z ogromnym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedze w wewnątrzszkolnym konkursie Wiedzy o Puszczy Kampinoskiej – I miejsce zajęła Martyna Lubańska z klasy IIIE . Zwrócona został uwaga na piękno otaczającej przyrody w konkursie fotograficznym „Wiosna w Obiektywie” – I miejsce zajęła Karina Demidziuk z klasy VIIIA. Dzieci z klas 0-3 mieli szansę stać konstruktorami i wykazać się kreatywnością  przygotowując zabawkę w konkursie „Coś nowego ze starego – Ekozabawka”.  Szkoła ozdabiały plakaty promujące obchody Dnia Ziemi.