• Aktualności

            • Tysiąc powodów, by czytać!

            • Nasza szkoła zarejestrowała się do konkursu Empiku "Tysiąc powodów, by czytać", w którym można wygrać nagrodę dla szkoły w postaci książek. Na nasz plakat można głosować od 24 października do 28 listopada na stronie empik.com/biblioteki lub za pomocą aplikacji mobilnej Empiku. Gorąco zachęcam do oddawania głosów na naszą szkołę oraz zachęcania innych do głosowania.

            • Pałac Lubomirskich i Gościnny Dwór

            • 2 października uczniowie klas VA  i VI B odwiedzili  Park Miniatur Województwa Mazowieckiego, gdzie wzięli udział w lekcji „Odbudujmy utracone Perły Architektury Warszawy”.

            • Pasowanie na ucznia!

            • 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, który w naszej szkole jest również ważnym dniem dla uczniów klas pierwszych. Jest to uroczystość włączenia ich we wspólnotę szkolną Uroczystym ślubowaniem.Tego dnia 42 uczniów zostało pasowanych na ucznia Szkoły Podstawowej w Koczargach Starych. Uroczystą akademię prowadzili uczniowie klas starszych. Było wiele piosenek, wierszy i życzeń dla wszystkich pracowników. Wręczone zostały również nagrody dla nauczycieli i innych pracowników szkoły z rąk Wójta Sławomira Sumki i Dyrektor Anny Baran. Cała uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów klas pierwszych. Akademię przygotowały panie Paulina Kober oraz Karolina Ziułkowska, natomiast nad oprawą muzyczną czuwała pani Marzena Chmielarz-Borowiec.

            • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

            • W dniach 3-4 października 2019r. w naszej szkole obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.


              Uczniowie mogli obchodzić go z nami w szkole podczas specjalnych lekcji matematyki z tabliczką mnożenia wykonując serię zadań i zagadek logicznych oraz grając w gry matematyczne.

              Podczas przerw mogli rozwiązywać zagadki umieszczone na szkolnych ścianach umilając sobie wolny czas między lekcjami.


              Przygotowane również były rymowanki pozwalające zapamiętać trudne przykłady z tabliczki mnożenia.

              Zorganizowaliśmy akcje Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają . Uczniowie z klasy 5 wędrowali po szkole z czasie przerw z dwoma koszami. Pierwszy zawierał zadania z tabliczki, a drugi słodkości umilające udzielenie poprawnej odpowiedzi.
              Na kółku matematycznym uczniowie brali udział w turnieju Tabliczka Mnożenia na czas

              Wszystkie dzieci miały też możliwość poćwiczyć tabliczkę mnożenia w domu wykonując plakat lub zagadkę w tej tematyce.


              Tegoroczne obchody IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia możemy uznać za bardzo udane. Dziękujemy wszystkim uczniom za wspólną zabawę i dobrze wykonaną pracę.
               

              Patrycja Pysz

              Aleksandra Szymańska

            • Uczniowie na Uniwersytecie Warszawskim

            • W ramach Festiwalu Nauki uczennice z klasy VIIA wysłuchały wykładu „Białka dziwnych kształtów- jak je badać?  wygłoszonego na wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

            • Sprzątanie Kampinoskiego Parku Narodowego

            • 27.09.2019 uczestniczyliśmy ( uczniowie klas VA i VIB) w akcji „Ekologia na co dzień z Misją Kampinos”. Sprzątaliśmy Kampinoski  Park Narodowy, poszerzaliśmy wiedzę z zakresu ekologii spacerując ścieżką dydaktyczną .Naszą wycieczkę zakończyliśmy ogniskiem.

            • Teatr edukacji i profilaktyki "MASKA"

            • W tym roku gościliśmy dwukrotnie Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Aktorzy przyjechali do Naszej Szkoły z dwoma przedstawieniami profilaktycznymi.

              Pierwszym z nich było przedstawienie „W leśnym sądzie niejeden bohater zasiądzie” (opowieść o dobrym wychowaniu na podstawie trzech znanych wierszy Jana Brzechwy „Samochwała”, „Kłamczucha” i „Leń”). Znajdujemy się w leśnym sądzie, gdzie na czele prawa stoi sędzia- Tygrys. Zwierzę dba o to, by w lesie panował ład i porządek. Niestety, jak to czasem bywa. W lesie także znaleźli się delikwenci, którzy nic nie robią sobie z zasad dobrego wychowania. Jedną z takich osób jest Pani Kłamczewska, której zdarza się „naginać prawdę” przy pierwszej nadarzającej się okazji. Pod lupę zostanie wzięta także Zosia Samochwalska. Ona zaś nie wie czym jest pokora i skromność. W leśnym sądzie będzie burzliwie. Wkrótce na salę wchodzi ostatni już oskarżony, którym jest misia Ciamcia. Lenistwo to jej drugie imię. Nie ma mocnych, by coś skłoniło ją do choćby nawet najmniejszego wysiłku. Mądry sędzia zawsze wymierza sprawiedliwą karę. Sędzia Tygrys dobrze wie, co zrobić, aby zmienić nawyki naszych delikwentów. Empatia, bycie pomocnym, uczciwym, prawdomównym - czy to także oznaka dobrego wychowania? Oczywiście! W świecie pełnym zawirowań należy szczególną uwagę zwrócić na pewne wartości. A co w wypadku, kiedy egoizm, lenistwo i kłamstwo zwyciężają? O tym pisał poeta Jan Brzechwa. Jego wiersze: „Kłamczucha”, „Samochwała”, „Leń” będą przestrogą i podstawą do stworzenia nowego kodeksu savoir vivre’u, gdzie prawda i dobro są na pierwszym miejscu.

              Drugim przedstawienie było to pt.”Być dorosłą bardzo chciała i na miotle odleciała” (Bajka o zasadach bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym). Karolinka mała czarodziejka ma już dosyć słuchania rodziców. Przypadkiem natrafia w starej księdze na eliksir, dzięki któremu mogłaby się już stać dorosła, ale brakuje jednego składnika, żeby go pozyskać udaje się samotnie do miasta na swojej miotle. Tylko czy jej wiedza dotycząca bezpieczeństwa wystarczy, aby szczęśliwie przebyć drogę tam i z powrotem? W dzisiejszych czasach, kiedy dzieci muszą być coraz bardziej samodzielne, aspekt ich bezpieczeństwa wysuwa się na pierwszy plan. W szkole, w domu, czy w drodze, dzieci muszą się nauczyć, jak radzić sobie w różnych, niejednokrotnie trudnych sytuacjach. Spektakl w przystępny i zabawny sposób wskazuje młodym widzom odpowiednie wzorce zachowań. Pomaga zrozumieć, dlaczego należy uważać na nieznajomych, jak bezpiecznie poruszać się po drogach lub jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w wolnym czasie.

               Uczniowie z chęcią uczestniczyli w tych spotkaniach oraz aktywnie włączali się do udziału.