• Cmentarz Wojenny w Starych Babicach

• 30 października odbyła się szkolna wyprawa klasy 5A z nauczycielami Panią Dorotą Fijoł i Panią Joanną Drozd na Cmentarz wojenny w Starych Babicach. W nawiązaniu do Uroczystości Wszystkich Świętych na cmentarzu wspomniana została pamięć o żołnierzach poległych w wojnie obronnej 1939 roku, a także partyzantów Zgrupowania AK Kampinos. Wspólna pamięć, modlitwa i zapalenie zniczy pozwoliły oddać hołd i cześć poległym, którzy tworzyli zachodnie przedpole obrony stolicy w 1939 roku.

• Święto Niepodległości

• 8 listopada br. w naszej szkole uczciliśmy Święto Niepodległości. Obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęliśmy o godz. 11.11 odśpiewaniem hymnu państwowego. Tym samym przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji. Następnie obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny przygotowany przez klasę 5B pod kierunkiem pań: M. Romanowskiej i A. Szelenbaum oraz chór szkolny, którego występ przygotowała pani M. Chmielarz-Borowiec a pomagała jej pani D. Fijoł.

Uroczysty nastrój całego wydarzenia podkreślał galowy strój uczniów oraz przypięte do niego kotyliony, których autorami często były same dzieci.