• Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy

• W tym roku po raz pierwszy wybieraliśmy radnych do Młodzieżowej Rady Gminy. W Szkole Podstawowej w Koczargach Starych zgłosiło się troje kandydatów: Wojciech Korczakowski (kl. 6a), Antoni Napurka (kl. 7a) i Weronika Trzepałka (kl. 8a). Wszyscy spełnili postawione przed nimi wymagania, w tym zgromadzili podpisy osób ich popierających.

Po ogłoszeniu listy kandydatów przez Pana Wójta 28 listopada ruszyła kampania wyborcza, która zakończyła się 2 grudnia debatą przedwyborczą. Kandydaci na radnych przedstawili zgromadzonym w auli uczniom swoje programy oraz odpowiadali na liczne, często trudne i zaskakujące pytania.

3 grudnia odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli udać się do auli, gdzie zlokalizowany został lokal wyborczy i oddać głos na popieranego przez siebie kandydata. Wybory cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i wzbudziły wiele emocji.

Naszą placówkę reprezentować będą przez najbliższe dwa lata: Weronika Trzepałka oraz Antoni Napurka.

Wszystkim biorącym udział w wyborach gratulujemy odwagi, a naszym młodym radnym życzymy zapału i chęci do pracy oraz otwarcia na potrzeby naszego środowiska.

• Andrzejki 2019!

• 28 listopada br. klasy 5-8 bawiły się na dyskotece andrzejkowej. Młodzież mogła tego
              wieczoru poszaleć na parkiecie, wziąć udział w przygotowanym spontanicznie turnieju tańca,
              dowiedzieć się, jaka przyszłość jest komu pisana oraz skosztować słodkości.

Pokój wróżb andrzejkowych przygotował Samorząd Uczniowski, o oprawę muzyczną
              zadbali uczniowie klasy siódmej, a kawiarenkę zaopatrzyli w ciasta i napoje rodzice.

• Chcę mieć przyszłość!

• Od 6 do 22 listopada br. w naszej szkole odbyła się zbiórka na rzecz Fundacji „Chcę mieć
              przyszłość”, która opiekuje się bezdomnymi zwierzętami. W to przedsięwzięcie włączyli się
              wszyscy uczniowie, także ci najmłodsi. Udało nam się zgromadzić dużą ilość karmy suchej i
              mokrej oraz koców, ręczników, pościeli i innych akcesoriów pomocnych w opiece nad psami i
              kotami, które często są chore i doświadczone przez los. Mamy nadzieję, że chociaż trochę
              przyczyniliśmy się do poprawy warunków życia naszych małych przyjaciół.

• Teatr edukacji i profilaktyki "MASKA"

• Rodzinę tworzą osoby, które łączą więzy krwii, ale również bliska relacja- relacja wyjątkowa. Rodzina to emocje i uczucia nie do powtórzenia. Członkowie rodziny powinni chcieć siebie nawzajem słuchać i rozumie, wspierać i pomagaćw trudnych chwilach. Czy w naszym zabieganym świecie wciąż doceniamy fenomen, jakim jest rodzina? Czy potrafimy dostrzec skarb, jakim jest dom rodzinny?

Dla Misi Matysi zbliża się ważny dzień- urodziny. Z tej okazji postanawia zorganizować przyjęcie i zaprosić na nie najważniejsze osoby.Kiedy nadchodzi dzień przyjęcia, Matysia orientuje się, że na umówioną godzinę nie pojawia się nikt, ani jeden z zaproszonych gości. Czyżby zapomnieli? A może wcale nie chcieli przyjść? Wujek Tygrys jest policjantem i ma wiele spraw na głowie, każdy w okolicy zna aspiranta Dyzia, może akurat wpadł na kolejny trop w sprawie i nie może pojawić się na urodzinach? Kuzynostwo Kizia i Mizio też mają wiele zajęć. Mizio jest przecież sportowcem i przygotowuje się do maratonu, a Kizia to aktorka i wciąż udziela kolejnego wywiadu lub uczy się roli. Prawda jest taka, że członkowie rodziny pamiętali o urodzinach, ale mieli ważniejsze sprawy... no właśnie, czy są one ważniejsze niż urodziny Matysi? Rodzina wkrótce zrozumie swój błąd i wraz z dziećmi postanowi zrobić Misi ogromną niespodziankę

• "Wiersze Juliana Tuwima"

• Gminny konkurs recytatorski

Jak co roku organizowany jest gminny konkurs recytatorski. W tym roku tematem przewodnim były wiersze Juliana Tuwima. Uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się do udziału. W etapie szkolnym wzięło udział wielu z nich, ale największym kunsztem recytatorskim odznaczyli się Adrianna z kl. 2a, Aleksandra z klasy 2b i Karol z klasy 1b. Uczniowie pod opieką p. Martyny Sotomskiej udali się 28 października do Szkoły Podstawowej w Borzęcinie Dużym aby wziąć udział w gminnym etapie tego konkursu. Konkurencja była ogromna, każdy z uczestników był przygotowany do recytacji. Nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia w tym konkursie i z uśmiechami na twarzach wrócili do szkoły. Bo najważniejsze, że odważali się wystąpić przed tak wielką publicznością!