• Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

• 23 stycznia br. uczniowie naszej szkoły: Maria A., Maja Z. z kl. 7a oraz Cezary B. z kl 5a reprezentowali naszą placówkę na Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek im. Pawła Buczyńskiego, który odbył się w Domu Kultury „Uśmiech” w Ożarowie Mazowieckim.

Konkurs przeprowadzono po raz czwarty, a po raz pierwszy pod patronatem Starosty Jana Żychlińskiego. Uczniowie zaprezentowali się w czterech kategoriach: soliści i zespoły z klas IV-VI oraz  soliści i zespoły z klas VII-VIII. Występy młodych wokalistów oceniało profesjonalne jury, w skład którego weszli: wdowa po patronie konkursu, śpiewak operowy oraz dyrygent.

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Cezary B. zdobył I miejsce w kategorii: soliści klas IV-VI.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych wykonań i profesjonalizmu.

• Młodzieżowa Rada Gminy

• 22 stycznia br. o godz. 12.00 w budynku Urzędu Gminy Stare Babice odbyło się posiedzenie Młodzieżowej Rady Gminy inaugurujące działalność tego organu. Na spotkanie przybyli: Wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka, Przewodniczący Rady Gminy Henryk Kuncewicz, członkowie Rady Gminy Seniorów oraz nowo wybrani radni Młodzieżowej Rady Gminy.

Posiedzenie rozpoczął pan Wójt, który przywitał młodzież naszej gminy oraz przeprowadził wybory na przewodniczącego Młodzieżowej Rady Gminy. Komisji Skrutacyjnej, która przeprowadziła wybory przewodził Antonii N. (kl.7a). Wśród kandydatów znalazła się nasza uczennica Weronika T. (kl. 8a), która w wyniku głosowania została zastępcą przewodniczącego. Podczas spotkania młodzi radni mogli porozmawiać ze swoimi starszymi kolegami, poznać ich oraz dowiedzieć się, na czym dokładnie polega praca samorządowca.

• Sukcesy naszych uczniów

• Z wielką radością informujemy, że do III etapu konkursu kuratoryjnego z j. niemieckiego przeszedł Karol Dziekanowski, czekamy na kolejne dobre wieści.

• Konkurs kolęd

• Jak co roku w Naszej Szkole odbył się konkurs kolęd. W tym roku organizowany przez p. Marzenę Chmielarz-Borowiec. Do udziału w konkursie zaproszeni zostali wszyscy uczniowie Naszej Szkoły. Uczniowie wykonywali znane polskie kolędy i pastorałki. Niektórzy z nich samodzielnie akompaniowali sobie w występach.  Nagrody zostały wręczone w dwóch kategoriach.  W kategorii klas młodszych 0-3 nagrody otrzymali: I miejsce -Joanna G. kl. 0a, II miejsce-Judyta W. i Danusia Ż. kl. 2b (duet), III miejsce - Olga H. i Julia Sz. kl. 3a (duet), natomiast wyróżnienie otrzymała  - Łucja A. kl. 2a. W kategorii klas starszych 5-8 nagrody otrzymali: I miejsce - Cezary B. kl. 5a, II miejsce - Maria A.  i Maja Z. kl. 7a (duet), III miejsce - Jan K. kl. 8a, natomiast wyróżnienie otrzymała - Julia I. kl. 6b. Wszystkie nagrody ufundowała Rada Rodziców. Laureaci wystąpili dla Nas jeszcze raz w koncercie laureatów.

• Warsztaty ozdabiania pierniczków w świetlicy szkolnej

• Wieniec Bożonarodzeniowy

• konkurs

W Naszej Szkole odbył się konkurs na „Wieniec Bożonarodzeniowy”. Do udziału w konkursie zaproszeni zostali wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Przyznajemy, że frekwencja w tym konkursie była bardzo wysoka, a prace wykonane były bardzo starannie. Każdy z wieńców wykonany był z naturalnych składników (suszone pomarańcze, gałązki sosnowe, pierniki), pojawił się również wieniec w całości upieczony z ciasta piernikowego. Wszystkie wieńce były przepiękne i trudno było wybrać ten najpiękniejszy. Jury przyznało jednak po 3 miejsca w każdej kategorii. I tak w kategorii klas 0 – 1: I miejsce zajął Igor Z. z kl. 1a, II miejsce zajęła Hanna F. z kl. 0b, a III miejsce Basia K. z kl. 0b. W kategorii klas 2 – 3: I miejsce zajęła Zosia Ch. Z kl. 3a, II miejsce Nadia N. z kl. 3a, a III miejsce zajął Milan D. z kl. 2a. W tej kategorii przyznane zostały również dwa wyróżnienia, które otrzymali Piotr K. z kl. 3a i Mira Ch. Z kl. 2a. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody (ufundowane przez Radę Rodziców) oraz dyplomy.