• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• Nasza szkoła co roku, we wrześniu, obchodzi wyjątkowe święto demokracji - wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Za nami kampania wyborcza. Kandydaci przedstawili swoje plany wyborcze na plakatach i mieli szansę zaprezentowania swej osoby w czasie debaty wyborczej, która odbyła się 24 września. W celu zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego debata odbywała się na trzech godzinach lekcyjnych, po podziale uczniów na grupy wiekowe.

W piątek 25 września odbyły się u nas w szkole wybory. W tym roku wolontaruiusze w towarzystwie szkolnej pedagog odwiedzili każdą klasę i zebrali głosy.

Z przyjemnością informujemy, że wybory do Samorządu Uczniowskiego wygrała:

MAJA ZADROŻNA z klasy VIII

Kolejne miejsca zajęli:

Antoni Bednarz,

Aleksandra Sito,

Paweł Płoski,

Jakub Juchniewicz

Wszystkim kandydatom gratulujemy!

• Zdrowie na Talerzu

• W naszej szkole będziemy realizować w tym roku ogólnopolski projekt edukacyjny "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu", którego koordynatorem jest Pani mgr Marzena Furmankiewicz. W realizację programu zaangażowane są nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej.

Celem programu jest edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcanie dzieci do gotowania.

W dobie szybkiego jedzenia oraz przetworzonej żywności nie tylko dzieciom trudno jest czasem wybrać to, co zdrowe. Mamy nadzieję, że zasiejemy w naszych uczniach chęć dbania o siebie właśnie przy pomocy wybierania odpowiedniego pożywienia i regularnego ruchu.

• Lekturki spod Chmurki

• "Czytam z klasą lekturki spod chmurki" to ogólnopolski projekt wspierania czytelnictwa wśród najmłodszych, który w naszej szkole realizowany jest w klasach 2-ich.
              Celem projketu jest:

- rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,

- rozwijanie aktywności czytelniczej,

- doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,

- zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,

- integracja klasy.

Projekt ten wpisuje się w naszą ogólnoszkolną misję wspierania rozwoju czytelnictwa wśród uczniów.

• 22 września Dzień bez samochodu

• Już po raz czwarty Gmina Stare Babice zgłosiła swój udział w kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, organizowanego w dniach 16-22 września 2020 r.

Komunikacja miejska organizowana przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, na terenie 1 i 2 strefy biletowej była  bezpłatna dla wszystkich.

W kategorii Tydzień Działań od 16- do 22 września, w naszej gminie odbyła się akcja informacyjna w placówkach edukacyjnych oraz akcja promująca kampanię. Nasza Szkoła też czynnie uczestniczyła w kampanii. 22 września uczniowie i pracownicy szkoły korzystali z ekologicznych środków transportu. Przed budynkiem szkolnym zaparkowało więc sporo rowerów a nawet jedna... deskorolka.

Pierwszoklasiści otrzymali książeczki dotyczące zasad poruszania się na rowerze. Były też mapki naszej gminy i gadżety odblaskowe.

W klasach dzieci rysowały wymarzone, ekologiczne pojazdy i tworzyły własne wagoniki. Na świetlicy zajęliśmy się plakatami zachęcającymi do alternatywnych środków transportu oraz znakami zakazu przeciw nadmiernemu ruchowi samochodowemu.

Starsi uczniowie rozwiązywali łamigłówki i oglądali prezentacje .Nasza młodzież już wie jak postępować, aby wokół nas było mniej spalin.

• 15 września - Dzień Kropki

• 15 września obchodziliśmy w szkole i na świetlicy Dzień Kropki. Dzień ten symbolizuje kreatywność, wyobraźnię i samorealizację.
              Na świetlicy dzieci tworzyły swoje własne, oryginalne kropki, z których wyszło nam przepiękne drzewo. Poznały również opowieść "Kropka", która pokazała im moc wsparcia i kreatywności.