• AKCJA Z OKAZJI DNIA ZIEMI

• Z okazji Dnia Ziemi nasi uczniowie  włączyli się w akcję zazielenienia lub rozkwiecenia terenu wokół swego miejsca zamieszkania. Było to konkretne działanie, w które można zaangażować również ręce i serce.

• Konkurs na plakat promujący obchody Dnia Ziemi-rozstrzygnięcie

• I Miejsce - Cuprzyńska Natalia kl.1b, Kujawa Piotr kl.4b
              • II Miejsce – Banaś Mateusz kl.1b, Kujawa Barbara kl.1b
              • III Miejsce -  Tasdemir Asmin kl.3b, Wieteska Aleksandra kl. 1b, Zofia Reniec kl.1b
              • Wyróżnienia - Szczepanik Aleksandra kl.1b, Fijałkowski Tymon kl. 1b

Serdecznie gratulujemy!

• Wszystko dla Ziemi!

• 22 kwietnia - Dzień Ziemi w przedszkolu

22 kwietnia w kalendarzu przypada Dzień Ziemi. Oddział przedszkolny 0a o tym nie zapomniał i wspólnie ze swoją wychowawcznią dzieci świętowały Dzień Ziemi!

UIczniowie poszerzali swoją wiedzę odnośnie ochrony środowiska poprzez zabawy językowe i matematyczne. Korzystaliśmy również ze słonecznej pogody bawiąc się na przedszkolnym podwórku! Uczniowie posprzątli również zalegające pomiędzy drzewami śmieci.

Nasi najmłodsi, czyli uczniowie przedszkolni, pod czujnym okiem wychowawczyni również poprzez zabawę poszerzali swoją wiedzę na temat Ziemi i jej ochrony.

Nauczyciele przedszkolni i wczesnoszkolni z naszej szkoły dbają o poszerzanie wiedzy z zakresu ekologi, ponieważ to od najmłodszych zalezy jak w przyszłości wyglądać będzie nasza planeta.

Gratulujemy i życzymy zapału w działaniu nie tylko w tym dniu ale cały rok!

Przedszkole nie ustępuje swoim starszym kolegom i koleżanką. Z okazji Dnia Ziemi uczniowie wraz ze swoją wychowawczuynią Panią Aleksandrą stworzyli piękny plakat przedstawiający Ziemię zielono-niebieską pełną roślinności i czystej wody.

• Przygoda na zamku.

• zajęcia plastyczno-techniczne

16 kwietnia 2021 roku w klasie 2 b na zajęciach on-line odbyły się warsztaty platyczno-techniczne z Panią Martyną Buczkowską. Uczniowie z pomocą rolek po papierze i tekturek wykonali przepiękne zamki. Podczas zajęć Pani Karolina Ziułkowska tłumaczyła uczniom z jakich elementów konstrukcyjnych składa się zamek oraz dlaczego każdy z nich jest ważny. Zainteresowanie uczniów tym tematem było bardzo duża, a pytań nie było końca. Uczniowie po wykonaniu konstrukcji ozdabiali swoje zamki przy pomocy farb, tworzyli fosy oraz otaczającą zieleń. Prace są na pradę przepiękne.

• ZDALNE ZABAWY PALUSZKOWE Z PRZEDSZKOLAKAMI

• Zabawy paluszkowe mają dobroczynny wpływ na rozwój dzieci. Dsokonalą czynności ruchowe, koordynację, zręczność, refleks, koncentrację. Wierszyki i piosenki wykorzystywane do zabawy mają wpływ na rozwój małej motoryki jak, mowy i pamięci dzieci. Zabawy paluszkowe to świetna prozpocja aktywności dla dzieci i ich rodziców.

• Konkurs KARTKA ŚWIĄTECZNA

• W dniach od 7. 03 do 22. 03.  odbył się szkolny  konkurs pt. KARTKA ŚWIĄTECZNA zorganizowany przez Zespół katechetyczny.

Do udziału w nim zaprosiliśmy  uczniów naszej szkoły z klas 0-VIII.

Zadaniem dzieci było stworzenie kartki świąteczno-wielkanocnej techniką wyklejania.

Na ręce organizatorów oddano prace wykonane z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jury w składzie: Pani Wicedyrektor Zuzanna Jaworek, Pani Krystyna Podlacha.

Wyłoniono trzy nagrody główne:

1.Piotr Kujawa

2.Łucja Mickiewicz