• Programy

• Postaw na Słońce

• 25.11.2020 09:51
        • Postaw na Słońce to ogólnopolski projekt przeprowadzany w ramach edukacji ekologicznej przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w okresie: listopad 2020 – czerwiec 2021. Jego patronami honorowymi są Minister Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Klimatu. Biorą w nim udział uczniowie klasy 8.

• Głównym celem tego projektu jest upowszechnienie wśród młodego pokolenia wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. W czasie jego trwania uczniowie przygotowują referaty i wykonują zadania dotyczące:

- zanieczyszczenia powietrza, jego skutków oraz wpływu na życie i zdrowie człowieka,

- zmian klimatycznych wywołanych działalnością ludzi,

- tradycyjnych i odnawialnych źródeł energii,

- nowoczesnych rozwiązań wprowadzanych w gospodarstwach domowych.

Szczególny nacisk kładzie się na propagowanie rozwiązań fotowoltaicznych.