• Programy

• Żywieniowy Program dla szkół

• 23.11.2020 10:47
        • Żywieniowy Program dla szkół jest programem unijnym realizowanym przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Biorą w nim udział uczniowie klas I-V.

• Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne. W ramach uczestnictwa w Programie szkoła zawarła umowę z dostawcą, który dostarcza owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne, które następnie są udostępniane dzieciom w klasach I-V. W każdym semestrze roku szkolnego 2020/2021 dzieci uczestniczące w Programie otrzymają, co najmniej 3 razy w tygodniu, przez 12 tygodni, łącznie: - 44 porcje świeżych owoców i warzyw oraz soków lub przecierów owocowych, - 42 porcje mleka i produktów mlecznych.