• Rada Rodziców

• Nasza szkoła nasza wspólna sprawa

Rada Rodziców jest jednym z czterech statutowych organów szkoły, o społecznym i samorządowym wymiarze działalności, współdziałającym między innymi z Dyrektorem Szkoły, Radą Pedagogiczną oraz Samorządem Uczniowskim. Praca w jej szeregach ma wymiar charytatywny, dający jednak dużo satysfakcji (RR- Działa na mocy ustawy Prawo Oświatowe z dnia 14 grudnia 2016 r.).

​Podstawowym celem funkcjonowania Rady jest reprezentowanie ogółu Rodziców szkoły, wspieranie działalności statutowej szkoły oraz działanie na rzecz polepszania jej funkcjonowania. To właśnie w szkole nasze dzieci spędzają większą część dnia, dlatego nasze działania zmierzają m.in. do uatrakcyjnienia tego czasu.

Widzimy w Państwie - rodzicach uczniów naszej szkoły - olbrzymi kapitał społeczny. Zachęcamy Państwa do zaangażowania się w sprawy, w których widzicie Państwo możliwość wsparcia RR swoim działaniem.