• Aktualności

      • Półkolonia - Achoj przygodo!

      • w Szkole Podstawowej w Koczargach Starych

       Wakacje to wymarzony czas dla dzieci. Ważne, by ta oczekiwana chwila odpoczynku od nauki
       nie zmieniła się w nudę i bezczynność.

       O tym właśnie pomyśleli włodarze Gminy Stare Babice,a organizacją półkolonii dla uczniów naszej szkoły zajęły się Panie: Marzena Furmankiewicz, KarolinaZiułkowska, Paulina Kober i Kinga Niegowska.

       Pod hasłem „Morskie podróże – małe i duże” chętni uczniowie Naszej Szkoły w dniach od 20 do 31 lipca 2020 roku spędzili aktywnie czas biorąc udział w różnorodnych warsztatach i zajęciach. Zajęcia zostały tak zaplanowane, aby bez względu na wiek i zainteresowania każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie.

       W pierwszym tygodniu rozpoczęliśmy od warsztatów mydlarskich. To proste zajęcia,  na których eksperymentowaliśmy z formą, kolorem, kształtem, fakturą i zapachem. Dzieci same tworzyły mydełka glicerynowe według własnego projektu. Następnie braliśmy udział w zajęciach, na których tworzyliśmy wspólnie świece żelowe. Każde dziecko samodzielnie wykonało niezwykle oryginalną przeźroczystą świecę żelową z zatopionymi morskimi elementami dekoracyjnymi.


       Kolejny dzień upłynął nam pod hasłem „Przyrodo trwaj”. Wzięliśmy udział w ciekawych warsztatach prowadzonych przez instruktora, który pokazał nam w jaki sposób wykonać swój własny, żywy ekosystem ukryty za szklaną powłoką.


       W środę cały dzień spędziliśmy z firmą EDUFUN biorąc udział w zajęciach „Gotujmania”, „Programowanie z Minecraft” oraz „Robotyka”.Na robotyce dzieci poznały ozoboty, które umożliwiają poznanie świata robotów poprzez tworzenie skomplikowanych tras i pętli. Podczas wspólnego gotowania, każdy uformował swój wymarzony kawałek pizzy z arbuza i udekorował go ulubionymi składnikami. Na zajęciach z Minecrafta uczyliśmy się programowania w znanej grze oraz komend w języku angielskim potrzebnych do programowania.


       Następnego dnia przyjechała do nas podróżniczka Ania, która opowiedziała nam jak wygląda
       życie na Gangesem, czym bawią się hinduskie dzieci, jak modlą się mieszkańcy Indii, kto to jest fakir
       oraz wiele innych. Warsztaty przybliżyły dzieciom realia życia w Indiach poprzez wykorzystanie
       mnóstwa hinduskich przedmiotów codziennego użytku, strojów, zabawek i fotografii. Najodważniejsi
       mogli przejść się po macie fakira i zmierzyć indyjskie stroje.


       W piątek przyjechał do nas Teatr Katarynka z przedstawieniem pt. „Morskie opowieści”.
       Przenieśliśmy się na pokład statku, gdzie rozpoczęliśmy pełny przygód rejs. Na pokładzie odbyła się również akcja ratunkowa z udziałem Ratownika WOPR, a dzieci dowiedziały się, jak należy postępować w przypadku zagrożenia podczas wakacyjnego odpoczynku nad jeziorem czy morzem. Meteorolog Krabs wyjaśnił dzieciom, jak rozpoznawać pogodę na podstawie obserwacji chmur.


       Podczas pierwszego tygodnia dzieci uczestniczyły również w różnych zajęciach techniczno – plastycznych. Sklejaliśmy drewniane modele do samodzielnego montażu, malowaliśmy torby, robiliśmy bransoletki i breloczki z koralików oraz rysowaliśmy piaskiem. Oprócz tego braliśmy udział w licznych zajęciach sportowych w hali i na boisku szkolnym. Wszystkie warsztaty prowadzone były zgodnie z procedurami bezpieczeństwa związanymi z zagrożeniem chorobą COVID – 19.

        

       tekst: Marzena Furmankiewicz

       W drugim tygodniu półkolonii rozpoczęliśmy od Dnia Sportu. Pani Marzena Furmankiewicz poprowadziła Piracką Zumbę. W rytm piosenki Cleo „Za krokiem krok” połączyliśmy latynoskie kroki taneczne z ćwiczeniami fitness. Pani Karolina Ziułkowska zorganizowała zawody sportowe w postaci drużynowego toru przeszkód. Uczestnicy zabawy musieli wykazać się sprytem, szybkością oraz dobrym refleksem.


       We wtorek pojechaliśmy do Multikina na film animowany pt. „ScoobyDoo”.Po powrocie do szkoły Pani Kinga Niegowska poprowadziła warsztaty tworzenia SLIME. Wspólnie rozwijaliśmy zdolności manualne oraz pobudzaliśmy wyobraźnię. Każdy mógł się pobawić różnego rodzaju masami, które korzystnie wpływają na integracje sensoryczną dzieci.


       W środę cały dzień spędziliśmy z firmą EDUFUN biorąc udział w zajęciach „Gotujmania”, „Programowanie z Minecraft” oraz „Mały Edison”.Wspólnie braliśmy udział w doświadczeniach z niezwykłą substancją, jaką jest suchy lód. Prowadzący udowodnił nam, że nauka wcale nie musi być nudna. Podczas wspólnego gotowania, każdy przygotował zdrowe lody z wykorzystaniem urządzenia Thermomix. Na zajęciach z Minecrafta uczyliśmy się programowania w znanej grze oraz komend w języku angielskim potrzebnych do programowania.


       Następnego dnia wzięliśmy udział w warsztatach pt. „Morskie opowieści”. Podróżniczka Ania opowiedziała nam jak zbudowany jest statek, czy dziś grasują piraci, co to jest sygnał S.O.S., jak nadać wiadomość Alfabetem Morse’a, jak wygląda podwodne życie oraz czy rafa koralowa jest bezpieczna. Szczególną atrakcją zajęć było mierzenie kostiumów nurkowych oraz test odwagi – zmierzenie się w cztery oczy z kolczastą rybą – rozdymką i zębem rekina.


       W piątek przyjechał do nas Teatr Katarynka z przedstawieniem pt. „W miejskiej dżungli”. Poznaliśmy numer alarmowy 112, zobaczyliśmy akcje strażaka, Pan Policjant wraz z Panią Wiolettą z Wydziału Ruchu Drogowego, nauczył nas jak przechodzić przez ulice. Na przykładzie nierozważnej Łucji i zabawnego kierowcy – Gienia, zobaczyliśmy do czego może dojść na ulicy przez nieuwagę. Na koniec aktorzy poprowadzili animacje dla dzieci na świeżym powietrzu oraz przeprowadzili pokaz baniek mydlanych.


       Podczas drugiego tygodnia dzieci uczestniczyły również w różnych zajęciach techniczno – plastycznych. Projektowaliśmy koszulki, robiliśmy kule śnieżne ze słoika oraz malowaliśmy pejzaże na podobraziach. Oprócz tego dzieci brały udział w warsztatach profilaktyki uzależnień alkoholowych. Wykonaliśmy wspólnie plakaty mające na celu uzmysłowienie zagrożeń płynących ze spożywania napojów alkoholowych. Wszystkie warsztaty prowadzone były zgodnie z procedurami bezpieczeństwa związanymi z zagrożeniem chorobą COVID – 19.

        

       tekst: Marzena Furmankiewicz

      • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

      • 26 czerwca oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny. Ostatnie jego miesiące w niczym nie przypominały naszych szkolnych doświadczeń z lat ubiegłych. Pracowaliśmy we własnych domach, przed komputerami. To był niełatwy czas.

       Tym bardziej chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy włożyli wysiłek, by ten niepewny okres minął sprawnie:

       Podziękowania należą się nauczycielom: tym uczącym klasy młodsze jak i starsze, za włożony trud w przygotowywanie lekcji i zajęć, za szukanie kreatywnych rozwiązań i wsparcie dla swoich uczniów. Wspieranie najmłodszych pomysłami na spędzanie wolnego czasu. Pedagogom i psychologom, którzy pamiętali o swych podopiecznych.

       Podziękowania należą się również dyrekcji szkoły, dla której ten pierwszy rok urzędowania był wyjątkowo trudny, jednak potrafiła pokierować nami pewnie w tym burzliwym okresie.

       Podziękowania należą się wreszcie uczniom i ich rodzicom. Za ogrom włożonej pracy, wytrwałość i pogodę ducha. Motywowanie do nauki i przykładanie się do nauki, mimo ograniczeń i znużenia.

       Teraz pora na odpoczynek i zebranie sił. Życzymy wszystkim beztroskich, spokojnych i radosnych wakacji i wyrażamy nadzieję na powrót w mury szkolne już od września.

      • KONKURS NA WYKONANIE TORBY EKOLOGICZNEJ

      • W nasze szkole odbył się konkurs na wykonanie torby ekologiczej.Celem konkursu było nauczenie dzieci konstruktywnego spędzania wolnego czasu, wyjście naprzeciw kształtowaniu zachowań proekologicznych oraz kształtowanie postaw asertywnych.

       Konkurs realizowany był z projektu: A ja się nie nudzę.

       Zadaniem uczestników  było zaprojektowanie i wykonanie (uszycie) we własnym zakresie torby z tkaniny.

       Prace, które otrzymałyśmy przeszły nasze oczekiwania. Wszystkie torby były zaprojektowane z ekologicznych materiałów, wyróżniały się ciekawym fasonem oraz były modne.

       Każdy chciałby nosić takie torby.

       Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody:

       Karol G. kl. 1b

       Milan D. kl. 2a

       Jakub N.kl. 2b

       Szymon Sz. kl. 2b

       Katarzyna B. kl. 5b

       Krystian G.kl. 5b

       Mateusz Sz. kl. 6a

       Hubert J. kl. 6a

       GratulacjeIwona Gas i Anna Ilnicka

      • Ekoplakaty.

      • Uczniowie klasy Ia również na kwarantannie wykonali plakaty ekologiczne, jako pracę domową. Ich wychowawca Pani Paulina wie jak ważną jest edukacja ekologiczna. Pracę wykonane przez uczniów są na prawdę przepiękne! 🙂

      • Ekologiczne rady nie od parady :)

      • Konkurs "Ekologiczne rady nie od parady" mimo swojej formy zdalnej przyciągnął chętnych do uczestnictwa uczniów. Cieszymy się bardzo, że mimo kwarantanny i braku fizycznego kontaktu ze szkołą zdecydowaliście się wziąć udział w konkursie. Wszystkie osoby, które wzięły w nim udział otrzymują nagrodę (wypatrujcie listonosza). Oby wykonane przez Was pracę przypominały, jak ważną jest ochrona przyrody na co dzień. 

      • Wesołych Świąt!

      • Drodzy uczniowie i rodzice.

       Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej życzą, w imieniu wszystkich nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Koczargach Starych, zdrowia, dużo uśmiechu, radości na co dzień i od święta, motywacji do nauki, radości z nawet najmniejszych rzeczy.

       Pamiętajcie o zapewnieniu sobie i najbliższym bezpieczeństwa.

       Serdecznie Was pozdrawiamy i nie możemy się doczekać kiedy znowu się zobaczymy!

      • #KażdyMaSwojeMiejsceNaŚwiecie

      • Dzień Autyzmu

        2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

       Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje nas, osób z autyzmem, 400 tysięcy. To jak jedno spore miasto. Ale tu liczby się nie kończą, bo z autyzmem żyjemy nie tylko my, ale także nasi rodzice, rodzeństwo, opiekunowie, co sprawia, że jest nas nawet 3 mln.

        

       Cieszymy się, że nasi ucznoiwe chętnie włączają się w tego rodzaju akcje. Świadomość niepełnosprawności innych jest ważna w naszym życiu, pomaga otworzyć się na inność drugiej osoby i zrozumieć ją. Nie zawsze musi być tak, że widząc osobę z niepełnosprawnością będziemy przechodzić na drugą stronę ulicy i udawać, że jej nie ma. 

       1. Czym jest autyzm?

       Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba jest indywidualnością, nie ma dwóch takich samych osób z autyzmem.

       Autyzm towarzyszy osobie przez całe życie, jednak dzięki odpowiedniej opiece i właściwie dobranej terapii można w znaczącym stopniu poprawić jej funkcjonowanie. Im wcześniejsza diagnoza i idąca za nią indywidualna terapia, tym większa szansa na poprawienie jakości życia osób z autyzmem i ich rodzin.

       2. Jakie są jego symptomy?

       Autyzm daje zmysłom błędne wskazówki, dlatego osoby ze spektrum inaczej odbierają światło, obrazy i dźwięki, odmiennie odczuwają dotyk, zapach, smak czy ból. Czasem kropla deszczu potrafi wywołać panikę, a podmuch wiatru sprawia… fizyczny ból.

       Często funkcjonują jakby we własnym świecie, „za niewidzialną szybą” – żyją wśród rówieśników, ale tak naprawdę obok nich. Nie włączają się do rozmowy ani zabawy, nie nawiązują kontaktu wzrokowego. Szybko się zniechęcają, nie poddając się regułom gry, chcą zrobić coś po swojemu, a gdy tego nie mogą – wpadają w niekontrolowaną złość lub agresję. Dlaczego? Ponieważ nie rozumieją reguł życia społecznego w sposób naturalny, a muszą się ich nauczyć. Co więcej – mają trudności z odczytywaniem emocji, rozumieniem ich przyczyn oraz intencji czyichś działań. 

       Mają trudności z komunikacją. Zdarza się, że nie mówią i porozumiewają się za pomocą form alternatywnych – piktogramów, aplikacji itp. Ich mowa bywa monotonna, nadmiernie przyspieszona lub spowolniona bez intonacji oznaczającej pytanie lub koniec zdania.

       Nie rozumieją skrótów myślowych, wyrazów o podwójnym znaczeniu, nie śmieszą ich dowcipy, trudno im interpretować przysłowia czy skrótowe polecenia. Mogą też posługiwać się językiem literackim. Używają wtedy „kwiecistego języka” nawet w zwykłej rozmowie z kolegami.

       Są nadwrażliwi na zmiany w otoczeniu – przewidywalność daje poczucie bezpieczeństwa. Musi zatem istnieć dokładny, niezmieniony plan dnia i idealnie, gdyby otoczenie także było niezmienne. Wszystko bowiem, co nowe budzi lęk i niepewność, wyprowadza z równowagi i zaburza koncentrację. W umyśle dziecka z autyzmem nie ma ogólnych, abstrakcyjnych pojęć.  

       Autyzm to ocean możliwości. Co oznacza, że każda osoba z autyzmem jest indywidualnością i nie ma dwóch takich samych osób ze spektrum.

       3. Czy można żyć z autyzmem?

       Mówić o życiu z autyzmem to mówić nie tyle o życiu jednostki, co grona ludzi – osoby z autyzmem oraz jej rodziny, pedagogów, terapeutów. Diagnoza oznacza często przeorganizowanie całego życia rodziny. Z jednej strony istotne jest wprowadzenie do życia codziennego odpowiednich zasad oraz rutyny i unikanie czynników mogących nasilać objawy, z drugiej – rozpoczęcie odpowiedniej terapii. Niejednokrotnie, w przypadku nasilonych objawów, konieczne jest porzucenie pracy przez rodzica czy opiekuna i całkowite oddanie się pracy z dzieckiem. Na czym ona polega? W zależności od tego, jak u danego dziecka objawia się autyzm, uczy się ono mówić, czuć, rozumieć i kontrolować emocje, bawić się, wchodzić w relacje, rozumieć otoczenie. Rodzina, szkoła i terapeuci jednoczą się wokół tego celu.

       Dlaczego? Bo sukces jest możliwy. Bo dzięki  odpowiedniej pracy, wytrwałości, miłości najbliższych oraz systematycznej, indywidualnie dobranej terapii udaje się osiągać cele, które zbliżają osoby z autyzmem do coraz lepszego funkcjonowania w świecie.

       Pomagając, wspierasz ich codzienną walkę o większą samodzielność i osiąganie sukcesów na miarę ich możliwości.

        

        źródło: https://www.polskananiebiesko.pl/

      • Gratulujemy laureatom!

      • Zofia Piela uczennica klasy VIIIA – Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Biologii.

        

       Karol Dziekanowski uczeń klasy VIIIA – Finalista Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego.

        

       Zofia Piela uczennica klasy VIIIA – Laureatka

       Zofia Rzepka uczennica klasy VIIIA  - Wyróżnienie

       Eliza Sokołowska uczennica klasy VIIIA – Wyróżnienie

       W Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy na Temat Zdrowia „Meditest”

      • #ZostańwDomu

      • Rodzice i uczniowie naszej szkoły poważnie traktują akcję #ZostańwDomu. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej w domach na pewno się nie nudzą. Nauczyciele klas 0 – 3 zadbali o to, aby oprócz wiedzy jaką uczniowie powinni w normalnych warunkach opanować w szkole dostarczyć im też coś dla ciała i ducha. Zajęcia fizyczne i artystyczne wspierają rozwój dziecka i są świetnym sposobem na rozładowanie stresów i złości. Bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie klas 0 – 3 zdecydowali się podzielić z nami swoją twórczością. Spływają do nas przepiękne zdjęcia, na których uczniowie prezentują swoje prace plastyczne, nie jest to jednak jedyny temat jaki przewija się na zdjęciach. Możemy na nich zobaczyć m.in. jak uczniowie wykonują ćwiczenia fizyczne oraz zadane przez nauczycieli przez platformę e-learning zadania.  

       Drodzy Uczniowie i Rodzice, bardzo cieszymy się, że poważnie podchodzicie do sytuacji. Mamy nadzieję, że wkrótce sytuacja się uspokoi i będziemy mogli się spotkać w szkole. A tymczasem życzymy Wam wszystkim zdrowia!

      • Zasady Bezpieczeństwa

      • Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc:

       • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
       • wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
       • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

       Ważne! Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.

        

       Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii

      • Kwarantanna domowa

      • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

       Od 12 do 11 kwietnia br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

        

       Rodzicu,

       • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
       • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
       • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
       • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
       • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
       • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

       Uczniu,

       • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
       • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
       • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
       • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

        

       Podstawa prawna:

       Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/410

      • Spotkanie z policjantem

      • Dnia 25.02.2020r. na zaproszenie dzieci i nauczycieli, przybyli do naszego przedszkola policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach. Pan i Pani policjantka przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, wyjaśnili jak zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz przypomnieli numery alarmowe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Największą atrakcją był samochód policyjny i możliwość włączenia sygnałów alarmowych. Na koniec dzieci podziękowały za spotkanie wręczając laurkę.

      • Spotkanie z owadami

      • 3 marca uczniowie klas 5A, 5B,VIA, VIB, i VIIA uczestniczyli w lekcji na żywo pt. „Fascynujący Świat Owadów”. W trakcie zajęć uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat różnorodności świata owadów . Mieli możliwość obejrzenia z bliska a także bezpośredniego kontaktu z wybranymi okazami. Zajęcia odbyły się dzięki finansowemu wparciu Rady Rodziców.

      • Zbieraj z Nami! Ekokonkurs z nagrodami!

      • III edycja środowiskowego konkursu zbiórki surowców wtórnych

       To już 3 raz bierzemy udział w środowiskowym konkursie zbiórki surowców wtórnych w naszej gminie. Jak co roku liczymy na zaangażowanie uczniów w zbiórkę makulatury i starych/zużytych telefonów i tabletów. Zbiórka trwa do 16 marca. Nie czekajcie na ostatnią chwile, tylko już teraz przynoście surowce. Każdy kilogram ma znaczenie!

      • Ferie 2020!

      • W dniach 10 – 14 lutego 2020 roku obyły się w Naszej szkole ferie zimowe. Jak co roku chętnych do wzięcia udziału nie brakowało. W te ferie dla uczniów przygotowane zostały atrakcję w szkole i poza nią m.in.: kino, warsztaty edukacyjne i wiele innych.

       W poniedziałek uczniowie spotkali się z opiekunami swoich grup, zapoznali się z regulaminem oraz harmonogramem ferii.  Mogli również poznać swoich kolegów i koleżanki z grupy. Po śniadaniu wszyscy razem ruszyliśmy do Sali zabaw „Fikołki” w Pruszkowie gdzie czekała na nas 2,5 godzinna zabawa na konstrukcji, ścianka wspinaczkowa oraz warsztaty edukacyjne „magia lodu”.

       Wtorek spędziliśmy pod hasłem warsztatów edukacyjnych. Firma EduFun pana Bartłomieja Nowaka zapewniła następujące warsztaty: GotujMania, Robotyka, Programowanie i Mały Edison. Na tych warsztatach uczniowie mieli okazję m.in.: zaprogramować grę, zbudować robota zdolnego się poruszać z kloców Lego, stworzyć wulkan z ciekłego azotu czy przygotować własną pizzę. Wszyscy uczniowie chętnie uczestniczyli w warsztatach. Dodatkowo bawili się i grali na hali sportowej w piłkę nożną, koszykówkę czy mega gry planszowe XXL.

       W środę, jak co roku, pojechaliśmy do Gościńca Julinek. Tam na uczniów czekało wiele atrakcji w budynku jak i na dworze. Mogliśmy m.in.: przejechać się dorożką, ujeżdżać kucyki, wspinać się na ściankę wspinaczkową czy lepić z gliny. Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w warsztatach pomocy przedmedycznej z ratownikiem oraz poznawali zasady bezpieczeństwa na drodze oraz sprzęt na jakim pracuje powiatowa policja. Policjanci przygotowali również dla uczniów konkurs, w którym do wygrania były przydatne na drodze odblaski.

       W czwartek z okazji zbliżających się walentynek została zorganizowana „dyskoteka Walentynkowa”.  Po śniadaniu grupy zebrały się w salach aby stworzyć maski karnawałowe. Dla uczniów przygotowane zostały materiały (cekiny, brokat, kolorowe papiery, dziurkacze itp.), z których każdy mógł wykonać dla siebie idealną maskę. Na uczniów czekało również inne, być może trudniejsze zadanie, wykonanie kartki walentynkowej. Pomysłów na wykonanie było mnóstwo, powstały piękne kartki dla ukochanych osób. Po pracy przyszedł czas na zabawę. Wszystkie grupy spotkały się w hali sportowej aby przez 3 godziny bawić się i tańczyć. Podczas zabawy prowadzący wodzireje organizowali konkursy: na najlepszego tancerza, najszybszy pociąg czy najbardziej zgraną paczkę. Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał nagrodę za świetną zabawę.

       Ostatni dzień spędziliśmy w Multikinie. Uczniowie obejrzeli film „Tajni i fajni” Była to historia tajnego agenta, który działał sam…jednak w skutek pewnego wydarzenia musiał nauczyć się pracować w zespole. Film był zabawny i wszystkim uczniom się podobał.

       Ferie w Naszej szkole upłynęły pod hasłem „Bezpiecznie i kulturalnie”. Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z atrakcji na świeżym powietrzu jak i w budynku. Dowiedzieli się również, że słowa „Proszę, Dziękuję, Przepraszam” nic nie kosztują, a wykorzystanie ich wprowadza przyjazny nastrój.

       Mamy nadzieję, że wszystkim podobały się ferie w szkole i zapraszamy za rok!

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa w Koczargach Starych
    • szkola@szkola-koczargi.pl
    • 22 722 90 29
    • Koczargi Stare, ul. Akacjowa 12
   • Logowanie