• Programy

• Mała książka - wielki człowiek

• 23.11.2020 11:57
        • Mała książka – wielki człowiek  to projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Zostali nim objęci uczniowie klas pierwszych.

• Uczniowie klas pierwszych otrzymali specjalnie przygotowane dla nich Wyprawki Czytelnicze, w skład których wchodzą:

- książka Pierwsze abecadło,

- broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem,

- kreatywny alfabet.

Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki pierwszoklasiści zostaną zaproszeni do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.