• Programy

• Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu

• 23.11.2020 12:20
        • Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu to program Fundacji Szkoła na Widelcu. Biorą w nim udział dzieci z klas I – III.

• W ramach programu nauczyciele otrzymują materiały edukacyjne opracowane we współpracy z pedagogami, dietetykami, metodykami, które pozwalają na prowadzenie w ciągu całego roku szkolnego zajęć teoretyczno-praktycznych z uczniami. W ich trakcie dzieci, w przystępny sposób, nabywają wiedzę teoretyczną dotyczącą zasad zdrowego odżywiania, sposobu komponowania diety, wiedzę dotyczącą tego, w jaki sposób mądrze robić zakupy, ale i tego jak jedzenie wpływa na nasz organizm.  Zdobywają także praktyczne umiejętności takie jak:  krojenie, siekanie, poznają sprzęty kuchenne, uczą się zasad higieny i pracy w kuchni.

Program ma na celu wspierać dzieci w budowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.