• Aktualności

  • Aktualności

            • IV Miejsce w Piłce Siatkowej - Etap Powiatowy

            • W dniu 5 lutego 2026 roku nasza szkoła uczestniczyła w Powiatowych zawodach w siatkówce chłopców, które odbyły się w Centrum Sportu w Błoniu.

              Do zawodów zgłosiło się 11 szkół z powiatu Warszawskiego - Zachodniego, nasza szkoła po bardzo wyrównanych meczach zajęła 4 miejsce przegrywając minimalnie o brązowy medal ze szkołą z Duchnic.

              Szkołę w Koczargach Starych reprezentowali: Piekarniak Antoni, Dobrogosz Dawid, Ilków Bartosz, Spiżewski Julian, Szczepanik Szymon, Sito Adam, Wyrobek Krystian, Korzniakow Franciszek, Błoński Szymon,

              Klasyfikacja:I miejsce Szkoła w Zielonkach-Parceli II miejsce Szkoła w Błoniu III miejsce Szkoła w Duchnicach

              IV miejsce Szkoła w Koczargach Starych

            • Darczyńcy 1,5% podatku – nasi prawdziwi Superbohaterowie!

            • 🦸‍♀️🦸‍♂️ Darczyńcy 1,5% podatku – nasi prawdziwi Superbohaterowie!

              Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1,5% podatku za rok 2024, na rzecz Rady Rodziców SP im. prof. Jadwigi Kobendzy w Koczargach Starych.

              Dzięki Wam udało się zebrać 19 159,97 zł, które realnie zmieniają naszą szkolną codzienność 💛

              W ramach II edycji Budżetu Uczniowskiego udało się już zrealizować 7 z 8 projektów uczniowskich, a są to:

              ✅ nadruk ścienny,

              ✅ drukarka kolorowa,

              ✅ warsztaty „Odlotowy Niewidomy – misja edukacja”,

              ✅ 3 fotele do gabinetu specjalistów,

              ✅ oświetlenie dyskotekowe,

              ✅ warsztaty muzyczne dla najmłodszych,

              ✅ maszyna do waty cukrowej 🍭

              🔜 Nad 8. projektem intensywnie pracujemy – wymaga on zaplanowania zagospodarowania terenu przy placu zabaw. W planach są ławki i stoły, które stworzą nową przestrzeń do odpoczynku i integracji.

              Wasze wsparcie to coś więcej niż finansowa pomoc – to zaufanie, motywacja i wiara w pomysły naszych uczniów.

              Dziękujemy, że razem z nami tworzycie szkołę pełną możliwości! 💙

              Polecamy się do przekazania Nam 1,5%podaktku w bieżącym rozliczeniu.

              KRS:0000270261

              DOPISEK:RR KOCZARGI 17682

              #Dziękujemy #1_5procent #Superbohaterowie #BudżetUczniowski #fsmm

            • Ferie pełne wrażeń w Koczargach!

            • Nasze szkolne zimowisko dobiegło końca, a działo się naprawdę sporo! Każdy dzień przynosił nowe aktywności. W szkole postawiliśmy na kreatywność i ruch. Podczas warsztatów plastycznych dzieci tworzyły własne prace, a na hali sportowej wyszaleliśmy się za wszystkie czasy. Zrobiliśmy też coś dla zdrowia, wspólnie przygotowaliśmy kolorowe sałatki, które zniknęły z talerzy w oka mgnieniu! Sporo czasu spędziliśmy też poza szkołą. Wybraliśmy się do sali zabaw, a dużą dawkę wrażeń zapewnił nam wyjazd do Julinka. Na sam koniec zorganizowaliśmy bal przebierańców gdzie zabawa była przednia.

              Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną atmosferę. Do zobaczenia za rok!

            • Program dla szkół

            • Głównym celem Programu jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału produktów mlecznych i owocowo-warzywnych w ich codziennej diecie.

            • I i III miejsce w Konkursie Kolęd i Pastorałek

            • Bardzo nam miło podzielić się sukcesem jaki odnieśli uczniowie naszej szkoły, biorący udział w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek im. Pawła Buczyńskiego w Ożarowie Mazowieckim.

              W konkursie wzięły udział dwa zespoły klas :4 -6 i klas 7 oraz solistka Karina Czapska.

              W finale, który miał miejsce 15 stycznia w Domu Kultury Uśmiech zespół klas 4-6 zdobył pierwsze miejsce zespół klas 7 miejsce trzecie.

              Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

            • II miejsce w Powiatowych zawodach piłki nożnej halowej

            • Sukces naszych uczennic w powiatowych zawodach piłki nożnej halowej

              Reprezentacja dziewczat naszej szkoty w kategorii dzieci wzieta udziat w

              Powiatowych Zawodach Pitki Noznej Halowej. Po bardzo dobrej grze, zaangazowaniu i sportowej walce do ostatniego meczu zawodniczki zajety II miejsce, zdobywajac tytut wicemistrzyn powiatu.

              Gratulujemy catej druzynie oraz opiekunowi zespotu Anecie Nowackiej wspaniatego wyniku i zyczymy dalszych sukcesów sportowych!👏⚽️

            • Świąteczne Tradycje Ludowe

            • Za nami kolejna edycja konkursu, na ozdobę bożonarodzeniową. Tegoroczne hasło – „Tradycja” – pozwoliło nam wrócić do dawnych zwyczajów i stało się okazją do promocji kreatywności oraz twórczej aktywności uczniów. Jury doceniło kunsztowne wykonanie prac oraz dbałość o detale. Laureaci zostali wyłonieni w dwóch grupach wiekowych (klasy I–III oraz IV–VIII). Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom składamy wielkie gratulacje!

            • Kiermasz Świąteczny

            • W dniach 15-18 grudnia odbył się szkolny KIERMASZ ŚWIĄTECZNY. 

              Uczniowie bardzo aktywnie wzięli w nim udział, dużym zainteresowaniem cieszyła się ŚWIĄTECZNA LOTERIA oraz kreatywne WARSZTATY podczas których można było zrobić prezent dla najbliższych. 

              Można było kupić watę cukrową, popcorn i przepyszne ciasta i ciasteczka przygotowane przez rodziców, uczniów i nauczycieli. 

              Podczas kiermaszu uzbieraliśmy 3840 zł, które zasilą budżet Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy. 

            • Mikołajki

            • Podczas szkolnych Mikołajek do naszej szkoły zawitał świąteczny nastrój. Pojawiły się świąteczne ozdoby, choinki, uczniowie przystroili się w czerwono stroje. Były niespodzianki od Rady Rodziców i nagrody w świątecznym konkursie na ozdobę bożonarodzeniową. 

            • Magia Świąt w Naszej Szkole

            • 19 grudnia w naszej szkole zapanował prawdziwie świąteczny klimat! Wszystko za sprawą uczniów klas 2a i 2b, którzy pod okiem pań: Jolanty Papis, Alicji Janus oraz Beaty Zaborowskiej, przygotowali tegoroczne jasełka.

              Widowisko było niezwykle kolorowe i radosne, a liczne świąteczne piosenki wypełniły szkolne korytarze magią, na którą wszyscy czekaliśmy. Tym razem, obok tradycyjnych motywów, uczniowie przedstawili poruszającą historię Dziewczynki z zapałkami.

              To niezwykłe połączenie nie tylko cieszyło oczy, ale przede wszystkim skłoniło do refleksji nad tym, co w świętach najważniejsze: empatią, uważnością na drugiego człowieka i sensem pomagania. Serdecznie dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za trud włożony w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia.

               

            • I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

            • Mamy najlepszą ekipę Świętych Mikołajów na świecie!

              Dzięki Waszej hojności wychowankowie placówki „Nowa Ogrodowa” kolejny raz otrzymali wspaniałe prezenty. Ale to coś więcej niż upominki. To sygnał, który zostanie z nimi na długo: „Jesteś ważny, ktoś o Tobie pamięta”.

              Dziękujemy za Waszą obecność! ❤️

            • I Miejsce w Wojewódzkim Turnieju Badmintona

            • Wojewódzki Turniej Badmintona Młodzieży Szkolnej dziewcząt w Płocku za nami!

              Nasze wspaniałe zawodniczki z klasy VII Michalina Partyka i Martyna Trzepalka pod opieką nauczyciela WF  Anety Nowackiej  zajęły I miejsce w województwie mazowieckim, co oznacza, że awansowały do Ogólnopolskich Zawodów w Badmintona Młodzieży, które już w grudniu.

              Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

            • Bal Andrzejkowy

            • 27 listopada w naszej szkole odbył się bal Andrzejkowy. Na uczestników czekała klimatyczna kawiarenka, tajemniczy pokój wróżb, a także fotobudka, w której można było zrobić pamiątkowe zdjęcia. Dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs na najlepsze przebranie, w którym uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. To był wyjątkowy dzień, pełen radości, uśmiechu i wspólnej zabawy!

            • UWAGA !

            • Od poniedziałku, 1 grudnia 2025 nastapi zmiana trasy autokaru szkolnego na drugą godzinę lekcyjną.
              Szczegóły na stronie szkoły w zakładce dowozy.

              Pozostałe kursy bez zmian.

            • Gminny konkurs recytatorski

            •  

              26 listopada w Szkole Podstawowej w Borzęcinie Dużym odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę reprezentowały ucznennice Zuzia Kopeć i Zosia Żółtowska. Miał być też Janek Kupiecki, lecz niestety nie mógł przyjechać. Dziewczynki z ogromnym zaangażowaniem i radością zaprezentowały wiersze autorstwa Wandy Chotomskiej.

              Choć tym razem nie udało się zdobyć nagrody głównej, występ naszych młodych recytatorek był pełen pasji, odwagi i pięknej interpretacji poezji. Jesteśmy dumni z ich pracy i zaangażowania.

              Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu oraz podziękowania dla organizatorów za stworzenie wspaniałej atmosfery i możliwość wspólnego świętowania miłości do poezji. 💐