• Konkurs Środowiskowy Zbiórki Materiałów Wtórnych

• Dnia 17 czerwca br. odbył się VII Finał Środowiskowego Konkursu Surowców Wtórnych. W tym roku nasza szkoła zajęła II miejsce w kategorii zbiórki makulatury oraz III miejsce w kategorii zbiórki telefonów komórkowych spośród wszystkich szkół podstawowych w gminie.

Gościliśmy Panią Agnieszkę Oleszkiewicz, która w imieniu fundatorów konkursu-firmy „Byś- recykling” i Gminy Stare Babice, wręczyła nagrody i dyplomy laureatom konkursu.

W kategorii zbiórki makulatury III miejsce zajęła Anna Jastrzębska, II miejsce Karol Wołkow, I miejsce Michalina Kowalska.

W kategorii zbiórki telefonów komórkowych III miejsce zajął Oliwier Sokołowski, II miejsce Julia Giera, I  miejsce Zofia Todorska.

Wyróżnienia za udział otrzymali: Maksym Ogrodowski, Aleksander Kornafel, Aleksandra Wieteska, Maja Korgól, Franciszek Kornafel, Helena Wesołowska.

Dyplomy za udział poszczególnych klas, które najliczniej uczestniczyły w zbiórce otrzymała: za zajęcie III miejsca klasa 4b, za II miejsce klasa 5b, za I miejsce klasa 1a.

Po raz kolejny nasz szkoła udowodniła jak bardzo ważna dla nas jest edukacja ekologiczna
              i troska o środowisko. Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy.

• Finał programu Formy Podstawowe w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

• Po wielu miesiącach artystycznych poszukiwań dobiegła końca 3 edycja programu „Formy Podstawowe”! Zwieńczeniem tegorocznych działań był uroczysty „Dzień Form Podstawowych”, który odbył się 10 czerwca w siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (MSN) w Pawilonie nad Wisłą.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele grup szkolnych biorących udział w programie, a także zaproszeni goście z Fundacji EFC i pracownicy MSN. Wspólnie świętowaliśmy zakończenie projektu i podziwialiśmy wystawę „Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymachenko”.

Punktem kulminacyjnym Dnia Form Podstawowych były warsztaty nad Wisłą prowadzone przez Krzysztofa Maniaka, jednego z artystów tegorocznej edycji. Podczas warsztatów uczestnicy pracowali w zespołach, tworząc ulotne mikroakcje artystyczne. Była to doskonała okazja do integracji, ekspresji twórczej i wspólnego celebrowania sztuki.

Program „Formy podstawowe” udowodnił, że sztuka to nie tylko źródło przyjemności estetycznej, ale także ważne narzędzie edukacji i integracji społecznej. Dzięki temu programowi uczniowie mogli rozwijać twórcze myślenie, poznawać nowe formy wypowiedzi artystycznej i budować więzi z rówieśnikami.

• II Piknik Rodzinny w Koczargach Starych

• 7 czerwca odbyła się II edycja Pikniku Rodzinnego w Koczargach Starych. Podobnie jak w ubiegłym roku, impreza przyciągnęła tłumy mieszkańców, uczniów, rodziców oraz nauczycieli.

Organizatorzy zadbali o mnóstwo atrakcji, które zapewniły rozrywkę dla całej rodziny. Dzieci mogły wziąć udział w różnorodnych grach i zabawach, a dla najmłodszych przygotowano specjalne animacje. Nie zabrakło również pokazów tanecznych, muzycznych, stoisk edukacyjnych oraz warsztatów, a także pysznego jedzenia i napojów. Dodatkową atrakcją była strefa z dmuchańcami, pokazy strażackie oraz loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami.

Wśród zaproszonych gości znalazł się Wójt Gminy Stare Babice, Sławomir Sumka, który swoją obecnością podkreślił wagę integracji lokalnej społeczności i wspólnego spędzania czasu.

• Biegi o Puchar Starosty powiatu Warszawsko-Zachodniego

• 4 czerwca odbyły się biegi o Puchar Starosty powiatu Warszawskiego- Zachodniego w Błoniu. Naszą szkołę reprezentowało 31 zawodników i zawodniczek, rywalizowalismy w dwóch kategoriach:- klasy III i IV na dystansie 600 metrów chłopców i dziewcząt- klasy V i VI na dystansie 800 metrów chłopców i dziewcząt. W kategori III i IV klas, III miejsce zajął Franciszek Surman, natomiast w kategorii V i VI klas, najlepszy okazał się Antoni Piekarniak.

• Powiatowe zawody w Młodzieszynie

• 29 maja byliśmy w Młodzieszynie na międzypowiatowych zawodach w trójboju lekkoatletycznym chłopców w kategorii dzieci i zajęliśmy znakomite II miejsce. Na sukces ten zapracowali uczniowie klas IV i III, a dokładnie:- Jan Kubik- Stanisław Piekarniak- Szymon Ziółkowski- Franciszek Surman- Bronisław Partyka.