• 20-lecie Członkostwa Polski w Unii Europejskiej

• W dniu 9 maja odbył się uroczysty apel z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Uczniowie klasy 6a wraz z wychowawcą p. Michałem Zającem, przygotowali program, który przybliżył wszystkim obecnym historię, cele i znaczenie Unii Europejskiej dla Polski i Europy.

Uczniowie zaprezentowali podstawowe informacje o państwach członkowskich UE, a także drogę, jaką Europa przeszła od wyniszczających wojen do zjednoczenia w ramach Unii Europejskiej. Ponadto prezentacja przybliżyła sylwetki wybitnych postaci, które odegrały kluczową rolę w tworzeniu Unii Europejskiej, m.in. Roberta Schumana, Jeana Monneta, odkreślając ich wizję zjednoczonej Europy i wkład w budowanie wspólnoty.

• Dzień Ziemi

• W tym roku Dzień Ziemi w naszej szkole miał dwie odsłony.  Pierwsza odbyła się 19 kwietnia  (piątek) i brali w niej udział uczniowie klas starszych, druga była przeznaczona dla uczniów klas młodszych i miała miejsce 22 kwietnia (poniedziałek).

W piętek  na 4 godzinie lekcyjnej uczniowie klas 4-7 zebrali się w szkolnej auli, aby obejrzeć przedstawienie pokazujące, jakie znaczenie ma las dla ludzi i otaczającej ich przyrody przygotowane przez klasę 4a pod opieką pań W. Wiśniewskej  i A. Szelenbaum. Następnie klasa 5b, której opiekunem był pan A. Majer, przeniosła nas na lekcję dotyczącą surowców wtórnych i recyklingu. Całość została zwieńczona pokazem mebli oraz sprzętów domowych wykonanych z butelek PET przez klasy 4-7.

W poniedziałek na 2 drugiej lekcji do auli przybyli uczniowie klas 1-3, którzy zaprezentowali przygotowane przez siebie pod opieką swoich wychowawczyń scenki, piosenki, wierszyki itp. o tematyce ekologicznej.

• Dzień Konstytucji 3 Maja

• Z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z udziałem szkolnego chóru oraz uczniów klasy 5a, którzy przygotowali z tej okazji przedstawienie. Wszyscy na chwilę przenieśliśmy się do dawnej Polski za czasów panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na scenie mogliśmy zobaczyć aktorów w roli uczniów podczas przedstawionej lekcji historii. Nie zabrakło scen humorystycznych z udziałem awanturujących się szlachciców ale i bardziej poważnych fragmentów jak uchwalenie samej Konstytucji. Na widowni oprócz uczniów i grona pedagogicznego gościliśmy najmłodszą grupę przedszkolną, która z ciekawością oglądała występ uczniów oraz chóru oraz przygotowane specjalnie na tę okazję piosenki związane z naszą Ojczyzną.

• Nasi uczniowie triumfują w trójboju lekkoatletycznym!

• 23 kwietnia 2024 roku odbyły się zawody w trójboju lekkoatletycznym dla rocznika 2013 i młodszych. Z radością informujemy, że nasi podopieczni spisali się znakomicie, zajmując pierwsze miejsce w drużynie chłopców i drugie miejsce w drużynie dziewcząt!

Szczególne gratulacje należą się drużynie chłopców, która wywalczyła awans na zawody międzypowiatowe, gdzie będzie reprezentować naszą szkołę.

Skład zwycięskiej drużyny chłopców:

- Franciszek Surman

- Stanisław Piekarniak

- Jan Kubik

- Bronisław Partyka

- Szymon Ziółkowski

Skład drużyny dziewcząt:

- Agata Orzechowska

- Łucja Mickiewicz

- Patrycja Wesołowska

- Wiktoria Szczepanik

- Hanna Modlińska

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów i życzymy im dalszych sukcesów na arenie sportowej!