• Popisz się talentem 2024

• Ruszyła 8. edycja "Popisz się talentem” – największego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych, którego organizatorem jest Nowa Era.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.nowaera.pl/popiszsietalentem2024?utm_source=sare&utm_medium=email&utm_campaign=popsz_sie_talentem_2024#lista-plikow-f3aa7248-b1fd-4eb6-8e9a-c4bed1cfcbdd

• Dzień Języków Obcych klasy 1-3

• 21 marca jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych - tym razem, ze Szkocją w tle. Tego dnia towarzyszyło nam wiele pozytywnych emocji spowodowanych różnymi konkursami, występami oraz możliwością degustowania smakołyków z różnych stron świata.

Wyłoniliśmy zwycięzców następujących konkursów: kulinarnego, bitwy na słówka, na najlepsze przebranie w kratę, piosenki anglojęzycznej oraz plastyczno-językowego W Szkocką Kratę. Uczniowie klas 3a i 3b uczęszczający na Koło Języka Rosyjskiego zaprezentowali część artystyczną i przekonali nas, że warto uczyć się języków obcych.

To był udany, miło spędzony dzień.

• Z wizytą w Muzeum Kolejnictwa

• 19 marca odbyła się wycieczka klas drugich do  Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Historia kolejnictwa oraz możliwość zwiedzania eksponatów kolejowych była dla uczestników niezwykłym przeżyciem. Wiele ciekawych informacji uzyskanych od przewodnika pozwoliło rozwinąć tematy do rozmowy, poznając tym samym kolejne tajniki kolejnictwa. Po zwiedzaniu Stacji Muzeum wycieczkowicze mieli do dyspozycji czas wolny.

• Uwaga!!! Punkty w rekrutacji za wolontariat.

• Wpis za udział w wolontariacie na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej – wspólne kryteria w warszawskich szkołach (informacje opublikowano 9 czerwca 2023 r. na stronie: https://ochotnicy.waw.pl/)

Kryteria zostały skonsultowane z dyrektorami warszawskich szkół. Zgodnie z ustaleniami podjętymi na spotkaniach z nimi rekomenduje się wdrożenie wspólnych kryteriów od początku roku szkolnego 2023/2024.

Rekomendowane kryteria przyznawania wpisu za wolontariat na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej:

Uczeń może uzyskać trzy punkty w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej za osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi pod warunkiem systematycznej pracy w ramach wolontariatu lub pracy na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego:

•        w wymiarze co najmniej 50 godzin podczas nauki w szkole podstawowej;

•        godziny sumują się z poszczególnych lat działalności, przy czym przyjmuje się minimum 10 godzin w trakcie jednego roku szkolnego;

•        czas zaangażowania w wolontariat powinien trwać nie mniej niż dwa lata szkolne;

•        godziny wolontariatu realizowanego poza szkołą, udokumentowane odpowiednim zaświadczeniem, sumują się z wolontariatem w szkole.

Rekomenduje się umieszczanie wpisu na świadectwie dopiero po wypracowaniu przez ucznia łącznie 50 godzin wolontariatu. Wcześniejsze zaangażowanie ucznia w wolontariat nieprzekraczające 50 godzin, rekomenduje się odnotować w wewnętrznej dokumentacji szkoły, bez umieszczania tej informacji na świadectwie promocyjnym.

W wyjątkowych sytuacjach (np. długotrwała nieobecność ucznia, przeniesienie z innej szkoły, wybitne zaangażowanie, itp.) decyzję o przyznaniu wpisu na świadectwie ucznia podejmuje dyrektor.

Rekomendujemy wdrożenie zaproponowanych powyżej kryteriów od roku szkolnego 2023/2024 dla klas 4, 5 i 6.

Zasady przejściowe dla klas 7 i 8 (w roku szkolnym 2023/2024 i klas 8 w 2024/2025)

•        w przypadku uczniów klasy 7, którzy nie angażowali się wcześniej w wolontariat – co najmniej 20 godzin w klasie 7 i co najmniej 20 godzin w klasie 8 (łącznie 40 godzin w ostatnich dwóch latach nauki)

•        w przypadku uczniów klasy 8, którzy nie angażowali się wcześniej w wolontariat – co najmniej 20 godzin

•        w przypadku uczniów, którzy we wcześniejszych latach nauki otrzymali wpis na świadectwie promocyjnym, powinien on być przepisany na świadectwo ukończenia szkoły.

• Warsztaty profilaktyczne ,,Zdrowie na widelcu"

• Warsztaty profilaktyczne ,,Zdrowie na widelcu". We wtorek 5 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne ,,Zdrowie na widelcu. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak ważną rolę w naszym życiu pełni właściwe odżywianie oraz ruch. Wszyscy z ciekawością słuchali o wpływie witamin, białek, tłuszczów na prawidłowe funkcjonowane naszego organizmu. W dalszej części warsztatów uczniowie mieli za zadanie samodzielnie skomponować zdrowy posiłek na talerzu. Na końcu poszczególne grupy przygotowywały samodzielnie zdrowe koktajle i smoothie według wybranych składników. Następnie nastąpiła cześć degustacyjna.

• Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• W piątek 1 marca uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie klas 4b i 5b pod przewodnictwem p. Justyny Sobieckiej oraz p. Artura Majera przygotowali apel poświęcony pamięci żołnierzy walczących o wolną Polskę. Występ wzbogacony został grafiką przygotowaną przez p. Joannę Pec-Pawlik, przedstawiającą Żołnierzy Wyklętych oraz wilka będącego ich symbolem, umieszczonych na tle naszych barw narodowych. Całość występu dopełnił przejmujący występ szkolnego chóru, pod kierownictwem p. Anny Williams, prezentujący utwory o tematyce patriotycznej.

• Podziękowania 1,5% podatku

• Dzięki hojności darczyńców, którzy przekazali 1,5% swojego podatku dochodowego w ramach zbiórki za rok 2022, nasza świetlica szkolna została doposażona w dodatkowe gry i zabawki. Dla naszych uczniów zakupiliśmy: gry planszowe, klocki, materiały do rękodzieła, sprzęt sportowy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę dla naszej akcji !