• WYBORY PATRONA

• W roku szkolnym 2021/2022 przystąpiliśmy do wyboru patrona Naszej Szkoły. W tym dziale zbierzemy wszystkie materiały związane z jego wyborem.

9 czerwca, w NASZEJ szkole odbyły się wybory na patrona. Głosowali uczniowie, pracownicy szkoły oraz rodzice. Był to dzień pełen emocji, a dzieci otrzymały wspaniałą lekcję demokracji. Poczuły, że ich głos jest potrzebny i ważny. W czasie kampanii na terenie szkoły odbyło się wiele prezentacji, spotkań oraz debata.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w konkursie zwyciężyła prof. Jadwiga Kobendza, otrzymując 211 głosów!
            Pozostali kandydaci otrzymali:
            - błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński - 135 głosów;
            - Radiostacja Babice -78 głosów;
            - kpt. Krystyna Chojnowska-Liskiewicz -20 głosów;
            - Simona Kossak -15 głosów.
            1 spośród oddanych głosów był nieważny.
            W wyborach wzięło udział 460 osób z 764 uprawnionych do głosowania.

Patron, a kto to?

„Słownik współczesnego języka polskiego” patrona definiuje jako „osobę zmarłą, zasłużoną, darzoną wielkim szacunkiem, której imię i nazwisko nadane jest instytucji, jednostce wojskowej, itp.”3, „Wielki słownik wyrazów obcych” w swej definicji określa, że patron  to „zasłużona i zwykle nieżyjąca już osoba, której imię jest nadawane jakiejś instytucji, jednostce wojskowej, szkole”.

Przyjmuje się zatem, że patron to osoba, zasłużona dla naszego kraju, którą darzy się szacunkiem, za osiągnięcia naukowe, patriotyczne, artystyczne, literackie, edukacyjne, badawcze. Posiadając patrona szkoła, zyskuje tożsamość i przyjmuje szereg działań dydaktyczno-wychowawczych, popularyzujących wartości, wynikające z życia i postawy wybranej osoby.

Ze złożonych wniosków, skierowanych przez uczniów, rodziców, nauczycieli wybrano 5 kandydatów, spośród których wyłoni się ten jedyny.

Regulamin wyboru patrona dostępny jest na portalu Librus, w zakładce organizacja- pliki szkoły.

• Wybory patrona to szereg działań, na terenie szkoły. Poniżej przedstawiamy kalendarium kolejnych wydarzeń:

07 marca- 10 kwietnia- Tygodnie kandydatów- w ramach pierwszych działań uczniowie poznają sylwetki poszczególnych kandydatów. Praca zaplanowana w grupach klasowych.

25 kwietnia- 22 maj- Prezentacja kandydatów przygotowana przez komitety- komitety wyborcze mają możliwość w różnych formach przekazu, prezentować swoich kandydatów, na terenie szkoły.

01-07 czerwca- Ostatnia prosta !!! Aktywna promocja kandydatów- ostatnia mobilizacja działań komitetów.

08 czerwca- Cisza wyborcza.

09 CZERWCA- WYBORY