• Zima w Gminie 2024

• Akcja Zima w Gminie 2024 to bardzo aktywnie spędzony czas w naszej szkole. Dzieci uczestniczyły w licznych atrakcjach, które dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń. Nie było czasu na nudę. Uczniowie wzięli udział w licznych warsztatach plastyczno-technicznych, geologicznych, gliniarskich, sportowych i komputerowych. Odwiedziliśmy również kino Multikino, gdzie obejrzeliśmy bajkę ,,Wyfrunięci". Skorzystaliśmy, także z zaproszenia od Starostwa Powiatu Warszawskiego- Zachodniego do Julina, gdzie czekało nas moc atrakcji: przejażdżka konna, nauka jazdy na nartach biegowych, wspinaczka, zajęcia gliniarskie oraz nauka gry Caroom. Pod koniec ferii uczniowie wzięli udział w warsztatach kulinarnych, na których  wykonali zdrową i smaczna przekąskę w postaci sałatki owocowej. Na zakończenie akcji uczniowie przebrani w różnorakie stroje wzięli udział w   balu karnawałowym z licznymi zabawami i konkursami. Ostatniego dnia odwiedził nas teatr Dur-Moll z muzycznym przedstawieniem ,,Wesoły pociąg pełen instrumentów". Na pożegnanie każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz słodki poczęstunek.  Cała akcja została przeprowadzona z zachowaniem zasad bezpieczeństwai higieny.

• Bal Karnawałowy

• Bal karnawałowy to wspaniałe wydarzenie, które pozwala uczniom na chwilę oderwać się od codzienności i pobawić w gronie przyjaciół.

W tym roku w naszej szkole bal odbył się 11 stycznia. Już od samego rana w szkole panowała wyjątkowa atmosfera. Dzieci z klas 0-3 szykowały się do wspólnej zabawy na sali gimnastycznej, która na ten czas zamieniła się w prawdziwą salę balową. Dzieci przybyły przebrane w przepiękne stroje, księżniczek, rycerzy, zwierząt, a nawet postaci z bajek. Na balu czekał na wszystkich wodzirej, który skoczną muzyką zachęcił uczestników do wspólnej zabawy. Były tańce, kółeczka, korowody, a także gry i konkursy z nagrodami.

Dyskoteka karnawałowa dla starszych uczniów odbyła się w godzinach popołudniowych. Organizatorem był Samorząd Uczniowski a w zabawie wzięli udział uczniowie z klas 4-7. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 17:00. Muzykę taneczną puszczał DJ, znane i lubiane kawałki, były świetną okazją do szaleństw na parkiecie. W trakcie dyskoteki odbył się także konkurs na najśmieszniejsze przebranie. Do konkursu przystąpiło wielu uczniów, każdy mógł przebrać się za to, na co miał tylko ochotę, było naprawdę dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Bal zakończył się o godzinie 20:00. Uczniowie byli bardzo zadowoleni. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że muzyka była świetna, a konkurs bardzo zabawny.

• Spotkanie z autorem książek

• Dnia 21 grudnia uczniowie klas I-VII uczestniczyli w spotkaniu z autorem serii książek dla dzieci i młodzieży Przemysławem Jakóbczykiem. Pan Przemysław jest twórcą beletrystycznych książek obejmujących techniki survivalowe: "Księga samodzielności, czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie - tom I", "Księga samodzielności, czyli Zuza w tarapatach - tom II" oraz Księga samodzielności, czyli Zuza w krainie kangurów - tom III.

Podczas spotkania autor przybliżył  czytelnikom swoją twórczość, opowiadał, w jaki sposób powstawały jego książki oraz skąd czerpie wiedzę i inspiracje do pisania, odpowiadał na pytania młodych czytelników.

Pełne emocji spotkanie zakończyło się wpisywaniem dedykacji do zakupionych przez dzieci książek. Mamy nadzieję, że takie spotkania z pisarzami będą aktywną zachętą do czytania, bo każdy chętniej sięga po książkę, której autora poznał osobiście.

• Jasełka Bożonarodzeniowe

• Dnia 22 grudnia 2023 r. tradycyjnie, jak co roku odbyły się w naszej szkole Jasełka Bożonarodzeniowe. W przedstawieniu zaprezentowały się klasy 2A i 2B. Dzieci przepięknie wykonały dialogi, recytowały oraz zaśpiewały kolędy i piosenki o tematyce świąteczno-zimowej. Świąteczna scenografia, przepiękne stroje, oddająca nastrój muzyka oraz udany występ wprowadziły nas w świąteczny nastrój oraz uświadomiły magię Świąt Bożego Narodzenia. Za przygotowanie scenariusza, nadzór nad całością odpowiadały wychowawczynie klas Pani Karolina Ziółkowska oraz Pani Paulina Kober. Po zakończeniu części artystycznej Pani Dyrektor złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne. Dziękujemy za tegoroczne jasełka!