• UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA PATRONA SZKOŁY

• Piątek 27 października 2023 roku zapisze się w kartach historii naszej społeczności jako jeden z niezwykłych i najważniejszych dniu. Właśnie wtedy nastąpiło nadanie Szkole Podstawowej w Koczargach St. imienia prof. Jadwigi Kobendzy i przekazanie sztandaru.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00. Do pięknie udekorowanego darami lasu gmachu szkoły przybyli zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m. in.: potomkowie pani prof.  J. Kobendzy:  wnuk – pan Antoni Abramowicz oraz prawnuczka - pani Karolina Abramowicz, Sekretarz Marszałka Województwa Mazowieckiego  - pan Emil Sawicki ; Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego – pan Jan Żychliński, przedstawicielka Mazowieckiego Kuratorium Oświaty  - pani Wizytator Zofia Rudzińska, pracownicy Gminy Stare Babice na czele z Wójtem – panem Sławomirem Sumką, radni Gminy St. Babice na czele z Przewodzącym Rad Gmin – panem Krzysztofem Szubą, przedstawiciele Kampinoskiego Parku Narodowego na czele z dyrektorem – panem Mirosławem Markowskim, dyrektorzy gminnych szkół, przedszkoli oraz instytucji współpracujących ze szkołą, rodzice, nauczyciele i uczniowie.

Na początku pani dyrektor Anna Baran zaprezentowała uzasadnienie wyboru prof. Jadwigi Kobendzy na patronkę naszej szkoły. Przewodniczący Rady Gminy Stare Babice- p. Krzysztof Szuba odczytał Uchwałę Rady Gminy w sprawie nadania Szkole Podstawowej w Koczargach Starych imienia prof. Jadwigi Kobendzy i wręczył akt nadania. Później nastąpił szczególnie doniosły moment – ks. Jacek Mroczkowski poświęcił sztandar szkoły, który następnie został przekazany przez reprezentację rodziców pani dyrektor, a ta wręczyła go w prawowite ręce uczniów.

Część oficjalną uroczystości dopełniło odsłonięcie tablicy pamiątkowej, którego dokonali Wójt Gminy oraz Przewodniczący Rady Gminy, a także zaprezentowanie tabla z gwoźdźmi upamiętniającymi honorowych gości oraz fundatorów sztandaru.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Uczniowie klas siódmych i szóstych pod opieką pań: Marleny Oszczyk, Sylwii Popławskiej, Anna Szelenbaum i Wandy Wiśniewskiej zaprezentowali krótkie przedstawienie przybliżające sylwetkę patronki oraz jej dokonania. Tę część uświetnił występ chóru przygotowanego i  poprowadzonego przez panią Annę Williams. Całości dopełniły dekoracje autorstwa pani Joanny Pec-Pawlik.

Na koniec głos zabrała pani dyrektor, która podziękowała swoim współpracownikom i Radzie Rodziców za wkład w przygotowanie uroczystości oraz przybyłym gościom za uświetnienie tych chwil swoją obecnością.

• Pasowanie na ucznia klas pierwszych

• 13 października w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej.

Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Anna Baran, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

Następnie odbyła się ceremonia ślubowania klas pierwszych. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami, rzetelnie wypełniać swoje obowiązki a także przestrzegać zasad społeczności szkolnej.

W tak ważnym dniu, wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów, owocnej nauki, radości i uśmiechów na co dzień.

• Akcja "Kredkobranie" zakończona

• W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy akcję "Kredkobranie". Zebraliśmy pięć pudełek artykułów piśmienniczych i plastycznych, które dostarczyliśmy do punktu odbioru mieszczącego się w LO im. Jana III Sobieskiego w Warszawie.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję w naszej szkole i już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej jej edycji za rok.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• Komisja wyborcza w składzie Ula, Karina, Milan i Antoni czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania. Uczniowie klas 1-7 wybrali nowy Samorząd Uczniowski: Mira Chaber, Liliana Demidziuk, Bartosz Iwanowski. Gratulujemy zwycięzcom i czekamy na pierwsze pomysły i decyzję.

• Zaproszenie do projektu

• Zapraszam uczniów kl. 4-8 na zajęcia z różnych form i technik twórczych.

Zajęcia będą realizowane w ramach III edycji projektu Formy Podstawowe 2023/24

Pierwsze spotkanie odbędzie się 11 października 2023 o godz. 14:40 w sali 137

Formy podstawowe to cykliczny program skierowany do uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej, realizowany przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Fundacji Edukacyjnej im. Romana Czerneckiego.

Program składa się z przygotowanych przez artystki i artystów instrukcji wykonania dzieł artystycznych, które zostały umieszczone w pudełku. W III edycji projektu, pudełka otrzyma dziesięć szkół podstawowych z województwa mazowieckiego, w tym nasza ;).

Pudełko mieści w sobie „uśpioną” wystawę, która w każdej chwili może się zmaterializować w kształcie wybranym przez uczniów szkoły, wspieranych przez nauczyciela i zespół edukacji muzeum. Formy podstawowe to wystawa, która powstaje w przestrzeniach szkolnych: w klasach i na korytarzach, w salach gimnastycznych i na boiskach.

• Debata wyborcza w szkole

• Jak co roku pod koniec września w naszej szkole miała miejsce debata przedwyborcza do Samorządu Uczniowskiego. Brali w niej udział wszyscy zgłoszeni kandydaci na urząd przewodniczącego szkoły: Gabrysia Miedzińska, Liliana Demidziuk, Bartek Iwanowski, Zosia Chmurska, Mira Chaber, Maks Ogrodowski. Po pytaniach zadanych przez panią Katarzynę Gawlińską- Dziewit, publiczność zadawała kolejne. Debata przebiegła pomyślnie i zgodnie z planem, a uczniowie mogli dzięki niej wytypować swojego kandydata.