KRUS zaprasza na kurs e-learningowy dla dzieci: Bezpiecznie na wsi mamy, upadkom zapobiegamy, na którym można zdobyć jedną ze stu hulajnóg.
Zaproszenie jest skierowane do dzieci, których co najmniej jedno z rodziców oplaca składki w KRUS-ie.
KRUS zaprasza na kurs e-learningowy dla dzieci: Bezpiecznie na wsi mamy, upadkom zapobiegamy, na którym można zdobyć jedną ze stu hulajnóg.
Zaproszenie jest skierowane do dzieci, których co najmniej jedno z rodziców oplaca składki w KRUS-ie.
14 października odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, swoją obecnością zaszczycił nas Sekretarz Gminy Stare Babice Michał Więckiewicz. Podczas spotkania Pani Dyrektor Anna Baran wręczyła dyplomy wyróżnionym nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Wszystkim wyróżnionym osobom Serdecznie Gratulujemy! Równocześnie, jak co roku o tej porze odbyła się ceremonia ślubowania klas pierwszych, uczniowie zaprezentowali program artystyczny złożony z dotychczasowego dorobku szkolnego, po występie każdy pierwszak został pasowany przez Panią Dyrektor i oficjalnie dołączył do grona naszej szkoły. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy dobrego i spokojnego roku szkolnego 2021/2022.
W dniu 15.10.2021 odbyło się drugie spotkanie z cyklu "Biblotekarka z bajkową walizką" organizowane przez Babicką Biblotekę Publiczną. Nasz gość przybliżył 3-klasistom temat przewodni spotkania, czyli Kropki. W oparciu o trzy niezwykłe książki dzieci zostały zaproszone do kreatywnej rozrywki i odkrywania rzeczywistości na nowo. Spotkanie uzupełniły zajęcia inspirowane książkowymi opowiadaniami.
Zapraszamy wszystkich przedszkolaków, uczniów, rodziców
oraz nauczycieli do wzięcia udziału w konkursie!
Z okazji Dnia KEN Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom naszej szkoły życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności, pogody ducha, wytrwałości, sukceasów w życiu zawodowym oraz osobistym. Samorząd Uczniowski.
Trzydniowa wycieczka do Trójmiasta klas 3.
30 września klasy trzecie wyjechały na trzydniową wycieczkę do Trójmiasta.
Pierwszego dnia piękną pogodą przywitała nas Gdynia. Odwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie i obejrzeliśmy zachwycające gatunki fauny i flory występujące w środowisku wodnym.
Mieliśmy również okazję podziwiać żaglowiec Dar Pomorza, Dar Młodzieży, a także okręt Błyskawica.
Dzień drugi rozpoczęliśmy spacerem po wartowniach i alejkami parku dotarliśmy do pomnika Westerplatte. Stamtąd statkiem pirackim „Lew” dopłynęliśmy do Starego Miasta w Gdańsku. Spacerowaliśmy i obserwowaliśmy otaczające nas budowle, słuchając opowieści i legend, które opowiadał pan przewodnik. Z góry wieży kościoła Mariackiego podziwiać mogliśmy piękny widok na panoramę całego Gdańska. Był również czas na kupienie pamiątek oraz przerwa na lody i gofry.
Malbork był ostatnim punktem naszej podróży. Ogromny zamek wzbudził wiele pozytywnych emocji, a historie opowiedziane przez panią przewodnik na pewno zapadną na długo w pamięci uczniów!
W doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły, a wycieczkę będziemy wspominać jeszcze długi czas!
Nauczyciele klas trzecich
29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji pani bibliotekarka w dniach 29.09.-01.10. odwiedziła klasy 0-3. Podczas tych wizyt głośno czytała fragmenty wybranych książek. Uczniowie słuchali z wielkim zainteresowaniem, a potem tłumnie odwiedzali bibliotekę.
Ogólnopolski konkurs artystyczny
W związku z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek, który jest obchodzony 5 listopada, zapraszamy uczniów i ich rodziny do udziału w ogólnopolskim konkursie artystycznym "Baśniowa rodzina w obiektywie" pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Ropczyc. Na zwycięzców czekają nagrody!
Regulamin konkursu znajdziecie na stronie:
Ponieważ szkoła może przysłać maksymalnie 6 zdjęć, ogłaszamy etap szkolny. Przygotowane zdjęcia wraz z potrzebnymi dokumentami proszę przynosić do biblioteki szkolnej do 15.10. br.
W dniu 30.09.2021 uczniowie klas II wraz z opiekunami odwiedzili siedzibę Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu.
Celem spotkania było zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy strażaków oraz zasadami bezpieczeństwa na wypadek pożaru. Zajęcia edukacyjne miały miejsce w specjalistycznej sali Ognik wyposażonej w sprzęt multimedialny oraz oraz pomoce dydaktyczne symulujące prawdziwy pożar.
Dzieci mogły zobaczyć, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w domu lub mieszkaniu, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla. Ponadto uczniowie zostali zapoznani z zasadami wzywania straży pożarnej podczas występowania zagrożenia życia lub zdrowia i przekazywania informacji na międzynarodowy numer alarmowy 112. Na zakończenie wizyty strażacy zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego oraz sprzętu pożarniczego będącego na jego wyposażeniu. Przez chwilę dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA .
Wyniki są następujące:
I miejsce: Wiktor Ilków
II miejsce: Agata Pasik
III miejsce: Maciej Smoliński
Zwycięzcy gratulujemy!!!
Całemu Samorządowi Uczniowskiemu życzymy wielu pomysłów i zapału do pracy.
W piątek wybraliśmy się na wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego i przeszliśmy ścieżką dydaktyczną czarnym, a później zielonym szlakiem, z Truskawia do Pociechy. Później przejechaliśmy na Polanę Lipków, gdzie dzieci mogły pobawić się na placu zabaw.
Po obiedzie urządzone były podchody - poszukiwanie skarbu. By znaleźć skarb, trzeba było rozwiązać szereg łamigłowek i zadań - matematycznych, logicznych, muzycznych, językowych, krzyżówek i wykreślanek. Dzieciom gra terenowa w poszukiwanie skarbu bardzo przypadła do gustu.
W czwartek wybraliśmy się do kina na zabawny film "Krudowie 2". Dobrze się bawiliśmy.
Po obiedzie przeprowadziliśmy warsztaty "Ciecz nienewtonowska". Ta prosta substancja zdobyła uznanie u dzieci, które nie chiciały przestać eksperymentować i bawić się nią
W środę mieliśmy moc atrakcji:
Nawiązując do wczorajszych warsztatów bibliotecznych stworzyliśmy nasze własne, grupowe książki!
Później odwiedził nas teatr TAK z przezabawnym spektaklem "Bajka do zjedzenia". Na warsztatach kreatywnych stworzyliśmy zegary z papierowej wikliny, a na zajęciach ogrodniczych zasadziliśmy śliczne sadzonki sukulentów.
Na koniec zorganizowaliśmy zajęcia sportowo-rekreacyjne na sali gimnastycznej i zabawy na boisku, w cieniu drzew.
We wtorek po śniadaniu odbyły się zajęcia profilaktyczne. Pogadanka na temat używek i ich szkodliwości dla zdrowia zakończyła się stworzeniem plakatów promujących unikanie szkodliwych substancji.
Przyjechała do nas pani Ula - bibliotekarka z walizką, w której ukryte miała przeróżne, zadziwiające rodzaje książek. Niektóre naprawdę zachwyciły dzieci.
Na warsztatach plastycznych przygotowaliśmy ozdoby w stylu hawajskim. Po obiedzie odbyła się kolorowa, letnia zabawa, którą uświetnił pokaz confetti.
Popołudnie spędziliśmy na boisku szkolnym m.in. bawiąc się z wykorzystaniem chusty animacyjnej.
Rozpoczynamy półkolonie gminne w szkole w Koczargach Starych.
W poniedziałek mieliśmy kilka ciekawych warsztatów: malowaliśmy chińskie maski, poznaliśmy sztukę Batiku i tworzyliśmy piękne, kolorowe prace, zdobyliśmy teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania i mogliśmy poznać nowe smaki przepysznych warzyw, oliwek i dodatków przyrządzając przepyszne, kolorowe kanapeczki.
Mieliśmy też okazję zaznać ruchu podczas zajęć z wykorzystanie gry Just Dance, oraz zabaw sportowo - rekreacyjnych na boisku.
W piątek 18 czerwca w naszej szkole klasy 1-3 pod nadzorem pani Marzeny Chmielarz-Borowiec, przygotowały oprawę muzyczną pod przedstawienie uświetniające uroczyste rozdanie dyplomów dla osób i instytucji wspierających statutową działalność szkoły.
Na widowni zasiedli wyjątkowi goście, m.in.: Wójt Gminy Sławomir Sumka, przedstawiciele Rady Rodziców, Trójek Klasowych, Samorządu Uczniowskiego.
Koncert był wyrazem podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w pomoc szkole. Uczniowie dali wspaniały występ.
9 czerwca br. grupa uczniów z klas siódmych naszej szkoły pracujących nad powstaniem gazetki szkolnej, a jednocześnie uczestników projektu edukacyjnego Kreatywna szkoła, wzięła udział w warsztatach dziennikarskich. Ich prowadzącymi byli pracownicy Domu Kultury w Starych Babicach: pani Anna Królik – redaktor prowadząca Gazety Babickiej oraz Jarosław Chrapek –specjalista ds. historycznych.
Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwszą poprowadziła p. Królik, która przybliżyła uczestnikom proces powstawania Gazety Babickiej oraz pokazała pracę redaktora od kuchni.
W drugiej części głos zabrał p. Chrapek, który zaprezentował program Canva służący do tworzenia projektów graficznych. Krótko opisał, jakie są możliwości aplikacji i w jaki sposób jej używać, aby stworzyć własną broszurę. Uczniowie dowiedzieli się także, z jakiej strony można legalnie pobierać darmowe zdjęcia.
Spotkanie przebiegło sprawnie i szybko.To był bardzo ciekawy i pouczający czas.
Powered by aSc EduPage