• Aktualności

            • 9 czerwca Wybory Patrona Szkoły

            • 9 czerwca wpisał się w historię naszej szkoły, właśnie w tym dniu odbyły się w pełni demokratyczne wybory Patrona szkoły. Wybory trwały cały dzień, do urn powędrowali uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły zagłosować na swojego kandydata. Z kolei we wtorek odbyła się debata poprzedzająca wybory, wzbudziła wiele emocji, ponieważ ostatni raz reprezentanci wszystkich komisji wyborczych przekonywali szkolnych wyborców o tym, że to właśnie jego kandydata należy poprzeć. Atrakcyjne programy wyborcze z pewnością nie ułatwią podjęcia decyzji, z niecierpliwością czekamy na wyniki.

            • DZIEŃ DZIECKA 2022 W SP W KOCZARGACH STARYCH

            • W tym roku Międzynarodowy Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca był dniem sportu, radości i samych przyjemności. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała a boisko szkolne nie mogło być wykorzystane, to i tak wszyscy uczniowie brali udział w zabawach sportowych (hala, korytarze, sale lekcyjne) według specjalnie przygotowanego harmonogramu. I tak:

              Przedszkolaki i klasy młodsze (0-3) dzielnie i z zaangażowaniem wykonywały zadania sportowe takie jak – Celny Strzał, Sokole Oko, Żabi skok, Zwinny wąż,  Wędkarz, Słoń, Sprytny kot oraz Kręgle.

              Starsi uczniowie z klas 4-8 rozegrali turnieje sportowe pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego. Dziewczynki walczyły w tenisie stołowym, a chłopcy w piłce nożnej.

              Wszyscy sportowcy otrzymali pamiątkowe medale, które wręczała uroczyście Pani Wicedyrektor Zuzanna Jaworek.

              Dzięki wsparciu Rady Rodziców dzieci mogły też odwiedzić fotobudkę, zrobić śmieszne zdjęcia, zjeść wspaniałe wielosmakowe lody oraz otrzymać zabawkę – logiczną kostkę.

              Tego dnia lekcje w formie gier i zabaw edukacyjnych odbywały się zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć i trwały maksymalnie do 6 godziny lekcyjnej.

              Wielkie podziękowania należą się Dyrekcji Szkoły, Radzie Rodziców i wszystkim nauczycielom szkoły za pomoc, zaangażowanie i czuwanie nad bezpieczeństwem dzieci.

              Kochane Dzieciaki!

              Życzymy Wam samych radości, uśmiechów i przyjemności przez cały rok!

              Marzena Chmielarz-Borowiec

               

            • Z leśnikiem do lasu c.d.

            • Las odwiedziły również inne klasy w tym 1a. Oprócz wyjątkowego spotkania z przyrodą, leśnik przypomniał dzieciom, że Puszcza Kampinoska istnieje dzięki Prof. Jadwidze Kobendzy- Kobendzinie, kandydatce na patrona naszej szkoły. Takie wyprawy pozwalają zdobywać wiedzę o przyrodzie w bardzo prosty i przyjemny sposób.

              Spacer edukacyjny poprowadził Leśnik Mariusz Morkowski, starszy specjalista ds. edukacji - pracownik Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego w Granicy

              Bardzo dziękujemy Panie Mariuszu :) 

              Temat: prof. Jadwiga Kobendzina, świat roślin i zwierząt Puszczy Kampinoskiej

              Ze względu na złe warunki pogodowe grupy poniedziałkowe pozostały z przewodnikiem na terenie szkoły- co spróbujemy nadrobić w późniejszym czasie.

              Wyprawy zorganizowane przez komitet wyborczy Prof. Jadwigi Kobendzy 

            • Z leśnikiem do lasu

            • We wtorek 31 maja uczniowie kl. 2a z samego rana wyruszyli na spacer po Puszczy Kampinoskiej. Celem wyprawy było lepiej poznać las i jego mieszkańców. Spacerując po puszczy z leśnikiem dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze, nasłuchiwały odgłosów ptaków a także próbowały odgadnąć do kogo należą napotkane tropy. Ponadto leśniczy opowiedział nam wiele ciekawostek jakie kryje las, uczył jak rozpoznawać poszczególne gatunki drzew oraz wyjaśniał pochodzenie nazw napotkanych roślin i krzewów. Na zakończenie otrzymaliśmy od leśniczego upominki w formie kart z wizerunkami leśnych zwierząt, wzbogaceni o cenną wiedzę na temat leśnego ekosystemu z uśmiechem na twarzach, wróciliśmy do szkoły.

              Wyprawa zorganizowana przez komitet wyborczy Jadwigi Kobendzy.

               

               

            • wszystkie dzieci nasze są ...

            • Wszystkim Dzieciom i tym, którzy w głębi duszy nadal dziećmi pozostali, życzymy…..

              wielu powodów do uśmiechów i radości, co dzień nowych interesujących przygód, kochającej rodziny i przyjaciół, rozwijania swoich talentów i pasji oraz beztroskiej zabawy.

              Niech uśmiech gości na Waszych twarzach, a Wasze dzieciństwo trwa jak najdłużej !

            • Świetlica z okazji Dnia Matki

            • 26 maja obchodzimy ważne i piękne święto - Dzień Matki. Z tej okazji dzieci ze świetlicy pragną złożyć Wszystkim Mamom, najserdeczniejsze życzenia: "Bukiet pięknych kwiatów dzisiaj Ci dajemy Za Twą wielką miłość bardzo dziękujemy! Wszystkiego najlepszego!

            • Spektakl teatralny

            • Dnia 19 maja klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Teatru Rampa w Warszawie. Dzieci obejrzały bardzo ciekawy i pouczajacy spektakl pt. "Niekończaca się historia". Uczniowie z niecierpliwoscią czekają na kolejną wizytę w teatrze. " A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotad. Żeby iść do domu w zamyśleniu w zachwycie. I już na zawsze w misce księżyc widzieć" Joanna Kulmowa

            • Wycieczka do Pracowni Edukacji Technicznej Pinokio

            • W dniu 16 maja klasy pierwsze uczestniczyły w wycieczce do Pracowni Edukacji Technicznej Pinokio w Słomczynie. Wizytę w stolarni uczniowie rozpoczeli od zabaw edukacyjnych na świeżym powietrzu. Następnie odbyły się warsztaty stolarskie, na których dzieci samodzielnie wykonały pracę z elementów drewnopodobnych. Kolejnym punktem wyjazdu była prezentacja maszyn stolarskich i maszyn tartacznych. Mistrz stolarski Pan Andrzej Bartoń wprowadził słuchaczy w świat obróbki drewna. W prosty i ciekawy sposób objaśnił jak powstają meble, jakich narzędzi używa stolarz. Wycieczkę zakończono pieczeniem kiełbasek w  Drewnianej Chacie i wspólnymi zabawami.

            • Noc Muzeów z Radiostacją Babice

            • Podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów, Dom Kultury Stare Babice przygotował niespotykane wydarzenie, czyli wieczorno-nocne zwiedzanie Radiostacji Babice z przewodnikiem. Wydarzenie będą prowadzić specjaliści z dziedziny historii naszej Radiostacji.
              W godzinach 18.00, 19.00, 20.00 i 21.00 będziecie mogli wybrać się na krótką trasę (45 minut).

              W godzinach 18.00 i 20.00 będzie to trasa długa (2 godziny).

              Start zwiedzania ze skrzyżowania ulicy Leskiego z ulicą Radiową.

              Zapraszamy młodzież oraz dorosłych.

              Liczba miejsc w grupie: 15 osób

              Udział wydarzeniu jest  bezpłatny.

              Prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania: Regulamin

            • Gminny Konkurs "You Can Sing"

            • 6 maja br. w Domu Kultury w Zielonkach-Parceli odbył się koncert finałowy Gminnego Konkursu "You Can Sing". Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W kategorii kl. 3-5 2 miejsce zajęła Zofia Chmurska z kl. 5a, a w kategorii kl. 6-8 3 miejsce zajął Cezary Brunowski z kl. 7a.

              Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

            • Uczciliśmy Dzień Ziemi

            • W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole 6 maja rozstrzygnięty został międzyklasowy eko-konkurs na najciekawszą pracę wykonaną wyłącznie z surowców wtórnych. Hasłem przewodnim konkursu było: Śmieci Mniej Ziemi Lżej. Uczniowie przedstawili kilkadziesiąt bardzo ciekawych projektów, pojawiły się meble, zabawki, przedmioty dekoracyjne oraz codziennego użytku. To wszystko wykonane zostało z butelek, foli, puszek, kartonów i wielu innych niepotrzebnych już materiałów. Uczniowie stworzyli prace oryginalne i funkcjonalne, udowadniając, że jest wiele przedmiotów „śmieci”, których można ponownie użyć. Choć wybór był trudny, to jury składające się z Pań J. Pawlik, I. Żółcińska, A. Szelenbaum, W. Wiśniewska- uznało, że najlepsze prace wykonały klasy:

              W kategorii I-III

              I miejsce kl. Ia

              II miejsce kl. II a

              III miejsce kl. III a

              wyróżnienie otrzymały: kl.Ib, IIb, IIIb

              W kategorii IV-VIII

              I miejsce kl.VIIa

              II miejsce kl. Va

              III miejsce kl.Vb

              wyróżnienie otrzymała: kl.VIIIb

              Wszystkim serdecznie gratulujemy pomysłowości i oryginalności ! Kolejnym wydarzeniem był uroczysty apel o tematyce proekologicznej, propagujący dobre nawyki dbania o środowisko oraz zwiększający wiedzę na temat selektywnej zbiórki odpadów. Apel uświetnił pokaz taneczno- wokalny uczniów z klasy II b

              Dziękujemy Paniom W. Wiśniewskiej, A. Kobusińskiej oraz I. Gas za przygotowanie apelu.

            • Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe

            • 29 kwietnia br. odbyły się Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe w Kamionie. Wystartowali w nich także nasi uczniowie: Mikołaj Gadomski i Julia IwanickaMikołaj zajął świetne 6, a Julka 17 miejsce. Jest to niewątpliwie olbrzymi sukces sportowy zawodników reprezentujących naszą szkołę. Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

            • Dzień Amerykański

            • Fundacja Ośrodka KARTA, polska organizacja pozarządowa, podsumowująca w 2022 roku własne 40-lecie, wraz z Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Polsce i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapraszają na Dzień Amerykański!

              10 maja, w godzinach 12.00–16.00, zapraszamy uczniów szkół średnich, studentów, nauczycieli, wykładowców oraz inne osoby zainteresowane historią stosunków polsko-amerykańskich i kulturą amerykańską na ciąg wydarzeń edukacyjnych, obejmujący wykłady, prezentacje i spotkania, kiermasz książek oraz filmy i wystawy poświęcone kluczowym zdarzeniom w relacjach polsko-amerykańskich w latach 1917–2022. Serdecznie zapraszamy całe klasy, większe grupy uczniów z nauczycielami, studentów, wykładowców, absolwentów oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w bloku Edukacja dla demokracji* oraz w Wydarzeniach otwartych.

            • Z wizytą w Muzeum Techniki PRL-u w Piastowie

            • Klasy Ia i Ib pojechały do muzeum w Piastowie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach "Życie zwykłego Kowalskiego w czasach PRL-u". W ramach zajęć dzieci poznały techniki obsługi podstawowego sprzętu domowego (w tym: odkurzacz, magnetofon, sprzęty małego AGD). Natomiast podczas warsztatów "Pióro nie tylko dla Krasnoludka" uczniowie poznali proces rozwoju piśmiennictwa oraz narzędzi do jego zapisywania. Poznali technikę przygotowania gęsiego pióra do pisania, a następnie pisali tym wspaniałym przyrządem  piśmienniczym. Pisali również stalówką, na maszynie oraz kodowali swój własny alfabet używając do tego kalki. Było wspaniale:)

            • Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

            • 29 kwietnia uczciliśmy Święto Konstytucji 3 Maja. Na 4 i 6 godzinie lekcyjnej uczniowie, najpierw z klas 0-3 a później 4-8, obejrzeli montaż słowno-muzyczny przybliżający historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawienie zostało przygotowane przez klasę 7b pod kierunkiem pań: M. Romanowskiej i A. Szelenbaum. Występy uświetnił chór szkolny przygotowany przez panią M. Borowiec-Chmielarz.

              Zaprezentowane wiersze oraz piosenki nie tylko przypomniały nam o jednym z najdonioslejszych wydarzeń z historii Polski, ale także wprowadziły nas w radosny, uroczysty nastrój.

            • Spotkania z przyrodą zorganizowane przez komitet wyborczy prof.Jadwigi Kobendzy we współpracy z KPN

            • Terenowe warsztaty dla uczniów z klas IV-VIII

              W dniu 25 kwietnia klasa 4a w ramach prowadzonych działań komitetu wyborczego prof. Jadwigi Kobendzy odbyła spacer dydaktyczny po ścieżkach Kampinoskiego Parku Narodowego do Lipkowskiej Wody. Podczas wędrówki z pracownikiem KPN były omawiane zagadnienia :
              - historia ochrony przyrody Puszczy Kampinoskiej oraz informacje o prof. Jadzwidze Kobendzy
              - sposoby ochrony przyrody w KPN (ochrona ścisła , czynna, krajobrazowa),
              - bioróżnorodność KPN,
              - formy ochrony przyrody w Polsce.

              Spotkanie z przyrodą połączone z prezentacją pracownika KPN miało na celu  przede wszystkim rozbudzenie wrażliwości ekologicznej, kształtowanie postawy szacunku do przyrody oraz uświadomienie, jak wielką wartością jest dla człowieka przyroda oraz otaczający krajobraz, a ich ochrona jest w dzisiejszych czasach koniecznością.

              Terminy spotkań dla klas 4-5 "Do Lipkowskiej Wody"

              09.05 godz. 10.00 - kl. 4 B
              11.05 godz. 10.00 - kl. 5 A
              16.05 godz. 10.00 - kl. 5 B

              Dla klas 7-8 zostały przygotowane dedykowane zajęcia terenowe o tematyce:  " O kampinoskich lasach + info o Jadwidze Kobendzinie". Starsi uczniowie wyruszą szlakiem  z Truskawia  przez m.in. obszary ochrony ścisłej  w Zaborowie Leśnym i Cygance, poznając jedne z najciekawszych obszarów leśnych wschodniej części Puszczy Kampinoskiej.

              Terminy spotkań dla klas 7-8 "O kampinoskich lasach" 
              30.05 godz. 9.00 - kl. 8 A
              31.05 godz. 9.00 - kl. 8 B
              1.06 godz. 9.00 - kl. 7 B
              3.06 godz. 9.00 - kl. 7 A

              Podczas warsztatów omawiane są następujące zagadnienia:
              - czym jest las? - próba odpowiedzi na pytanie,
              - rozpoznawanie podstawowych gatunków drzew i krzewów rodzimych i obcych,
              - typy lasów rosnących na obszarze Puszczy Kampinoskiej,
              - działania ochronne prowadzone w lasach (nasadzenia, przebudowa drzewostanów) - ochrona częściowa,
              - znaczenie obszarów ochrony ścisłej,
              - zagrożenia lasów KPN (pożary, wiatrołomy, susze, gatunki obce, gradacje owadów),
              - łańcuch pokarmowy (przybliżenie pojęć: producent, konsument, destruent, piramida pokarmowa),
              - piętra roślinności w lesie i ich mieszkańcy,
              - rola lasów w gospodarce i życiu człowieka,
              - pozaprodukcyjne funkcje lasu.

              Dla naszych najmłodszych uczniów klasy 0-3 przeprowadzone zostaną stacjonarne warsztaty z pracownikiem KPN na terenie szkoły w dniach 30 i 31 maja.

              Temat: prof. Jadwiga Kobendzina, świat roślin i zwierząt Puszczy Kampinoskiej

              Dziękujemy za współpracę i pomoc pracownikom KPN.

              Komitet Wyborczy Jadwigi Kobendzy zaprasza wszystkich uczniów do aktywnego uczestniczenia w ścieżkach dydaktycznych, a Rodziców uczniów zaprasza 17 maja do odwiedzenia stoiska kandydatki na terenie szkoły.

            • Zawody w piłce nożnej dziewcząt

            • 22 kwietnia br. w Zielonkach-Parceli odbyły się Powiatowe Zawody w Piłce Nożnej Dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Antonina Breda, Gabriela Sochocka, Aleksandra Han, Martyna Trzepałka, Michalina Partyka, Maja Sotomska, Nadia Niegowska, Julia Szubka, Julia Prusińska zdobyła II miejsce w kategorii dziewcząt. 

              Dziewczętom gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

            • Nasze sukcesy w biegach przełajowych

            • 13 kwietnia br. w Zielonkach-Parceli odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Spośród reprezentujących naszą szkołę uczniów I miejsce w roczniku 2008  zajął Mikołaj Gadomski,  natomiast w  roczniku 2007 VII miejsce zajęła Julia Iwanicka. Obie te osoby zakwalifikowały się do biegów międzypowiatowych.

              W Międzypowiatowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 20 kwietnia br. w Kamionie, w roczniku 2008 Mikołaj Gadomski zajął III miejsce, a Julia Iwanicka w roczniku 2007 IX miejsce. Tym samym oboje  awansowali do biegów wojewódzkich.

              Naszym biegaczom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i wysokich miejsc w kolejnych biegach.