• Aktualności

            • Warsztaty Filmowe w WFO w Łodzi

            • Animacja poklatkowa to prosta i ciekawa technika tworzenia filmu. Aby dowiedzieć się, jak stworzyć taką wizualizację, nasi uczniowe odwiedzili łódzką Wytwórnię Filmów Oświatowych.

              Podczas warsztatów filmowych dowiedzieli się dużo ciekawych rzeczy na temat techniki powstawania obrazu oraz zdobyli umiejętności dzięki, którym stworzyli swój pierwszy film.

               

            • Wycieczka do Gospody "Młyn Gąsiorowo"

            • 8 maja klasy pierwsze odbyły wycieczkę do wiejskiej gospody "Młyn Gąsiorowo".

              Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat uprawy pola i ogrodu, sadzenia roślin i zbóż, poznały polne kwiaty i rośliny, a także uczestniczyły w zabawach sportowych na świeżym powietrzu!

            • Wycieczka do Stacji Muzeum

            • Super przeżycia czekały na naszych uczniów z klasy 3b i 2a, którzy wybrali się do muzeum kolejnictwa w Warszawie.  Muzeum znajduje się na terenie starego dworca Warszawa Główna Osobowa przy ul. Towarowej 3. 

              W tym niepozornym budynku uczniowie podziwiali m. in.: stare pojazdy szynowe, lokomotywę pancerną, wagony artyleryjskie z czasów II wojny światowej a także eksponaty związane z kolejnictwem tj. mapy, modele, makiety kolejowe, lampy, zegary i wiele innych ciekawostek historycznych. Kto z was nie był w tym muzeum, koniecznie  powinien to nadrobić!

            • Bezpieczna Droga z GDDK i A

            • W styczniu wszystkie klasy wzięły udział w zajęciach promowania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Naszą szkołę odwiedzili pracownicy GDDK i A. Celem spotkania było kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD).

              Specjalnie z myślą o naszych uczniach, przygotowano serię filmów animowanych, które w prosty i przystępny sposób pokazały m.in. jak zachować się na przejściu dla pieszych, podczas jazdy samochodem, stworzyć korytarz życia czy być widocznym na drodze w trudnych warunkach pogodowych. Pokazano  też, jak stosować jazdę na suwak oraz jakie mogą być skutki nadmiernej prędkości na drodze czy też rozkojarzenia spowodowanego używaniem telefonu komórkowego.

            • Wiwat Konstytucja !

            • Pod takim hasłem klasa 4a przygotowała przedstawienie z okazji wita Konstytucji 3 Maja, które mogli obejrzew pitek wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i Dyrekcj. Najmłodsi dowiedzieli si, jak wygldało ustanowienie konstytucji, jakie prawa zawierała i jak doszło do jej podpisania. Podczas wystpu moglimy zobaczywspaniały i emocjonujcy wystp zaborców Austrii, Rosji i Prus oraz samej bronicej siPolski. Na scenie pojawił sinawet król Stanisław August Poniatowski, który wyjanił, jak powstała konstytucja. Nie zabrakło wierszy o Polsce i elementów historycznych. Całość dopełniło wspaniałe wystpienie szkolnego chóru oraz uczniów klas pierwszych i drugich, którzy przygotowali na tokazjpiosenki o naszej ojczynie.

            • Międzynarodowy Dzień Tańca

            • Międzynarodowy Dzień Tańca, który przypada na 29 kwietnia, to wielkie święto wszystkich tancerzy i miłośników tańca. Z tej okazji szkoła tańca RISING STARS zorganizowała pokaz tańców towarzyskich. Licznie zgromadzeni uczniowie mogli podziwiać najpiękniejsze tańce towarzyskie, jak walc, cha-cha, rumba czy samba w wykonaniu młodych adeptów tańca z naszej szkoły. Pokaz został przygotowany przez Adriannę i Michała Kuleszów, instruktorów ze szkoły RISING STARS, którzy od lat prowadzą zajęcia taneczne w naszej szkole.

            • Międzynarodowy Dzień Ziemi

            • 27 kwietnia w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, uczniowie z klasy VIII przygotowali występ teatralny pt. "Sąd nad Człowiekiem". Podczas przedstawienia uczniowie wcielili się w rolę współczesnego człowieka, który zostaje sądzony za niszczenie swojej planety oraz w postaci żywiołów i ich największych zagrożeń. Spektakl w barwny i obrazowy sposób zachęcił młodych widzów do właściwego funkcjonowania i zmiany postrzegania na temat ochrony środowiska. W drugiej części obchodów odbył się Quiz Przyrodniczy. Dwie drużyny "Gadów" i "Płazów" odpowiadały na pytania z zakresu wiedzy o parkach, rezerwatach i pomnikach przyrody. Rywalizacja była zacięta i wyrównana, bowiem wszyscy uczniowie wykazali się obszerną wiedzą przyrodniczą. Odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na plakat promujący Dzień Ziemi 2023. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za doskonałą zabawę.

            • Wybraliśmy Logo Naszej Szkoły

            • W ostatnim czasie zorganizowano w naszej szkole konkurs na najlepszy symbol graficzny (logo). Naszym wyborem jest logo pani Kingi Niegowskiej. Projekt przedstawia budynek szkoły otoczony wieńcem drzew, które w symboliczny sposób wyrażają szacunek dla lasu oraz dziedzictwa naszej patronki prof. Jadwigi Kobendzy. Serdecznie Gratulujemy!

            • Dzień bez Plecaka

            • 19 kwietnia samorząd uczniowski zorganizował Dzień bez Plecaka. Uczniowie mieli przynieść książki i inne akcesoria w… czymś, co zastąpi im plecak. Zobaczcie jak poradzili sobie, gdy nie można wziąć plecaka.

            • Certyfikat Jakości Kształcenia dla naszej szkoły

            • Brawo! Nasza szkoła otrzymała Certyfikat Jakości Kształcenia dla szkół, które osiągnęły wysokie wyniki w nauczanioraz za zaangażowanie w tworzenie wyjątkowych warunków edukacyjnych dla uczniów. 

            • II edycja warsztatów po KPN w ramach promocji dziedzictwa naszej patronki prof. Jadwigi Kobendzy

            • Rodzice, Uczniowie rozpoczynamy II edycję terenowych warsztatów po Kampinoskim Parku Narodowym dla uczniów z klas V-VIII.

              W tym roku temat przewodni to „Kampinoskie krajobrazy” najpiękniejsze i przyrodniczo najcenniejsze miejsca w Kampinoskim Parku Narodowym – obszar ochrony ścisłej „Sieraków”. Warsztaty bezpośrednio w naturze pozwolą zapoznać się wszystkim uczestnikom z dziedzictwem Naszej patronki prof. Jadwigi Kobendzy.

              Temat „Kampinoskie krajobrazy”
              Trasa: Sieraków - Stary Dąb - Na Miny - Spółkowa Góra - Łomiankowska Droga - Sieraków
              9 km, czas: do 4 godzin


              Część trasy wycieczki prowadzi skrajem jednego z najstarszego i zarazem największego w KPN obszaru ochrony
              ścisłej - Sieraków, ukazując obszary leśne wschodniej części Puszczy Kampinoskiej.
              Omawiane zagadnienia:
              - znaczenie obszarów ochrony ścisłej dla zachowania bioróżnorodności,
              - rozpoznawanie podstawowych gatunków drzew i krzewów,
              - typy lasów rosnących na obszarze Puszczy Kampinoskiej,
              - łańcuch pokarmowy (przybliżenie pojęć: producent, konsument, destruent, piramida pokarmowa),
              - przyroda w obliczu antropopresji,
              - pozytywne i negatywne skutki ingerencji człowieka w krajobraz,
              - elementy składowe krajobrazu i zachodzące między nimi zależności,
              - typy krajobrazów: krajobraz pierwotny, naturalny, kulturowy i zdewastowany,
              - estetyka i piękno krajobrazu,
              - korytarze ekologiczne, ich rola i znaczenie,
              - znaczenie terenów otwartych dla zachowania bioróżnorodności oraz walorów krajobrazowych Puszczy
              Kampinoskiej.


              Harmonogram wycieczek:
              18.04 - kl. 5A
              26.04 - kl. 5B
              22.05 - kl. 6A i 6B
              30.05 - kl. 8B
              7.06 – kl. 8A

              Dla młodszych klas zorganizowano pogadanki z leśnikiem na terenie szkoły:

              03.04- kl. 0-2

              24.04- kl. 3-4


              Serdecznie dziękujemy @ANNA DOBERSKA za inicjatywę, wsparcie i organizacje razem z @KPN wycieczek dla Naszych Uczniów!

            • RODZICE CHWALIMY SIĘ !! UNIHOKEJ

            • Jest Nam niezmiernie miło poinformować, że otrzymaliśmy grant w wysokości 3000 pln na zakup dodatkowego kompletu do gry w UNIHOKEJA w ramach projektu wolontariatu pracowniczego organizowanego przez Fundację CITY HANDLOWY im. LEOPOLDA KRONENBERGA.

              Dziękujemy w szczególności Naszej Mamie Joannie Trzepłace za inicjatywę, przygotowanie wniosku i wsparcie całego procesu w pozyskaniu środków.

              W ramach działań zostanie zakupiony sprzęt i wolontariusze przeprowadzą warsztaty wspólnie z nauczycielami od wychowania fizycznego nauki gry w unihokeja dla uczniów klas 1- 3 . Wiemy, jaką gra cieszy się popularnością w Naszej szkole wśród uczniów i chcemy aby już na etapie nauczania początkowego dzieciaki w Naszej szkole zdobywały umiejętności gry w unihokeja.

              Chcielibyśmy aby projekt był kontynuowany w kolejnych latach – poprzez zorganizowanie cyklicznych zawodów w ramach rozgrywek klasowych o puchar Dyrektora Szkoły i Rady Rodziców dla różnych grup wiekowych w szkole.

            • Z wizytą w Centrum Folkloru Polskiego "Karolin"

            • W ramach programu "Kulturalna Szkoła na Mazowszu" w dniu 17 marca br. roku dzieci z klas 2a i 3b odwiedziły Centrum Folkloru Polskiego "Karolin", które w sposób barwny i angażujacy przedstawia folklor współczesnych ziem polskich oraz polską kulturę narodową. W poszczególnych salach ekspozycyjnych uczniowie zapoznali się z barwnym i róznorodnym folklorem Pomorza, Warmi, Mazur, Podlasia, Mazowsza, Wielkopolski, Kujaw, Śląska i Małopolski. Na ekspozycji stałej dzieci poznały historię i dorobek zespołu "Mazowsze", który jako "Perła w Koronie Rzeczpospolitej" oraz "Ambasador Kultury Polskiej", przez ponad 70 lat swojej działalnosci oczarowuje i podbija świat. Warsztaty taneczne z artystami Zespołu "Mazowsza" skradły serca naszych uczniów! Niegdyś w tradycyjnych tańcach i zabawach uczestniczyli wszyscy mieszkańcy wsi, niezaleznie od wieku, tym razem- nasi uczniowie. Jak dawniej bawiono się na polskich wsiach? Jakie były ulubione melodie w dzieciństwie naszych i pradziadków? To wszystko czekało na nas w Centrum Folkloru Polskiego. Wycieczkę uważamy za udaną, chętnie pojechalibyśmy na nią jeszcze raz. 

            • Święta Wielkanocne

            • 5 kwietnia z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych uczniowie klas V przygotowali wystąpienie na temat zwyczajów wielkanocnych na świecie. Prezentacja przybliżyła kolegom i koleżankom różne sposoby obchodzenia tych świąt w innych krajach.  Uczniowie dowiedzieli się jakie są tradycyjne potrawy podawane w tym czasie oraz jakie rytuały i zwyczaje wielkanocne wykonuje się za granicą aby uczcić te święta. Wystąpienie było bardzo interesujące i wzbogaciło wiedzę uczniów na temat świąt wielkanocnych.

            • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

            • W poniedziałek 3.04 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym roku postanowiliśmy nieco bardziej praktycznie przybliżyć naszym uczniom świat zmysłów, ich oddziaływania w różnych sytuacjach. Porozmawialiśmy również o tym jak widzą świat osoby z autyzmem, co je zaciekawia, co zadziwia, z czym mogą mieć trudności. Dla wszystkich uczniów przygotowaliśmy ścieżkę sensoryczną tak aby mogli poczuć działanie swoich zmysłów: wzrok, słuch, węch, dotyk. Dołączyliśmy do tego zadania związane z koordynacją i ruchem. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem pokonywali wszystkie stacje naszej ścieżki co zostało zakończone sukcesem w postaci otrzymania pieczątki. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele bawili się znakomicie :)

            • DZIĘKUJEMY #bnpparibas ! za zaufanie i przyznanie finansowania dla Naszych działań !

            • Rodzice – Chwalimy się !

              Mamy przyjemność poinformować, że Nasza Szkoła otrzyma grant na realizację zadań związanych z promocją Patronki prof. Jadwigi Kobendzy w ramach projektu organizowanego przez BNP PARIBAS - II edycji akcji „Gdzie są nasze patronki”!

              Wysokość grantu 15 000 pln.

              W ramach działań przewidziane są m.in. warsztaty, konkursy wewnątrzszkolne promujące dziedzictwo Kobendzy, przygotowanie materiałów promujących patronkę i urządzenie kącika pamięci. Szczegóły już wkrótce 

            • Klasy 3a i 4a już wiedzą... Taki mamy klimat :)

            • 30 marca 2023 roku klasy 3a i 4a wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Powsinie.

               

              Uczniowie mieli szansę poznać roślinność charakterystyczną dla różnych stref klimatycznych, poczuć na własnej skórze co oznacza klimat suchy, tropikalny i umiarkowany ... i zdecydować, który z nich najbardziej im odpowiada.

               

              Sympatyczna wycieczka, podczas której zobaczyliśmy m.in. wielu egzotycznych przedstawicieli flory, roślinny żywiące się owadami, liczne cytrusy rosnące na wyciągnięcie ręki i gigantyczne kaktusy. Zaznaliśmy też sporej dawki ruchu pokonując "góry" i szukając oznak wiosny.

               

              Przekonaliśmy się, że naprawdę  już przyszła :)