10 maja w Przedszkolu w Bliznym Jasińskiego odbył się IV Turniej Układani Puzzli,, Zostań mistrzem puzzli’’. Układanie puzzli rozwija pamięć, spostrzegawczość, umiejętności manualne, ćwiczy wzrok, ale także wyobraźnię. W zawodach wzięły udział również dwa zespoły z oddziałów przedszkolnych naszej Szkoły, w których skład wchodzili: Karina Czapska, Maria Marońska, Liliana Demidziuk i Wiktor Kowalski. Wszyscy zawodnicy doskonale się bawili układając puzzle. Oprócz uśmiechu na twarzy, zawodnicy przywieźli nagrody ufundowane przez min. Wójta Gminy Stare Babice, Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz inne firmy.
Mistrzowie puzzli!
Wiwat maj! Piękny maj!
3 maja 1791 roku uchwalona została w Polsce pierwsza w Europie i druga na świecie Konstytucja regulująca ustrój prawny w Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
Konstytucja 3 maja została ustanowiona ustawą rządową przyjętą tego dnia przez Sejm Czteroletni. Została zaprojektowana w celu zlikwidowania obecnych od dawna wad opartego na wolnej elekcji i demokracji szlacheckiej systemu politycznego Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Konstytucja zmieniła ustrój państwa na monarchię dziedziczną, ograniczyła znacząco demokrację szlachecką, odbierając prawo głosu i decyzji w sprawach państwa szlachcie nieposiadającej ziemi, wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz stawiała chłopów pod ochroną państwa, w ten sposób łagodząc najgorsze nadużycia pańszczyzny. Konstytucja formalnie zniosła liberum veto.
Z tej okazji 27 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel pod przewodnictwem Anny Szelenbaum oraz Ewy Sokołowskiej. W klimat tamtego okresu wprowadziła zgromadzonych gości Maria Reniec- uczennica klasy czwartej wykonując utwór Michała Kleofasa Ogińskiego „Pożegnanie Ojczyzny”. Uczniowie klas drugich gimnazjum przybliżyli zgromadzonym wydarzenia z tamtego okresu, zaś uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej, pod przewodnictwem wychowawczyń Pauliny Kober i Karoliny Ziułkowskiej, zatańczyli poloneza. Cały występ uświetnił chór szkolny pod przewodnictwem Małgorzaty Gałązki wykonując pieśni patriotyczne. Wśród zgromadzonych gości znalazł się również zastępca naszego wójta pan Marcin Zając.
68
Jesteśmy eko!
Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi.
622 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi i właśnie w związku z tym świętem w naszej szkole organizowane były różnego rodzaju konkursy.
Uczniowie klas 3 wykonywali prac plastyczne o tematyce ochrony środowiska w szczególności o oszczędzaniu wody w związku z Dniem Wody oraz o nie paleniu w piecach szkodliwymi odpadami (prace powieszone zostały na świetlicowej gazetce).
W związku z obchodami uczniowie klas 0 - 4 brali udział w konkursie na Klasowy Plakat Ekologiczny z hasłem. Prace okazały się bardzo pomysłowe i barwne, uczniowie wraz z wychowawcami wykonywali prace z użyciem różnych technik plastycznych oraz używając odpadów. Wyróżniona została klasa 0a, której wychowawczynią jest p. Magdalena Dymińska. Miejsce trzecie zajęły obydwie klasy 3 wraz ze swoimi wychowawczyniami Pauliną Kober i Karoliną Ziułkowska. Drugie miejsce zajęła klas 0b p. Iwony Gas. Najpiękniejszym plakatem, a zarazem zwycięskim okazał się plakat klasy pierwszej p. Marzeny Furmankiewicz. Dodatkowo klasy 0 - 1 wykonywały prace plastyczną o tematyce ekologicznej. Trzecie miejsce otrzymała Karina Cz. z kl. 0a. Drugie miejsce otrzymał Wiktor G. z kl. 1a. Wygrała, najpiękniejszą pracą Maja S. z kl. 1a.
26 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się Quiz Ekologiczny. Poprzedzał go klasowy test wiedzy ekologicznej klas 3 i 4, w którym wyłoniono członków drużyn. Uczestnicy podzieleni zostali na dwa zespoły: Gady i Płazy, prowadzącą quiz była Marzena Furmankiewicz. Uczniowie odpowiadali na bardzo trudne pytania z zakresu ekologii i bioróżnorodności. Każdy z uczestników otrzymał w nagrodę sadzonkę kwiatu oraz gromkie brawa.
50
ROK 2018 ROKIEM IRENY SENDLEROWEJ.
Każdemu, kto tonie, należy podać rękę.
Irena Sendlerowa
14Uczniowie naszej szkoły w kwietniu wzięli udział w konkursie poświęconemu Pani Irenie Sendlerowej organizowanym przez nasz powiat warszawski-zachodni. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o Irenie Sendlerowej, zaktywizowanie uczniów do działań twórczych i ich propagowanie w środowisku lokalnym, odkrywanie i pielęgnowanie talentów artystycznych, rozwijanie wrażliwości emocjonalnej uczniów oraz kształtowanie postawy empatii, wrażliwości na drugiego człowieka, bezinteresownej pomocy innym. Uczniowie wykazali się kreatywnością i zdolnościami artystycznymi. Wykonane prace plastyczne dotyczyły postaci Ireny Sendlerowej oraz tego jak nasi uczniowie pomagają w różnych sytuacjach innym. Prace były wykonane różnymi technikami plastycznymi. Wszystkie prace zostały zlożóne u organizatora konkursu.
Kochamy pszczoły.
- 33
26 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty z cyklu ,,Kochamy pszczoły” dla klas 0-3.
W czasie spotkania uczniowie zostali wprowadzeni do świata pszczół przez prowadzącą przebraną w strój królowej pasieki. W trakcie warsztatów edukacyjnych dzieci zdobywały informacje o roli pszczół w środowisku naturalnym, obejrzały wnętrze prawdziwego ula oraz zbudowane przez pszczoły pszczele komórki. W formie zabawy zaangażowali się w zbieranie pyłku kwiatowego i tworzenie zimowego kokonu. Zapoznali się również z kilkoma rodzajami tańców pszczół oraz dowiedzieli się jaką rolę w ich życiu spełnia taniec. Uczestnicy poznali jeszcze wiele innych ciekawostek z życia pszczelej społeczności podczas projekcji filmu edukacyjnego. Na zakończenie każdy przymierzał stój ochronny pszczelarza oraz wykonał świeczkę z woskowego pszczelego plastra zwanego „węzą”.
Ortografia ważna sprawa!
Uczniowie naszej szkoły z klas trzecich wzieli udział w marcu
w Gminnym Korkursie Ortograficznym.
Na etapie szkolnym wychowawcy klas trzecich wyłonili po trzech reprezentantów klasy. z klasy 3 a byłi to: Adam Tabor, Rudnik Patrycja oraz Krupski Jan, natomiast z klasy 3 b byli to: Patrycja Bogucka, Gałaj Kacper oraz Matejczuk Anna.
W międzyszkolnym etapie, który odbywał się 10 marca 2018 roku wyróżnienie II stopnia w kategorii klas trzecich otrzymała Patrycja Bogucka.
Gratulujemy sukcesu!
Tydzień języków obcych.
W dniu 21 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się Dzień Jezyków Obcych. Obchody podzielono na dwie grupy wiekowe: klasy 1 - 4 oraz 5 - III gimnazjum.
Uczniowie klas 1 - 3 wykonywali pace plastyczne obrazujące znaczenie wybranego słowa w języku angielskim tzw. "picture dictionary". W konkursie piosenki klasy III śpiewały tradycyjną piosenkę "Panie Janie" w czterech językach - angielskim, polskim, hiszpańskich i francuskim. Uczniowie klas IV - VI bali udział w konkursie na wykonanie flagi kraju anglo- bądź niemieckojęzycznego. Klasy VII - III gim brały udział w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz przygotowały posiłki charakterystyczne dla krajów anglo- i niemieckojęzycznych.
Chętni uczniowie wzieli udzial w konkursie piosenki anglojęzycznej "You Can Sing". Trójka najlepszych wykonawców prezentowała szkołę na gminnnym konkursie "You Can Sing", który odbywał się w Domu Kultury w Zielonkach Parceli.
11
Folkowa Wielkanoc!
- 56
27.03.2018 w Szkole Podstawowej w Koczargach Starych
odbyło się wielkanocne przedstawienie pt. Śmigus - Dyngus.
W przedstawieniu udział wzięli uczniowie klasy 1a, 3a oraz 3b. Organizatorem przedstawienia była Pani Marzena Furmankiewicz, Karolina Ziółkowska i Paulina Kober. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była Pani Marzena Chmielarz, która swą grą wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci przebrane były w piękne ludowe stroje. Można również było zobaczyć taniece wykonywane przez naszych uczniów m.in. "Gaik" i "Szot".
Konkurs "Najpiękniejsza pisanka"
- 1
W marcu tuż przed świetami Wielkanocnymi odbył się w naszej szkole konkurs pt. "Najpiękniejsza pinsanka". Uczniowie wykonywali pisanki różnymi metodami. Wykonane pisanki zachwyciły jury.
Najpiękniejsze pisanki zostały nagordzone: pierwsze miejsce otrzymały Julia P. (kl. 1 a) oraz Antonina B. (kl. 3b), drugie miejsce Katarzyna i Jan B. (kl. 3b), natomiast trzecie miejsce Piotr K. (kl. 1 a) oraz Szymon Sz. (kl. 0 b). Jury przyzało również dwa wyróżnienia dla Kariny Cz. (kl. 0a) oraz Patrycji R. (kl. 3a).
Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za udział, a zwycięzcą gratulujemy!
"Bezpieczne ferie"
Tuż przed feriami w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpieczne ferie”. Zadaniem uczniów było wykonanie plakatu promującego bezpieczne zachowanie podczas ferii zimowych. Uczniowie wykonywali prace plastyczne w różnych technikach. Każdy z uczestników konkursu otrzymał nagrodę za wykonany plakat.
Ferie szkolne
- 135
Zajęcia zostały tak zaplanowane, aby bez względu na wiek każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i w sposób miły oraz atrakcyjny spędzić czas. W zajęciach uczestniczyło 61 uczniów z klas I – VII od 15 do 19 stycznia w godzinach 7.00 – 14.00. Uczniowie mieli zapewnione śniadanie i dwudaniowy obiad. Na początku omówiliśmy zasady, obowiązujące podczas ferii szkolnych.
Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od wyjazdu do kina „Bajka” w Błoniu na projekcję filmu pt. „Fernando”. Celem i założeniem programowym wycieczki było: doskonalenie umiejętności korzystania z różnych form wypoczynku i zabawy. Kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej. Zachowanie się w miejscach publicznych – szanowanie mienia publicznego. Zagospodarowanie czasu wolnego uczniom. Integracja grupy oraz współdziałanie w grupie w warunkach odmiennych niż szkoła. Po zakończonym seansie uczniowie nie mięli jeszcze dość wrażeń, więc poszliśmy na długi spacer do miejskiego Parku Bajka. Gigantyczny małpi gaj to niesamowita atrakcja nawet dla starszych dzieci. Uczniowie byli zachwyceni.
Drugiego dnia nasi uczniowie odwiedzili Gościniec Julinek, gdzie wspólnie udaliśmy się na przejażdżkę powozem po Kampinoskim Parku Narodowym. Po powrocie zostaliśmy podzieleni na trzy mniejsze grupy. Tak, aby każdy indywidualnie mógł skorzystać z proponowanych zajęć. Jedną z największych atrakcji okazały się zajęcia z jeździectwa na ujeżdżalni oraz warsztaty garncarskie. Przy kole garncarskim uczniowie wykonali piękne miseczki w kształcie serduszek. Policjanci zapoznali nas ze sprzętem prewencyjnym i obronnym. Chętni mogli przymierzyć ciężkie kamizelki policyjne oraz hełmy. W wolnym czasie dzieci pod okiem instruktora mieli możliwość zagrać w grę Carrom – bilard indyjski. Celem gry jest wbicie przez zawodnika wszystkich krążków swojego koloru zanim przeciwnik wbije swoje. Dla miłośników ekstremalnych zabaw na zewnątrz ustawiona została ścianka wspinaczkowa. Szczególnie chłopcy mogli poznać tajniki wspinaczki, wzajemnie się motywując i rywalizując ze sobą. Na koniec wszyscy zjedli smaczny obiad i wróciliśmy do szkoły. Wszystkie atrakcje zostały zorganizowane przez Powiat Warszawski Zachodni. Szczególnie dziękujemy koordynatorowi projektu – Panu Radosławowi Karpińskiemu.
W środę daliśmy odpocząć naszym kierowcom i zostaliśmy w szkole, gdzie rozwijaliśmy nasz talent kulinarny. Każdy miał szanse spróbować swoich sił w pieczeniu ciasta francuskiego. Przygotowania rozpoczęliśmy od utrwalenia nawyków higienicznych podczas przygotowania posiłku. Wspólne pieczenie było przyjemną zabawą , a jeszcze przyjemniejsza była degustacja tego, co sami upiekliśmy. Po skończonej pracy nie było czasu na odpoczynek. Ku ogromnej radości dzieci spadł śnieg i wyszliśmy na boisko szkolne ulepić wielkiego bałwana. Była to świetna okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu, a przy okazji świetnie się bawiąc. Po powrocie uczniowie ogrzali się i napili ciepłej herbaty. Następnie udali się do sali na zajęcia z ceramiki. Praca z gliną wycisza, uczy skupienia i cierpliwości oraz rozwija umiejętności manualne. Zajęcia zostały dostosowane do możliwości uczestników. Młodsze dzieci lepiły piękne walentynkowe serduszka dla swoich rodziców. Natomiast grupa najstarsza wykonała z gliny wspaniałego anioła. Twórcza praca przyniosła uczniom wiele satysfakcji i radości.Na koniec dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej.
W czwartek pojechaliśmy do Sali Zabaw Kolorado. Na miejscu zapoznaliśmy wszystkich uczestników ferii z regulaminem, który obowiązuje na terenie sali zabaw. Dzieci mogły bawić się i szaleć w siedmiometrowej konstrukcji zabawowej. Dwie godziny zabaw w sali, w której znajdowały się różnorodne zjeżdżalnie, piłeczki, przejścia tubowe oraz ścianki wspinaczkowe, minęły nam bardzo szybko. Oczywiście wszystkie dzieci dostały gratis napoje i kto chciał mógł się napić ciepłej herbaty. Na obiad wróciliśmy do szkoły.
Ostatniego dnia przyjechał do naszej szkoły Teatr Katarynka. Klasy 0-I uczestniczyły w interaktywnym spektaklu pt. „Polarna przygoda”. Była to bajka o przygodach dwóch szalonych pingwinów Bolka i Loli, uwielbiających rock & rolla. Przez swą nierozwagę obudzili polarnego potwora, który okazał się zwykłym, zaplątanym w sieci ptakiem. Jak to jednak w bajkach bywa, wszystko skończyło się dobrze. Uczniowie dowiedzieli się dzięki przedstawieniu, że lód bywa zdradliwy oraz poznali problemy ekologiczne naszej planety. W tym czasie uczniowie klas III – VII pojechali na basen do Ożarowa Mazowieckiego.
Zjeżdżalnia wodna, jacuzzi oraz baseny – szaleństwo przez dwie godziny. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie oczywiście pod okiem czujnego ratownika. Po powrocie wszystkie grupy uczestniczyły w zajęciach z metaloplastyki. Dzieci nauczyły się jak z drucików i koralików zrobić prawdziwą biżuterię i inne wspaniałe ozdoby.
Wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez szkołę o czym może świadczyć ilość uczestników biorących w nich udział. Również w czasie ferii zostały zakupione przez organ prowadzący nowe zabawki do świetlicy szkolnej oraz konsola z grami. Wszystkim uczestnikom i wychowawcom dziękujemy za aktywnie spędzone ferie i zapraszamy za rok.
Bal karnawałowy!
- 26
10 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy uczniów z klas 0 - 3. Uczniowie przebierali się według własnego pomysłu bez wcześniej narzuconego tematu. Wśród gości balu pojawili się: rycerze, kotki, księżniczki, hiszpanki oraz wiosna. Zabawa była wspaniała, za oprawę muzyczną odpowiadał DJ. Uczniowie wraz z prowadzącym zabawę DJ'ejem wykonywali skomplikowane układy taneczne.
W trakcie trwania balu uczniowie mieli możliwość wykonania zdjęcia grupowego oraz zdjęć koleżeńskich i indywidualnych.
Jasełka
- 99
W dniu 9 stycznia w naszej szkole odbyły się Jasełka wystawione przez uczniów klas trzecich pod przewodnictwem pani Pauliny Kober i Karoliny Ziułkowskiej. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Dzieci wcieliły się w role św. Józefa, Maryi, Trzech Króli, pasterzy oraz innych wyjątkowych postaci. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami przy akompaniamencie pani Marzeny Chmielarz. Oprócz gry aktorskiej dzieci zaprezentowały również swój talent muzyczny grając na różnorodnych instrumentach takich jak; cymbałki, trójkąty czy krowie dzwony i wykonując układy taneczne. W przedstawieniu brali udział, również uczniowie klasy pierwszej pod asysta pani Marzeny Furmankiewicz i Martyny Sotomskiej, którzy wykonali na instrumentach kolędę „Lulajże Jezuniu” oraz zatańczyli wspólny taniec. Rodzice i zaproszeni goście nagrodzili występ gromkimi brawami. Pan Dyrektor oraz zastępca wójta pan Marcin Zając, podziękowali małym wykonawcom i złożyli wszystkim noworoczne życzenia. Po przedstawieniu odbył się poczęstunek dla artystów i ich rodzin oraz zaproszonych gości.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie