• Akcja UNICEF-u "Pomoc dla Jemenu"

• W listopadzie 2020 r. nasza szkoła przyłaczyła się do akcji UNICEF-u "Pomoc dla Jemenu", która właśnie się zakończyła. W jej ramach odbyły sie lekcje wychowawcze nt. praw dziecka. Nasi uczniowie obejrzeli także wraz z rodzicami film przedstawiający sytuację dzieci w Jemenie. Następnie wykonali prace plastyczne pokazujące, co należałoby poprawić w sytuacji najmłodszych mieszkańców tego kraju.

• Konkurs "Planszówki mądrej główki" rozstrzygnięty!

• Konkurs „Planszówki mądrej główki” rozstrzygnięty!!!

Komisja w składzie: Pani Dyrektor Anna Baran, Pani Dyrektor Zuzanna Jaworek, Pani Eliza Godos, Pani Ewa Wesołowska i Pani Aleksandra Urbaniak wyłoniła laureatów konkursu:

Kategoria klasy 0:

Nataniel Doberski

Kamila Jackowska

Wiktoria Jackowska

Kategoria klasy:1-3:

Aleksandra Wieteska

Aleksandra Szczepanik

Milan Doberski

Bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

Rodzicom i nauczycielom gratulujemy pomysłowych i twórczych pociech, a laureatom życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich kreatywnych umiejętności.

Za nagrody serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców.

Agnieszka Kobusińska i Eliza Godos

• Konkurs "Przytulanka" rozstrzygnięty

• Konkurs szkolny "Przytulanka" rozstrzygnięty!

Prace dzieci są zachwycające i urzekły jury w składzie: Kinga Niegowska, Martyna Buczkowska oraz Marzena Furmankiewicz.

Wyłoniłyśmy zwycięzców:

Miejsce I: Basia Kujawa kl. 1b

Miejsce II: Maja Kostrzewska kl. 2b

Miejsce III: Zosia Ziułkowska kl. 1b

Gratulujemy!

Dziękujemy Radzie Rodziców za zfinansowanie nagród dla laureatów.

Zaskoczyła nas niska frekwencja. Zachęcamy więc do brania udziału w kolejnych konkursach.

• Ferie zimowe szkole - piątek

• Dziś ostatni dzień półkolonii. Szkoda.... dobrze się bawiliśmy. Ale ostatni nie znaczy, że mniej atrakcyjny. Przeciwnie!
              Dzisiaj przywitaliśmy teatr TAK i obejrzeliśmy bardzo zabawne przedstawienie. Ponadto udekorowaliśmy nasze prace z zimnej porcelany, które zrobiliśmy wczoraj oraz pomalowaliśmy drewniane zakładki do książek. Spotkaliśmy się ponownie na zajęciach z ceramiki, by dokończyć nasze bałwanki oraz tworzyliśmy kolorowe prace z koralików do prasowania. Nie zabrakło też zabawy na śniegu. Mimo mrozu wyszliśmy choć na krótko na boisko.

• Ferie zimowe w szkole - czwartek

• Dziś także mieliśmy sporo atrakcji.
              Po obowiązkowej zabawie na śniegu wykonaliśmy śliczne prace z tzw. zimnej porcelany, stworzyliśmy kolorowe bransoletki z koralików, wzięliśmy udział w zajęciach Minecraft oraz w warsztatatach kulinarnych, na których upiekliśmy przepyszne rogaliki.
              Zapraszamy do galerii.

• Ferie zimowe w szkole - środa

• W środę nie zwalniamy tempa! Dziś naturalnie wszystkie grupy cieszyły się zabawą... na śniegu. Były bałwany, wielkie kule i ... bitwy na śnieżki. Oprócz tego tworzyliśmy urocze bałwanki ze skarpetek, bawiliśmy się złotą wydrapywanką, sklejaliśmy i malowaliśmy aniołki oraz przeprowadziliśmy szereg eksperymentów na zajęciach "Żarłoczne potwory (znaczy roztwory)".

• Ferie zimowe w szkole - wtorek

• We wtorek również nie próżnowaliśmy.
              Ponieważ za oknem szaro sami sobie stworzyliśmy śnieg i ulepiliśmy z niego bałwana. Albo igloo. Stworzyliśmy piękne maski karnawałowe, pomalowaliśmy kubki, ulepiliśmy z gliny bałwanki i oczywiście zażyliśmy ruchu na dworze i/lub sali gimnastycznej.

• Ferie zimowe w szkole - poniedziałek

• W naszej szole zaczęły się półkolonie. Dzieci podzielone na 5 grup wiekowych realizują bogaty program na terenie naszej placówki.
              Dzisiaj zaczęliśmy zaraz po śniadaniu. Robiliśmy bańki w bańkach (a także bańki na bańkach i bańki 3d, oraz bańkowe wuklany), projektowaliśmy wspólny plakat pt.: "Bezpieczne ferie", zmęczyliśmy się na zajęciach tanecznych, graliśmy w limbo, stworzyliśmy leśne skrzaty, ptrzeszliśmy ścieżkę sensoryczną, utworzyliśmy zimowy pejzaż w butelce, bawiliśmy się na sali gimnastycznej lub placu zabaw i boisku. A to dopiero poniedziałek! Zapraszamy do obejrzenia galerii atrakcji poniedziałkowych. Dzieci wyglądały na baaardzo zadowolone :)

• Wyniki gminnego konkursu muzycznego YOU CAN SING

• Tuż przed feriami świątecznymi, 21 grudnia 2020 r. w szkole podstawowej w Starych Babicach odbył się finał konkursu muzycznego YOU CAN SING.

Wśród laureatów tego konkursu znalazło się dwoje naszych uczniów, a są to:

Cezary Brunowski z kl. 6a zdobył 2 miejsce w kategorii klas starszych

Adrianna Orłowska z kl. 3a zdobyła wyróżnienie w kategorii klas młodszych.

Naszym laureatom bardzo gorąco gratulujemy!!!

Marzena Chmielarz-Borowiecszkolny koordynator konkursu YCS