• Dzień Mamy

• Z okazji Dnia Mamy wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia. Dołączamy do nich prezenty przygotowane przez dzieci. W tym dniu z wielkim zaangażowaniem nasi uczniowie wykonali dla swoich mam, ręcznie zdobione laurki, wzruszające życzenia oraz piękne rysunki od serca.

Zapraszamy do podziwiania.

• Warsztaty Filmowe w WFO w Łodzi

• Animacja poklatkowa to prosta i ciekawa technika tworzenia filmu. Aby dowiedzieć się, jak stworzyć taką wizualizację, nasi uczniowe odwiedzili łódzką Wytwórnię Filmów Oświatowych.

Podczas warsztatów filmowych dowiedzieli się dużo ciekawych rzeczy na temat techniki powstawania obrazu oraz zdobyli umiejętności dzięki, którym stworzyli swój pierwszy film.

• Wycieczka do Gospody "Młyn Gąsiorowo"

• 8 maja klasy pierwsze odbyły wycieczkę do wiejskiej gospody "Młyn Gąsiorowo".

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat uprawy pola i ogrodu, sadzenia roślin i zbóż, poznały polne kwiaty i rośliny, a także uczestniczyły w zabawach sportowych na świeżym powietrzu!

• Wycieczka do Stacji Muzeum

• Super przeżycia czekały na naszych uczniów z klasy 3b i 2a, którzy wybrali się do muzeum kolejnictwa w Warszawie.  Muzeum znajduje się na terenie starego dworca Warszawa Główna Osobowa przy ul. Towarowej 3.

W tym niepozornym budynku uczniowie podziwiali m. in.: stare pojazdy szynowe, lokomotywę pancerną, wagony artyleryjskie z czasów II wojny światowej a także eksponaty związane z kolejnictwem tj. mapy, modele, makiety kolejowe, lampy, zegary i wiele innych ciekawostek historycznych. Kto z was nie był w tym muzeum, koniecznie  powinien to nadrobić!

• Bezpieczna Droga z GDDK i A

• W styczniu wszystkie klasy wzięły udział w zajęciach promowania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Naszą szkołę odwiedzili pracownicy GDDK i A. Celem spotkania było kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD).

Specjalnie z myślą o naszych uczniach, przygotowano serię filmów animowanych, które w prosty i przystępny sposób pokazały m.in. jak zachować się na przejściu dla pieszych, podczas jazdy samochodem, stworzyć korytarz życia czy być widocznym na drodze w trudnych warunkach pogodowych. Pokazano  też, jak stosować jazdę na suwak oraz jakie mogą być skutki nadmiernej prędkości na drodze czy też rozkojarzenia spowodowanego używaniem telefonu komórkowego.

• Wiwat Konstytucja !

• Pod takim hasłem klasa 4a przygotowała przedstawienie z okazji wita Konstytucji 3 Maja, które mogli obejrzew pitek wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i Dyrekcj. Najmłodsi dowiedzieli si, jak wygldało ustanowienie konstytucji, jakie prawa zawierała i jak doszło do jej podpisania. Podczas wystpu moglimy zobaczywspaniały i emocjonujcy wystp zaborców Austrii, Rosji i Prus oraz samej bronicej siPolski. Na scenie pojawił sinawet król Stanisław August Poniatowski, który wyjanił, jak powstała konstytucja. Nie zabrakło wierszy o Polsce i elementów historycznych. Całość dopełniło wspaniałe wystpienie szkolnego chóru oraz uczniów klas pierwszych i drugich, którzy przygotowali na tokazjpiosenki o naszej ojczynie.

• Międzynarodowy Dzień Tańca

• Międzynarodowy Dzień Tańca, który przypada na 29 kwietnia, to wielkie święto wszystkich tancerzy i miłośników tańca. Z tej okazji szkoła tańca RISING STARS zorganizowała pokaz tańców towarzyskich. Licznie zgromadzeni uczniowie mogli podziwiać najpiękniejsze tańce towarzyskie, jak walc, cha-cha, rumba czy samba w wykonaniu młodych adeptów tańca z naszej szkoły. Pokaz został przygotowany przez Adriannę i Michała Kuleszów, instruktorów ze szkoły RISING STARS, którzy od lat prowadzą zajęcia taneczne w naszej szkole.

• Międzynarodowy Dzień Ziemi

• 27 kwietnia w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, uczniowie z klasy VIII przygotowali występ teatralny pt. "Sąd nad Człowiekiem". Podczas przedstawienia uczniowie wcielili się w rolę współczesnego człowieka, który zostaje sądzony za niszczenie swojej planety oraz w postaci żywiołów i ich największych zagrożeń. Spektakl w barwny i obrazowy sposób zachęcił młodych widzów do właściwego funkcjonowania i zmiany postrzegania na temat ochrony środowiska. W drugiej części obchodów odbył się Quiz Przyrodniczy. Dwie drużyny "Gadów" i "Płazów" odpowiadały na pytania z zakresu wiedzy o parkach, rezerwatach i pomnikach przyrody. Rywalizacja była zacięta i wyrównana, bowiem wszyscy uczniowie wykazali się obszerną wiedzą przyrodniczą. Odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na plakat promujący Dzień Ziemi 2023. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za doskonałą zabawę.

• Wybraliśmy Logo Naszej Szkoły

• W ostatnim czasie zorganizowano w naszej szkole konkurs na najlepszy symbol graficzny (logo). Naszym wyborem jest logo pani Kingi Niegowskiej. Projekt przedstawia budynek szkoły otoczony wieńcem drzew, które w symboliczny sposób wyrażają szacunek dla lasu oraz dziedzictwa naszej patronki prof. Jadwigi Kobendzy. Serdecznie Gratulujemy!