• Aktualności

            • Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

            • 29 kwietnia uczciliśmy Święto Konstytucji 3 Maja. Na 4 i 6 godzinie lekcyjnej uczniowie, najpierw z klas 0-3 a później 4-8, obejrzeli montaż słowno-muzyczny przybliżający historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawienie zostało przygotowane przez klasę 7b pod kierunkiem pań: M. Romanowskiej i A. Szelenbaum. Występy uświetnił chór szkolny przygotowany przez panią M. Borowiec-Chmielarz.

              Zaprezentowane wiersze oraz piosenki nie tylko przypomniały nam o jednym z najdonioslejszych wydarzeń z historii Polski, ale także wprowadziły nas w radosny, uroczysty nastrój.

            • Spotkania z przyrodą zorganizowane przez komitet wyborczy prof.Jadwigi Kobendzy we współpracy z KPN

            • Terenowe warsztaty dla uczniów z klas IV-VIII

              W dniu 25 kwietnia klasa 4a w ramach prowadzonych działań komitetu wyborczego prof. Jadwigi Kobendzy odbyła spacer dydaktyczny po ścieżkach Kampinoskiego Parku Narodowego do Lipkowskiej Wody. Podczas wędrówki z pracownikiem KPN były omawiane zagadnienia :
              - historia ochrony przyrody Puszczy Kampinoskiej oraz informacje o prof. Jadzwidze Kobendzy
              - sposoby ochrony przyrody w KPN (ochrona ścisła , czynna, krajobrazowa),
              - bioróżnorodność KPN,
              - formy ochrony przyrody w Polsce.

              Spotkanie z przyrodą połączone z prezentacją pracownika KPN miało na celu  przede wszystkim rozbudzenie wrażliwości ekologicznej, kształtowanie postawy szacunku do przyrody oraz uświadomienie, jak wielką wartością jest dla człowieka przyroda oraz otaczający krajobraz, a ich ochrona jest w dzisiejszych czasach koniecznością.

              Terminy spotkań dla klas 4-5 "Do Lipkowskiej Wody"

              09.05 godz. 10.00 - kl. 4 B
              11.05 godz. 10.00 - kl. 5 A
              16.05 godz. 10.00 - kl. 5 B

              Dla klas 7-8 zostały przygotowane dedykowane zajęcia terenowe o tematyce:  " O kampinoskich lasach + info o Jadwidze Kobendzinie". Starsi uczniowie wyruszą szlakiem  z Truskawia  przez m.in. obszary ochrony ścisłej  w Zaborowie Leśnym i Cygance, poznając jedne z najciekawszych obszarów leśnych wschodniej części Puszczy Kampinoskiej.

              Terminy spotkań dla klas 7-8 "O kampinoskich lasach" 
              30.05 godz. 9.00 - kl. 8 A
              31.05 godz. 9.00 - kl. 8 B
              1.06 godz. 9.00 - kl. 7 B
              3.06 godz. 9.00 - kl. 7 A

              Podczas warsztatów omawiane są następujące zagadnienia:
              - czym jest las? - próba odpowiedzi na pytanie,
              - rozpoznawanie podstawowych gatunków drzew i krzewów rodzimych i obcych,
              - typy lasów rosnących na obszarze Puszczy Kampinoskiej,
              - działania ochronne prowadzone w lasach (nasadzenia, przebudowa drzewostanów) - ochrona częściowa,
              - znaczenie obszarów ochrony ścisłej,
              - zagrożenia lasów KPN (pożary, wiatrołomy, susze, gatunki obce, gradacje owadów),
              - łańcuch pokarmowy (przybliżenie pojęć: producent, konsument, destruent, piramida pokarmowa),
              - piętra roślinności w lesie i ich mieszkańcy,
              - rola lasów w gospodarce i życiu człowieka,
              - pozaprodukcyjne funkcje lasu.

              Dla naszych najmłodszych uczniów klasy 0-3 przeprowadzone zostaną stacjonarne warsztaty z pracownikiem KPN na terenie szkoły w dniach 30 i 31 maja.

              Temat: prof. Jadwiga Kobendzina, świat roślin i zwierząt Puszczy Kampinoskiej

              Dziękujemy za współpracę i pomoc pracownikom KPN.

              Komitet Wyborczy Jadwigi Kobendzy zaprasza wszystkich uczniów do aktywnego uczestniczenia w ścieżkach dydaktycznych, a Rodziców uczniów zaprasza 17 maja do odwiedzenia stoiska kandydatki na terenie szkoły.

            • Zawody w piłce nożnej dziewcząt

            • 22 kwietnia br. w Zielonkach-Parceli odbyły się Powiatowe Zawody w Piłce Nożnej Dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Antonina Breda, Gabriela Sochocka, Aleksandra Han, Martyna Trzepałka, Michalina Partyka, Maja Sotomska, Nadia Niegowska, Julia Szubka, Julia Prusińska zdobyła II miejsce w kategorii dziewcząt. 

              Dziewczętom gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

            • Nasze sukcesy w biegach przełajowych

            • 13 kwietnia br. w Zielonkach-Parceli odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Spośród reprezentujących naszą szkołę uczniów I miejsce w roczniku 2008  zajął Mikołaj Gadomski,  natomiast w  roczniku 2007 VII miejsce zajęła Julia Iwanicka. Obie te osoby zakwalifikowały się do biegów międzypowiatowych.

              W Międzypowiatowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 20 kwietnia br. w Kamionie, w roczniku 2008 Mikołaj Gadomski zajął III miejsce, a Julia Iwanicka w roczniku 2007 IX miejsce. Tym samym oboje  awansowali do biegów wojewódzkich.

              Naszym biegaczom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i wysokich miejsc w kolejnych biegach.

            • Warsztaty z ciekłym azotem

            • Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w warsztatach naukowych. Tematem warsztatów był ciekły azot, a odbywały się one w ramach realizacji projektu „Kreatywna Szkoła”. Uczniowie dowiedzieli się co to jest azot, poznali jego właściwości i przeprowadzili szereg ciekawych doświadczeń. Uczniowie byli zachwyceni warsztatami.

            • Dofinansowanie w ramach NPRC

            • Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0" w roku 2022 w wysokości 12 000 zł. Środki te w znacznym stopniu zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, lektur oraz wyposażenia biblioteki. 

            • Konkurs ortograficzny

            • Nasze uczennice otrzymały wyróżnienie II stopnia w gminnym konkursie ortograficznym, zorganizowanym przez szkołę podstawową w Starych Babicach. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            • #NaszaFlaga

            • Ogólnopolski konkurs plastycznydla uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych

              Szanowni Państwo,

              zapraszamy Państwa uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym #NaszaFlaga.Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, której tematem jest:Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia”.Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Przygotowaną pracę należy sfotografować.Rodzic (opiekun prawny) autora pracy przesyła zgłoszenie do konkursu razem ze zdjęciem pracy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie:www.naszaflaga.plZgłoszenia (przesyłanie prac) do 14 maja 2022 r.

              Na każdej pracy koniecznie musi się znaleźć polska flaga państwowa lub biało-czerwony motyw.

              NAGRODY(w każdej kategorii)

              I nagroda  3000 złII nagroda  1000 złIII nagroda  500 zł

            • Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami

            • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych nasi uczniowie z klasy Ia pod kierunkiem Pani Iwony Gas oraz Pani Ewy Wesołowskiej, zaprezentowali przedstawienie przybliżające tradycje oraz zwyczaje wielkanocne. Dzięki oprawie muzycznej Pani Marzeny Chmielarz- Borowiec przedstawienie było cudownie roztańczone i rozśpiewane. Dzieci pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki i wesoło tańczyły mazurki. Na koniec w dźwiękach radosnego Alleluja popłynęły do Wszystkich życzenia zdrowych, pełnych pokoju i radości Świąt Wielkanocnych.

               

            • Wymiana kartek świątecznych

            • Po raz kolejny grupy przedszkolne z naszej szkoły uczestniczyły w wymianie kartek świątecznych z innymi przedszkolami. Oto jakie piękne życzenia otrzymaliśmy.

            • Warsztaty wielkanocne w klasie 2a

            • We wtorek 12 kwietnia w klasie 2a pani Kinga Niegowska zorganizowała dla swoich uczniów warsztaty wielkanocne.

              Dzieci miały okazję stworzyć śliczne wiosenne stroiki. Każda praca odznaczała się indywidualnym charakterem, ale wszystkie były kolorowe i wesołe.

              Uczniowie przystąpili do zadania z wielkim entuzjazmem i z dumą prezentowali swoje prace.

            • Prof. Jadwiga Kobendza "Kobendzina" lokalną kandydatką na patrona Naszej szkoły

            • 8 kwietnia był dniem, w którym dzieci poznały prof. Jadwigę Kobendzę, kandydatkę na patrona Naszej szkoły. Uczniowie obejrzeli prezentację, wysłuchali dużo ciekawych informacji na temat świata przyrody. W czasie spotkania zabawili się w tropicieli: odgadywali go kogo należą poroża, wysłuchane odgłosy oraz ślady zwierząt na śniegu. Zadanie wykonali z wielkim zaangażowaniem i wykazując się sporą wiedzą, którą warto byłyby rozwijać. Dowiedzieli się, że huśtawka z opony to również przykład upcyclingu. 

              Niektórzy, otrzymali specjalne zadanie i czujnie pilnowali naszej planety przez cały apel- balonik symbolizujący Ziemię.

              Dzieci dowiedziały się jak wielki wpływ na naszą okolicę miała Pani Profesor, że to dzięki niej naszym sąsiadem dzisiaj jest Kampinos, zamiast trasy szybkiego ruchu. Jak wiele gatunków roślin oraz zwierząt mieszka dzięki niej obok nas i jakimi są szczęściarzami, że mogą korzystać z dobrodziejstwa tych wielkich płuc. Pani Profesor dla naszej okolicy jest bohaterką- Super Kobendzina to godna osoba do naśladowania –szkoła otrzymała puzzle z ciekawą grafiką. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmem z prezentacji oraz próby odgadnięcia tropów.

            • Kpt. Krystyna Chojnowska-Liskiewicz kandydatką na patrona szkoły w Koczargach Starych.

            • W dniu 04.04.2022 przedstawiona została sylwetka Pani Kpt. Krystyny Chojnowskiej –Liskiewicz. Uczniowie zapoznali się z osobą Pani Kapitan oraz jej niezwykłym dorobkiem życiowym. Mieli okazję wysłuchać audycji na temat jej dokonań oraz obejrzeć filmik z momentu jej triumfalnego powrotu do Gdańska. 

              Kpt. Krystyna Chojnowska-Liskiewicz była pierwszą kobietą, która samotnie opłynęła kulę ziemską. Dokonała tego w ciągu dwóch lat mając za pomoc tylko własne doświadczenie, wiedzę oraz siłę. Udało jej się zrealizować to trudne zadanie mimo wielu przeszkód np.: sztormów czy przerwania łączności radiowej. Opłynęła świat na niewielkim, jak na jednostkę oceaniczną, statku – ok. 9 metrowym „Mazurku” – jachcie żaglowym zaprojektowanym i skonstruowanym przez jej męża.

              Pani Kapitan Chojnowska – Liskiewicz do końca życia pozostała aktywną, pełną energii kobietą. Zawsze wypowiadała się o swoim wyczynie ze spokojną pewnością siebie, nie wywyższając się i nie chełpiąc. Niczego w swym życiu nie żałowała oprócz tego, iż nie będzie jej dane polecieć w kosmos. Jej siła, determinacja, wytrwałość, wiara w siebie i samodzielność mogą być pięknym przykładem dla młodzieży.

              Zmarła 12 czerwca 2021 roku w Gdańsku.

              W czasie spotkania dzieci miały okazję zapoznać się nie tylko z osobą Pani Kapitan, ale też poznać niektóre tajniki dotyczące żeglarstwa, pooglądać rekwizyty związane z tym sportem i zadać nurtujące je pytania.

            • Do nas też zawitała wiosna :)

            • W dniu dzisiejszym klasy III a i b wzięły udział w warsztatach przyrodniczych „ Las w słoiku”. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie wykonali własne kompozycje roślinne z akcentem świątecznym. Warsztaty sprawiły dzieciom wiele radości, były okazją do obcowania z naturą i stworzenia osobistego lasu z możliwością podarowania go komuś bliskiemu.

            • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

            • Wtorek był jednym z wyjątkowych dni w naszej szkole, ponieważ właśnie wtedy ubraliśmy się na niebiesko, żeby wspólnie podkreślić nasze zrozumienie i akceptację dla osób z autyzmem w związku ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Przynieśliśmy także niebieskie balony i w ramach obchodów zarówno najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego jak i starsi uczniowie mieli okazję obejrzeć filmy związane z codziennym funkcjonowaniem osób z autyzmem. Nasi najmłodsi przygotowali niebieskie serca - jako wyraz wsparcia i  serdeczności dla ,,Asów”  - osób ze spektrum autyzmu, którzy są wśród nas :)