• Aktualności

            • Dzień bez Plecaka

            • 19 kwietnia samorząd uczniowski zorganizował Dzień bez Plecaka. Uczniowie mieli przynieść książki i inne akcesoria w… czymś, co zastąpi im plecak. Zobaczcie jak poradzili sobie, gdy nie można wziąć plecaka.

            • Certyfikat Jakości Kształcenia dla naszej szkoły

            • Brawo! Nasza szkoła otrzymała Certyfikat Jakości Kształcenia dla szkół, które osiągnęły wysokie wyniki w nauczanioraz za zaangażowanie w tworzenie wyjątkowych warunków edukacyjnych dla uczniów. 

            • II edycja warsztatów po KPN w ramach promocji dziedzictwa naszej patronki prof. Jadwigi Kobendzy

            • Rodzice, Uczniowie rozpoczynamy II edycję terenowych warsztatów po Kampinoskim Parku Narodowym dla uczniów z klas V-VIII.

              W tym roku temat przewodni to „Kampinoskie krajobrazy” najpiękniejsze i przyrodniczo najcenniejsze miejsca w Kampinoskim Parku Narodowym – obszar ochrony ścisłej „Sieraków”. Warsztaty bezpośrednio w naturze pozwolą zapoznać się wszystkim uczestnikom z dziedzictwem Naszej patronki prof. Jadwigi Kobendzy.

              Temat „Kampinoskie krajobrazy”
              Trasa: Sieraków - Stary Dąb - Na Miny - Spółkowa Góra - Łomiankowska Droga - Sieraków
              9 km, czas: do 4 godzin


              Część trasy wycieczki prowadzi skrajem jednego z najstarszego i zarazem największego w KPN obszaru ochrony
              ścisłej - Sieraków, ukazując obszary leśne wschodniej części Puszczy Kampinoskiej.
              Omawiane zagadnienia:
              - znaczenie obszarów ochrony ścisłej dla zachowania bioróżnorodności,
              - rozpoznawanie podstawowych gatunków drzew i krzewów,
              - typy lasów rosnących na obszarze Puszczy Kampinoskiej,
              - łańcuch pokarmowy (przybliżenie pojęć: producent, konsument, destruent, piramida pokarmowa),
              - przyroda w obliczu antropopresji,
              - pozytywne i negatywne skutki ingerencji człowieka w krajobraz,
              - elementy składowe krajobrazu i zachodzące między nimi zależności,
              - typy krajobrazów: krajobraz pierwotny, naturalny, kulturowy i zdewastowany,
              - estetyka i piękno krajobrazu,
              - korytarze ekologiczne, ich rola i znaczenie,
              - znaczenie terenów otwartych dla zachowania bioróżnorodności oraz walorów krajobrazowych Puszczy
              Kampinoskiej.


              Harmonogram wycieczek:
              18.04 - kl. 5A
              26.04 - kl. 5B
              22.05 - kl. 6A i 6B
              30.05 - kl. 8B
              7.06 – kl. 8A

              Dla młodszych klas zorganizowano pogadanki z leśnikiem na terenie szkoły:

              03.04- kl. 0-2

              24.04- kl. 3-4


              Serdecznie dziękujemy @ANNA DOBERSKA za inicjatywę, wsparcie i organizacje razem z @KPN wycieczek dla Naszych Uczniów!

            • RODZICE CHWALIMY SIĘ !! UNIHOKEJ

            • Jest Nam niezmiernie miło poinformować, że otrzymaliśmy grant w wysokości 3000 pln na zakup dodatkowego kompletu do gry w UNIHOKEJA w ramach projektu wolontariatu pracowniczego organizowanego przez Fundację CITY HANDLOWY im. LEOPOLDA KRONENBERGA.

              Dziękujemy w szczególności Naszej Mamie Joannie Trzepłace za inicjatywę, przygotowanie wniosku i wsparcie całego procesu w pozyskaniu środków.

              W ramach działań zostanie zakupiony sprzęt i wolontariusze przeprowadzą warsztaty wspólnie z nauczycielami od wychowania fizycznego nauki gry w unihokeja dla uczniów klas 1- 3 . Wiemy, jaką gra cieszy się popularnością w Naszej szkole wśród uczniów i chcemy aby już na etapie nauczania początkowego dzieciaki w Naszej szkole zdobywały umiejętności gry w unihokeja.

              Chcielibyśmy aby projekt był kontynuowany w kolejnych latach – poprzez zorganizowanie cyklicznych zawodów w ramach rozgrywek klasowych o puchar Dyrektora Szkoły i Rady Rodziców dla różnych grup wiekowych w szkole.

            • Z wizytą w Centrum Folkloru Polskiego "Karolin"

            • W ramach programu "Kulturalna Szkoła na Mazowszu" w dniu 17 marca br. roku dzieci z klas 2a i 3b odwiedziły Centrum Folkloru Polskiego "Karolin", które w sposób barwny i angażujacy przedstawia folklor współczesnych ziem polskich oraz polską kulturę narodową. W poszczególnych salach ekspozycyjnych uczniowie zapoznali się z barwnym i róznorodnym folklorem Pomorza, Warmi, Mazur, Podlasia, Mazowsza, Wielkopolski, Kujaw, Śląska i Małopolski. Na ekspozycji stałej dzieci poznały historię i dorobek zespołu "Mazowsze", który jako "Perła w Koronie Rzeczpospolitej" oraz "Ambasador Kultury Polskiej", przez ponad 70 lat swojej działalnosci oczarowuje i podbija świat. Warsztaty taneczne z artystami Zespołu "Mazowsza" skradły serca naszych uczniów! Niegdyś w tradycyjnych tańcach i zabawach uczestniczyli wszyscy mieszkańcy wsi, niezaleznie od wieku, tym razem- nasi uczniowie. Jak dawniej bawiono się na polskich wsiach? Jakie były ulubione melodie w dzieciństwie naszych i pradziadków? To wszystko czekało na nas w Centrum Folkloru Polskiego. Wycieczkę uważamy za udaną, chętnie pojechalibyśmy na nią jeszcze raz. 

            • Święta Wielkanocne

            • 5 kwietnia z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych uczniowie klas V przygotowali wystąpienie na temat zwyczajów wielkanocnych na świecie. Prezentacja przybliżyła kolegom i koleżankom różne sposoby obchodzenia tych świąt w innych krajach.  Uczniowie dowiedzieli się jakie są tradycyjne potrawy podawane w tym czasie oraz jakie rytuały i zwyczaje wielkanocne wykonuje się za granicą aby uczcić te święta. Wystąpienie było bardzo interesujące i wzbogaciło wiedzę uczniów na temat świąt wielkanocnych.

            • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

            • W poniedziałek 3.04 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym roku postanowiliśmy nieco bardziej praktycznie przybliżyć naszym uczniom świat zmysłów, ich oddziaływania w różnych sytuacjach. Porozmawialiśmy również o tym jak widzą świat osoby z autyzmem, co je zaciekawia, co zadziwia, z czym mogą mieć trudności. Dla wszystkich uczniów przygotowaliśmy ścieżkę sensoryczną tak aby mogli poczuć działanie swoich zmysłów: wzrok, słuch, węch, dotyk. Dołączyliśmy do tego zadania związane z koordynacją i ruchem. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem pokonywali wszystkie stacje naszej ścieżki co zostało zakończone sukcesem w postaci otrzymania pieczątki. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele bawili się znakomicie :)