• Aktualności

            • Powiatowy Konkurs fotograficzny "Sleeveface - z książką mi do twarzy" rozstrzygnięty

            • 17 kwietnia br. w Centrum Kultury w Błoniu odbył się finał Powiatowego konkursu fotograficznego "Sleeveface - z książką mi do twarzy" organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Błoniu. 
              Naszą szkołę reprezentowało 10 grup uczniów klas 4-6, którzy przygotowali łącznie 18 prac.

              Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zdobyli: 
              - w kategorii klas IV-VI:
              I miejsce: Róża Bobińska, Natalia Cuprzyńska, Maja Korgól, Barbara Kujawa za zdjęcie pt."Wiedźma";
              II miejsce: Kinga Gromadzka, Martyna Gromadzka, Luiza Wiśniewska za zdjęcie pt. "Niebo jest wszędzie";
              - w kategorii aranżacja przestrzeni wokół książki:
              II miejsce: Dawid Dobrogosz, Mateusz Jankowski, Szymon Szczepanik za zdjęcie pt. "Kłopoty rodu pożyczalskich";
              III miejsce: Oskar Kaczorowski, Maja Kander, Antoni Orlik zdjęcie pt. "Magiczny nóż". 

              Wszystkie prace konkursowe można zobaczyć w Centrum Kultury w Błoniu (hol przed biblioteką pedagogiczną na ostatnim piętrze).

              Wszystkie prace wysłane na konkurs z naszej szkoły będzie można zobaczyć na wystawie przed biblioteką szkolną lub na stronie internetowej szkoły.

              Wszystkim laureatom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

            • Rozlicz PIT i przekaż 1,5% podatku

            • Chcielibyśmy Was serdecznie zachęcić po raz kolejny do wsparcia naszej społeczności szkolnej poprzez przekierowanie 1,5% swojego podatku za rok 2023 na Radę Rodziców. Jak przekazać 1,5% podatku na Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Koczargach Starych- To proste! Aby przekazać 1,5% podatku na Radę Rodziców podczas rozliczenia rocznego PIT za 2023 rok, należy wykonać następujące kroki: 1. Wpisz numer KRS: W formularzu PIT w odpowiedniej rubryce wpisz numer KRS: 0000270261. 2. Podaj cel szczegółowy: w rubryce "cel szczegółowy" wpisz: RR KOCZRGI 17682.

              Dlaczego warto przekazać 1,5% podatku na Radę Rodziców? Dzięki Waszym wpłatom Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Koczargach Starych w roku szkolnym 2023/24 mogła m.in.: Zorganizować warsztaty dla młodzieży z zakresu profilaktyki uzależnień od internetu prowadzone przez Fundację Dbam o Mój Zasięg a także finansować nagrody w konkursach wewnątrzszkolnych i imprezy dla naszych dzieci. W 2024 roku Rada Rodziców planuje kontynuować te działania i realizować kolejne inicjatywy na rzecz uczniów. Przekazując 1,5% podatku, pomagasz tworzyć lepsze warunki edukacyjne dla dzieci!

              Dziękujemy za wsparcie!

            • Zmiana trasy autokaru szkolnego od poniedziałku 15.04.2024r

            • W związku z rozbudową drogi gminnej ul. Trakt Królewski na odcinku od ul. Wspólnej w Wojcieszynie do ul. Klonowej w Koczargach Nowych. Od poniedziałku 15 kwietnia 2024 r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu oraz zmiana trasy i rozkładu jazdy autokaru szkolnego. Aktualny rozkład znajduję sie w zakładce organizacja - dowóz do szkoły.

            • Szkoła Myślenia Pozytywnego

            • Szkoła Myślenie Pozytywnego to autorski program certyfikacyjny stworzony i realizowany od 2016 przez Fundację „Instytut Edukacji Pozytywnej”.

              Głównym celem Programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka, jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie. Szkoła Myślenia Pozytywnego to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie. W czasie trwania Programu wspólnie przechodzimy przez różnorodne aspekty wpływające na zdrowie psychiczne zarówno dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z ich otoczenia.

              W ramach SMP placówki uczestniczą w szkoleniach, warsztatach, programach dedykowanych, samodzielnie realizują co miesiąc szereg wyzwań, angażując w to całe społeczności szkolne (uczniów, uczennice, nauczycieli, rodziców i mieszkańców swoich miast). Każdy miesiąc to nowe zadania, nowe tematy i nowe możliwości na kreatywne działania!

              Opiekunami projektu są Joanna Brunowska i Katarzyna Gawlińska-Dziewit

            • Przedstawienie Wielkanocne

            • Tuż przed świętami Wielkanocnymi uczniowie klasy 7, pod okiem pani Marleny Oszczyk, przygotowali świąteczne przedstawienie. Spektakl skupiał się na wydarzeniach Wielkiego Tygodnia, ukazując sceny męczeńskiej śmierci Jezusa.

              Przedstawienie stało się nie tylko okazją do poznania historii Wielkiego Tygodnia, ale też do zadumy nad męką i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Uczniowie uświadomili nam, jak ważne jest przeżywanie tych wydarzeń w duchu zadumy i refleksji, ale też radości i nadziei.

            • Popisz się talentem 2024

            • Ruszyła 8. edycja "Popisz się talentem” – największego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych, którego organizatorem jest Nowa Era.

              Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.nowaera.pl/popiszsietalentem2024?utm_source=sare&utm_medium=email&utm_campaign=popsz_sie_talentem_2024#lista-plikow-f3aa7248-b1fd-4eb6-8e9a-c4bed1cfcbdd

            • Dzień Języków Obcych klasy 4-7

            • Druga część obchodów Dnia Języków Obcych dla klas 4-7 okazała się równie ekscytująca!. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w konkursach na najlepsze stoisko z przysmakami krajów europejskich i nie tylko, ale także zaprezentować ciekawostki dotyczące anglojęzycznych państw. Nie zabrakło również rozrywki – uczniowie z klas 7 zaprezentowali  zabawne scenki rodzajowe w języku angielskim. Nauczyciel angielskiego, Michał Zając, poprowadził emocjonującą bitwę na słówka, w której uczniowie mogli sprawdzić swoje słownictwo i umiejętność szybkiego reagowania.

              Dzień Języków Obcych w naszej szkole był doskonałą okazją do poznania różnych kultur, doskonalenia umiejętności językowych i wspólnej zabawy.

            • Dzień Języków Obcych klasy 1-3

            • 21 marca jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych - tym razem, ze Szkocją w tle. Tego dnia towarzyszyło nam wiele pozytywnych emocji spowodowanych różnymi konkursami, występami oraz możliwością degustowania smakołyków z różnych stron świata. 

              Wyłoniliśmy zwycięzców następujących konkursów: kulinarnego, bitwy na słówka, na najlepsze przebranie w kratę, piosenki anglojęzycznej oraz plastyczno-językowego W Szkocką Kratę. Uczniowie klas 3a i 3b uczęszczający na Koło Języka Rosyjskiego zaprezentowali część artystyczną i przekonali nas, że warto uczyć się języków obcych.

              To był udany, miło spędzony dzień.

            • Z wizytą w Muzeum Kolejnictwa

            • 19 marca odbyła się wycieczka klas drugich do  Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Historia kolejnictwa oraz możliwość zwiedzania eksponatów kolejowych była dla uczestników niezwykłym przeżyciem. Wiele ciekawych informacji uzyskanych od przewodnika pozwoliło rozwinąć tematy do rozmowy, poznając tym samym kolejne tajniki kolejnictwa. Po zwiedzaniu Stacji Muzeum wycieczkowicze mieli do dyspozycji czas wolny.

            • Uwaga!!! Punkty w rekrutacji za wolontariat.

            • Wpis za udział w wolontariacie na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej – wspólne kryteria w warszawskich szkołach (informacje opublikowano 9 czerwca 2023 r. na stronie: https://ochotnicy.waw.pl/)

              Kryteria zostały skonsultowane z dyrektorami warszawskich szkół. Zgodnie z ustaleniami podjętymi na spotkaniach z nimi rekomenduje się wdrożenie wspólnych kryteriów od początku roku szkolnego 2023/2024.

              Rekomendowane kryteria przyznawania wpisu za wolontariat na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej:

              Uczeń może uzyskać trzy punkty w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej za osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi pod warunkiem systematycznej pracy w ramach wolontariatu lub pracy na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego:

              •        w wymiarze co najmniej 50 godzin podczas nauki w szkole podstawowej;

              •        godziny sumują się z poszczególnych lat działalności, przy czym przyjmuje się minimum 10 godzin w trakcie jednego roku szkolnego;

              •        czas zaangażowania w wolontariat powinien trwać nie mniej niż dwa lata szkolne;

              •        godziny wolontariatu realizowanego poza szkołą, udokumentowane odpowiednim zaświadczeniem, sumują się z wolontariatem w szkole.

              Rekomenduje się umieszczanie wpisu na świadectwie dopiero po wypracowaniu przez ucznia łącznie 50 godzin wolontariatu. Wcześniejsze zaangażowanie ucznia w wolontariat nieprzekraczające 50 godzin, rekomenduje się odnotować w wewnętrznej dokumentacji szkoły, bez umieszczania tej informacji na świadectwie promocyjnym.

              W wyjątkowych sytuacjach (np. długotrwała nieobecność ucznia, przeniesienie z innej szkoły, wybitne zaangażowanie, itp.) decyzję o przyznaniu wpisu na świadectwie ucznia podejmuje dyrektor.

              Rekomendujemy wdrożenie zaproponowanych powyżej kryteriów od roku szkolnego 2023/2024 dla klas 4, 5 i 6.

              Zasady przejściowe dla klas 7 i 8 (w roku szkolnym 2023/2024 i klas 8 w 2024/2025)

              •        w przypadku uczniów klasy 7, którzy nie angażowali się wcześniej w wolontariat – co najmniej 20 godzin w klasie 7 i co najmniej 20 godzin w klasie 8 (łącznie 40 godzin w ostatnich dwóch latach nauki)

              •        w przypadku uczniów klasy 8, którzy nie angażowali się wcześniej w wolontariat – co najmniej 20 godzin

              •        w przypadku uczniów, którzy we wcześniejszych latach nauki otrzymali wpis na świadectwie promocyjnym, powinien on być przepisany na świadectwo ukończenia szkoły.

               

            • Warsztaty profilaktyczne ,,Zdrowie na widelcu"

            • Warsztaty profilaktyczne ,,Zdrowie na widelcu". We wtorek 5 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne ,,Zdrowie na widelcu. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak ważną rolę w naszym życiu pełni właściwe odżywianie oraz ruch. Wszyscy z ciekawością słuchali o wpływie witamin, białek, tłuszczów na prawidłowe funkcjonowane naszego organizmu. W dalszej części warsztatów uczniowie mieli za zadanie samodzielnie skomponować zdrowy posiłek na talerzu. Na końcu poszczególne grupy przygotowywały samodzielnie zdrowe koktajle i smoothie według wybranych składników. Następnie nastąpiła cześć degustacyjna.

            • Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

            • W piątek 1 marca uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie klas 4b i 5b pod przewodnictwem p. Justyny Sobieckiej oraz p. Artura Majera przygotowali apel poświęcony pamięci żołnierzy walczących o wolną Polskę. Występ wzbogacony został grafiką przygotowaną przez p. Joannę Pec-Pawlik, przedstawiającą Żołnierzy Wyklętych oraz wilka będącego ich symbolem, umieszczonych na tle naszych barw narodowych. Całość występu dopełnił przejmujący występ szkolnego chóru, pod kierownictwem p. Anny Williams, prezentujący utwory o tematyce patriotycznej.

            • Podziękowania 1,5% podatku

            • Dzięki hojności darczyńców, którzy przekazali 1,5% swojego podatku dochodowego w ramach zbiórki za rok 2022, nasza świetlica szkolna została doposażona w dodatkowe gry i zabawki. Dla naszych uczniów zakupiliśmy: gry planszowe, klocki, materiały do rękodzieła, sprzęt sportowy.

              Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę dla naszej akcji !

            • SPOTKANIE Z PANIĄ POLICJANTKĄ

            • W piątek 16 lutego uczniowie klas 4 - 7 wzięli udział w spotkaniu z panią policjantką. Tematem spotkania było przedyskutowanie z uczniami różnych sytuacji trudnych w szkole, związanych z bezpieczeństwem. Omawiane tematy dotyczyły przemocy fizycznej, psychicznej oraz możliwości wystąpienia zagrożeń w sieci podczas korzystania przez uczniów z internetu. Uczniowie bardzo chętnie i z zainteresowaniem brali udział w dyskusji. Pani policjantka przedstawiła uczniom również procedury i konsekwencje wynikające z nieodpowiednich i zagrażających innym zachowań.

            • XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci - KRUS

            • Wzorem lat ubiegłych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału dzieci z Państwa szkół w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.

              Konkurs dedykowany jest dla klas 0-VIII.

               

              Zadanie konkursowe polega na wykonany dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A3 (technika dowolna), która będzie promować pozytywne zachowania związane z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz zasady ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.

               

              Prace plastyczne dzieci, które wezmą udział w pierwszym etapie konkursu należy dostarczyć do naszej Placówki Terenowej KRUS w Błoniu w nieprzekraczalnym terminie do dnia 22 marca 2024r. wraz z wypełnionymi przez rodziców/opiekunów prawnych formularzem zgłoszeniowym pracy ucznia- formularz w załączeniu.

              Każda praca plastyczna na odwrocie powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem. Na odwrocie powinna znajdować się również pieczątka szkoły.

              Regulamin konkursu dostępny jest na stronie  www.gov.pl/krus

            • Turniej tenisa stołowego o puchar Pani Dyrektor Szkoły

            • W dniu 7.02.2024 odbył się turniej tenisa stołowego o puchar Pani Dyrektor Szkoły w dwóch kategoriach: dzieci chłopców i dziewczyn (kl.IV-VI) i młodzież chłopców i dziewczyn (kl. VII).

              W kategorii młodzież chłopców:

              I miejsce zajął Filip Janasz

              II miejsce zajął Mateusz Adamski

              III miejsce zajął Konrad Krzemień

              IV miejsce Maksymilian Dymiński

              dziewczyn:

              I miejsce zajęła Gabriela Michlewicz

              II miejsce zajęła Urszula Struszewska

              III miejsce zajął Zofia Chmurska 

              IV miejsce zajęła Alicja Oszyk

              W kategorii dzieci chłopców:

              I miejsce zajął Milan Doberski

              II miejsce zajął Antoni Piekarniak

              III miejsce zajął Tymoteusz Daniłowicz

              IV miejsce zajął Franciszek Matuszkiewicz

              dziewczyn:

              I miejsce zajęła Joanna Gałusza

              II miejsce zajęła Patrycja Wesołowska

              III miejsce zajęła Łucja Mickiewicz

              IV miejsce zajęła Natalia Cuprzyńska  

              Wszystkie nagrody indywidualne zostały ufundowane przez Radę Rodziców

            • Zima w Gminie 2024

            • Akcja Zima w Gminie 2024 to bardzo aktywnie spędzony czas w naszej szkole. Dzieci uczestniczyły w licznych atrakcjach, które dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń. Nie było czasu na nudę. Uczniowie wzięli udział w licznych warsztatach plastyczno-technicznych, geologicznych, gliniarskich, sportowych i komputerowych. Odwiedziliśmy również kino Multikino, gdzie obejrzeliśmy bajkę ,,Wyfrunięci". Skorzystaliśmy, także z zaproszenia od Starostwa Powiatu Warszawskiego- Zachodniego do Julina, gdzie czekało nas moc atrakcji: przejażdżka konna, nauka jazdy na nartach biegowych, wspinaczka, zajęcia gliniarskie oraz nauka gry Caroom. Pod koniec ferii uczniowie wzięli udział w warsztatach kulinarnych, na których  wykonali zdrową i smaczna przekąskę w postaci sałatki owocowej. Na zakończenie akcji uczniowie przebrani w różnorakie stroje wzięli udział w   balu karnawałowym z licznymi zabawami i konkursami. Ostatniego dnia odwiedził nas teatr Dur-Moll z muzycznym przedstawieniem ,,Wesoły pociąg pełen instrumentów". Na pożegnanie każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz słodki poczęstunek.  Cała akcja została przeprowadzona z zachowaniem zasad bezpieczeństwai higieny.