• Aktualności

            • Finał gminnego konkursu recytatorskiego „Wiersze dla dzieci Jana Brzechwy”

            • „Chcecie bajki? Oto bajka: Była sobie Pchła Szachrajka.” Tymi słowami rozpoczęła wiersz Klara Finke z klasy 2a, zdobywając 1 miejsce w gminnym konkursie recytatorskim „Wiersze dla dzieci Jana Brzechwy”. Wyraz artystyczny jaki pokazała Klara na scenie nie pozostawił jury wątpliwości w jednogłośnym przyznaniu 1  miejsca. W konkursie brały udział dzieci ze wszystkich szkół naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowały także Anielka Karczemna z kl. 1a - „Rozmawiała gęś z prosięciem” oraz Aleksandra Szczepanik kl 3b - „Skarżypyta”. Wszystkie dziewczynki doskonale wystąpiły. Gratulujemy !!!

              Wiersze Jana Brzechwy są lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Przenoszą czytelnika w świat przygód, w którym głównymi postaciami są zwierzęta. Konkurs miał na celu zainteresować dzieci poezją, zachęcić uczniów do występów na scenie oraz uczyć współzawodnictwa w przyjemnej atmosferze. Gratulujemy Klarze, Anielce i Oli !!! Brawo!!!

               

            • Warsztaty czekoladowe

            • W dniu 6 grudnia br. dzieci z kl. 2a, 2b i 3b uczestniczyły warsztatach Centrum Edu Fun "Temperatura, czyli jak działa ciekły azot" i warsztatach czekoladowych. W czasie tych warsztatów dzieci uczestniczyły w pokazach z wykorzystaniem ciekłego azotu, zobaczyły jak azot zmniejsza balony, mrozi kwiaty, gumę, metal i bezpośrednio zetknęły się z niską temperaturą. Podczas tych warsztatów dzieci sprawdzały, czy azot da się zamknąć w szczelnym pomieszczeniu, i czy każdy przedmiot ulega zamarznięciu. Warsztaty wszystkim bardzo się podobały była super zabawa i wspaniałe doświadczenia. Były to zajęcia naukowe, ale wydawało się jakby całkiem nierealne. W ramach warsztatów czekoladowych dzieci wykazały się kreatywnością  komponując własną czekoladową choinkę. którą wykonały samodzielnie ozdabiając dodatkami. Tegoroczne mikołajki we wspomnieniach dzieci to także mnóstwo zabawy, aromatyczne zapachy oraz cudowny smak czekolady.

            • Ho, Ho, Ho …

            • 6 grudnia obchodziliśmy dzień Świętego Mikołaja czyli Mikołajki. Jest to ulubiony dzień wszystkich dzieci. Miłą niespodzianką tego dnia, były prezenty od Rady Rodziców dla wszystkich uczniów i nauczycieli, oczywiście nie zabrakło wspólnych zdjęć z mikołajem.

              Dziękujemy serdecznie za prezenty, radość dzieci była ogromna!

               

            • Andrzejki 2022

            • 24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole andrzejki. Z tego tytułu zorganizowana została zabawa dla wszystkich dzieci z oddziałów 0-8. Uczniowie z klas 0-3 mieli szanse obejrzeć zabawny, niezwykły pokaz iluzji zfinansowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Koczargach Starych. Na występie gościliśmy też grupę przedszkolną (3 latki). Po występie klasy 0-3 pozostały ze swoimi wychowawcami na sali, gdzie bawili się świetnie podczas balu andrzejkowego. Na każdą z klas w sali czekał słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Klasy 4-8 doczekały się wymarzonej dyskoteki. W godzinach 17-20 bawili się doskonale przy rytmach granych przez DJ'a sfinansowanego przez Radę Rodziców. Frekwencja uczniów przerosła oczekiwania. Zabawa była świetna, a zmęczeni tancerze mieli okazję skorzystać z Sali Wróżb lub kawiarenki, gdzie mogli posilić się smakołykami przygotowanymi przez uczniów. 

            • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

            • 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, ideą tego święta jest promowanie wzajemnej życzliwości oraz okazywanie pozytywnych emocji. Tego dnia po szkole krążyły karteczki z pozdrowieniami dla bliskich kolegów i koleżanek. Wszystkie pogodne i dobre myśli oraz to, co się kojarzy z życzliwością wrzucaliśmy do oznaczonej "życzliwej" skrzynki. Nasi uczniowie wiedzą co to jest życzliwość i chętnie obdarowywali się miłymi życzeniami.

            • Światowy Dzień Praw Dziecka

            • W tym roku w ramach obchodów Światowego Dnia Praw Dziecka nasza szkoła włączyła się do akcji UNICEF Polska. Z tej okazji klasy VI A i VI B pod kierownictwem p. Marleny Oszczyk i p. Sylwi Popławskiej przygotowały przedstawienie pt. ”Baśń o prawach dziecka”. Nawiązując do znanych bajek i baśni, spektakl przybliżył dzieciom temat ich podstawowych praw. Przedstawienie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, wielu z nich przypomniało sobie, że ma swoje prawa i niezależnie od życiowych sytuacji i porażek jest kimś ważnym,  kimś kogo trzeba szanować. Dodatkowo tego dnia, na znak solidarności ze wszystkimi dziećmi, nauczyciele i uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko.

            • Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

            • Klasa 2a i 3b skorzystały z programu Kulturalna Szkoła na Mazowszu i udały się na wycieczkę do Sierpca. Choć droga była długa, to wrażenia niezapomniane. Na początku przywitał nas zespół przewodników i rozdzieleni na małe grupy uczestniczyliśmy m.in. w zajęciach warsztatowych – „Rózgi, kleksy i gajerki” - Lalka Motanka. Zwiedziliśmy:

              Powozownię prezentującą dawne pojazdy i akcesoria podróżne, XVIII- wieczny kościół, galerię rzeźby ludowej i zabytkowej, dwa dwory ziemiańskie. Byliśmy w wielu chatach z przełomu XIX i XX wieku. Podziwialiśmy nie tylko poszczególne elementy architektury ludowej, ale także ich otoczenie. W muzeum odtwarzane są nie tylko pojedyncze budynki, ale całe zagrody wraz ze studniami, piwnicami, kapliczkami, pasiekami, jak również ogródki kwiatowe, warzywne oraz sady. Uprawiane są tu kwiaty, zioła, warzywa oraz inne rośliny zgodnie z układem przestrzennym oraz ramami czasowymi z których pochodzą te zagrody. Najwięcej emocji wzbudziło  zwiedzanie chaty, w której była dawna szkoła. Uczniowie zwrócili uwagę na dyscyplinkę, która leżała na biurku nauczyciela,  kałamarze i pióra oraz worek z grochem pod ścianą. Skansen w Sierpcu jest jednym z największych i najbardziej urokliwych w Polsce. Na powierzchni ponad 53 hektarów zgromadzono około 80 obiektów architektury drewnianej z regionu Mazowsza północno-zachodniego.

            • .

            •  

               

              W dniu dzisiejszym rozpoczynają się na terenie Naszej szkoły długo wyczekiwane przez całą społeczność szkolną prace związane z modernizacją szatni.

              Szczegółowe informacje oraz plan działań zostały wysłane poprzez dziennik Librus przez Dyrekcję.

              Nie uda się jednak uniknąć pewnych niedogodności, które będą Nam towarzyszyć, ale tylko przez chwilę

              Chcemy się zmieniać i mamy nadzieję, że powyższe prace znacznie poprawią komfort pobytu Naszych Dzieci w szkole.

               

            • Wyniki gminnego konkursu recytatorskiego "Wiersze dla dzieci Jana Brzechwy"- etap szkolny

            • Z przyjemnością informujemy, że w dniu 15 XI gminny konkurs recytatorski "Wiersze dla dzieci Jana Brzechwy" na etapie szkolnym został rozstrzygnięty. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, popularyzowanie twórczości Jana Brzechwy, zachęcanie do występów na scenie oraz wzbudzenie u dzieci zainteresowania poezją polskich autorów. Przy ocenie występów konkursowych zwracano uwagę na pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję i interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny – strój, akcesoria, gest sceniczny. Do kolejnego gminnego etapu konkursu zakwalifikowały się: Aniela K. z kl. 1a, Klara F. z kl. 2a i Aleksandra Sz. z kl. 3b. Wszystkim uczestnikom gratulujemy umiejętności recytatorskich a Nauczycielom i Rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu. Nagrody dla uczniów ufundowała Rada Rodziców.

            • Akcja "Szkoły Pełne Talentów"

            • Nasza szkoła bierze udział w akcji Lidla "Szkoły Pełne Talentów". Przy wejściu głównym od strony przedszkola a także przy sekretariacie znajdują się żółte, oznakowane pudełka, do których można wrzucać kupony promocyjne z kodami. Można również samodzielnie je rejestrować, po zeskanowaniu kodu wybierając w wyszukiwarce Szkołę Podstawową w Koczargach Starych. Kupony zbieramy do 20 listopada. Zachęcamy do udziału.

            • Pomagamy bezdomnym psom i kotom

            • W dniach 18-28 października br. w naszej szkole po raz kolejny odbyła się zbiórka karmy dla bezdomnych kotów i psów. Zebrane artykuły zostały przekazane Fundacji Chcę Mieć Przyszłość z Ożarowa Mazowieckiego, która opiekuje się bezdomnymi zwierzakami.

              Wszystkim dzieciom, które wzięły udział w akcji oraz ich rodzicom gorąco dziękujemy.

              Zapraszamy również do włączenia się w kolejne akcje charytatywne.

            • 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

            • „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” – te wielkie i podniosłe słowa towarzyszyły nam podczas obchodów 104 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości. 9 listopada z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Słuchając patriotycznych wierszy i pieśni, uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju. Podczas obchodów święta nie zabrakło m.in. wspólnego odśpiewania hymnu w ramach akcji ,,Szkoła do hymnu’’. Apel odbył się przy udziale uczniów z kl. VIII oraz szkolnego chóru. Wystąpienie przeplatane było śpiewem patriotycznych pieśni w wykonaniu dziewczynek z kl. II. Dziękujemy za pomoc merytoryczną i wsparcie w przygotowaniu p. Wandzie Wiśniewskiej, p. Annie Szelenbaum oraz p. Annie Williams.

            • Spektakl profilaktyczny "ZACIŚNIĘTE PIĘŚCI"

            • W ramach kontynuacji działań profilaktycznych uczniowie klas IV-VIII obejrzeli spektakl edukacyjny zaprezentowany przez aktorów z Teatru Edukacyjno-Profilaktycznego "Maska" z Krakowa. Aktorzy wystawili przedstawienie pt. „Zaciśnięte Pięści”. Spektakl porusza temat przemocy w rodzinie dotkniętej alkoholizmem. To pouczająca opowieść o emocjach od tych pięknych jak miłość i przyjaźń po najciemniejsze, gdzie lęk i niepokój przed jutrem towarzyszą na co dzień. To historia o tym, że nie zawsze można skutecznie obronić się przed przeciwnościami losu, można natomiast dzielnie stawić im czoła.

            • Konkurs na plakat edukacyjny LET'S LEARN THE ABC

            • W konkursie wzięło udział 37 uczniów z klas 1-4. Autorzy plakatów wykazali się doskonałą znajomością alfabetu angielskiego oraz zaskoczyli wspaniałymi pomysłami na swoją pracę. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców - dziękujemy.

            • Profilaktyka uzależnień - warsztaty

            • 3 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty związane z profilaktyką uzależnień. Adresatami byli uczniowie klas IV-VIII. Celem warsztatów było przekazanie jak największej liczby informacji na temat substancjii uzależniających oraz zagrożeń, jakie wiążą się z ich zażywaniem. Trenerzy rozmawiali z uczniami na temat wpływu szkodliwych substancji na organizm oraz złych nawyków, które mogą przyczynić się do uzależnienia. Poza częścią teoretyczną odbyły się także ćwiczenia symulacyjne. Dzięki specjalnym goglom uczniowie sprawdzali, jak widzi się po spożyciu alkoholu. Noszenie "pijanych" gogli powodowało, że obraz stawał się zniekształcony a ruchy nieskoordynowane. Takie doświadczenie miało na celu uświadomić uczniom, jakim zagrożeniem dla siebie i otoczenia staje się nietrzeźwy człowiek. Część spotkania prowadzący poświęcili tematom zdrowych formom aktywności takich jak umiejętności konstruktywnego spędzania czasu czy radzenia sobie ze stresem. Na warsztatach uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób samodzielnie wypracować metody radzenia sobie ze stresem oraz gdzie szukać pomocy i wsparcia w trudnych sytuacjach.

            • .

            • Rodzice !

              Od poniedziałku 7 listopada nastąpi zmiana planów lekcji w części klas starszych.

              Zmiany będą dostępne na portalu LIBRUS.

            • Lekcja Online "Skąd się biorą pieniądze i dlaczego warto oszczędzać ?"

            • 13 października uczniowie klas IV- VI uczestniczyli w lekcji online „Skąd się biorą pieniądze i dlaczego warto oszczędzać?” z udziałem Leszka Skiby – Prezesa Banku Pekao S.A. i Waldemara Zbytka – Prezesa Fundacji Warszawski Instytut Bankowości. Zajęcia te realizowane są w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „EduAktywni – przedsiębiorczość dla każdego” inspirowanego książką Janusza Korczaka „Bankructwo Małego Dżeka”.

              Uczestnicy lekcji poznali historię pieniądza, przypomnieli sobie podstawowe pojęcia ekonomiczne, przekonali się, że warto oszczędzać i dowiedzieli się, w jaki sposób bank może pomóc w oszczędzaniu.

            • Rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego z okazji Dnia Drzewa

            • W ramach obchodów Dnia Drzewa w naszej szkole odbył się konkurs na plakat przedstawiający znaczenie drzew dla człowieka i przyrody. Inicjatywa ma na celu zachęcić wszystkich do podejmowania działań na rzecz ochrony i sadzenia drzew. W konkursie wzięły udział klasy od I do VIII. Uczniowie wspólnymi siłami wykonali klasowy projekt własnego drzewa. Wszystkie zgłoszone prace konkursowe zasługiwały na uznanie. Odznaczały się pomysłowością i ciekawym przedstawieniem tematu.

              Komisja konkursowa przyznała:

              I miejsce: klasa 1a, 3a

              II miejsce: klasa 2a, 1b, 3b

              III miejsce: 4a, 6b

              Wyróżnienie: 8a

              Wszystkim serdecznie gratulujemy udziału w konkursie.

            • WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

            • W październiku krajobraz tonie w jesiennych kolorach a w naszej szkole rozpoczęły się warsztaty fotograficzne dla uczniów klas 5 i 6. Dla niektórych uczestników były to pierwsze emocje i doświadczenia związane z fotografią, mimo to świetnie sobie radzili i bez problemu znajdowali tematy do zdjęć. Podczas warsztatów uczniowie ćwiczyli zasady kompozycji, szukali dobrego światła oraz doskonalili technikę robienia zdjęć.