• Aktualności

            • Z leśnikiem do lasu c.d.

            • Las odwiedziły również inne klasy w tym 1a. Oprócz wyjątkowego spotkania z przyrodą, leśnik przypomniał dzieciom, że Puszcza Kampinoska istnieje dzięki Prof. Jadwidze Kobendzy- Kobendzinie, kandydatce na patrona naszej szkoły. Takie wyprawy pozwalają zdobywać wiedzę o przyrodzie w bardzo prosty i przyjemny sposób.

              Spacer edukacyjny poprowadził Leśnik Mariusz Morkowski, starszy specjalista ds. edukacji - pracownik Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego w Granicy

              Bardzo dziękujemy Panie Mariuszu :) 

              Temat: prof. Jadwiga Kobendzina, świat roślin i zwierząt Puszczy Kampinoskiej

              Ze względu na złe warunki pogodowe grupy poniedziałkowe pozostały z przewodnikiem na terenie szkoły- co spróbujemy nadrobić w późniejszym czasie.

              Wyprawy zorganizowane przez komitet wyborczy Prof. Jadwigi Kobendzy 

            • Z leśnikiem do lasu

            • We wtorek 31 maja uczniowie kl. 2a z samego rana wyruszyli na spacer po Puszczy Kampinoskiej. Celem wyprawy było lepiej poznać las i jego mieszkańców. Spacerując po puszczy z leśnikiem dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze, nasłuchiwały odgłosów ptaków a także próbowały odgadnąć do kogo należą napotkane tropy. Ponadto leśniczy opowiedział nam wiele ciekawostek jakie kryje las, uczył jak rozpoznawać poszczególne gatunki drzew oraz wyjaśniał pochodzenie nazw napotkanych roślin i krzewów. Na zakończenie otrzymaliśmy od leśniczego upominki w formie kart z wizerunkami leśnych zwierząt, wzbogaceni o cenną wiedzę na temat leśnego ekosystemu z uśmiechem na twarzach, wróciliśmy do szkoły.

              Wyprawa zorganizowana przez komitet wyborczy Jadwigi Kobendzy.

               

               

            • wszystkie dzieci nasze są ...

            • Wszystkim Dzieciom i tym, którzy w głębi duszy nadal dziećmi pozostali, życzymy…..

              wielu powodów do uśmiechów i radości, co dzień nowych interesujących przygód, kochającej rodziny i przyjaciół, rozwijania swoich talentów i pasji oraz beztroskiej zabawy.

              Niech uśmiech gości na Waszych twarzach, a Wasze dzieciństwo trwa jak najdłużej !

            • Świetlica z okazji Dnia Matki

            • 26 maja obchodzimy ważne i piękne święto - Dzień Matki. Z tej okazji dzieci ze świetlicy pragną złożyć Wszystkim Mamom, najserdeczniejsze życzenia: "Bukiet pięknych kwiatów dzisiaj Ci dajemy Za Twą wielką miłość bardzo dziękujemy! Wszystkiego najlepszego!

            • Spektakl teatralny

            • Dnia 19 maja klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Teatru Rampa w Warszawie. Dzieci obejrzały bardzo ciekawy i pouczajacy spektakl pt. "Niekończaca się historia". Uczniowie z niecierpliwoscią czekają na kolejną wizytę w teatrze. " A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotad. Żeby iść do domu w zamyśleniu w zachwycie. I już na zawsze w misce księżyc widzieć" Joanna Kulmowa

            • Wycieczka do Pracowni Edukacji Technicznej Pinokio

            • W dniu 16 maja klasy pierwsze uczestniczyły w wycieczce do Pracowni Edukacji Technicznej Pinokio w Słomczynie. Wizytę w stolarni uczniowie rozpoczeli od zabaw edukacyjnych na świeżym powietrzu. Następnie odbyły się warsztaty stolarskie, na których dzieci samodzielnie wykonały pracę z elementów drewnopodobnych. Kolejnym punktem wyjazdu była prezentacja maszyn stolarskich i maszyn tartacznych. Mistrz stolarski Pan Andrzej Bartoń wprowadził słuchaczy w świat obróbki drewna. W prosty i ciekawy sposób objaśnił jak powstają meble, jakich narzędzi używa stolarz. Wycieczkę zakończono pieczeniem kiełbasek w  Drewnianej Chacie i wspólnymi zabawami.

            • Noc Muzeów z Radiostacją Babice

            • Podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów, Dom Kultury Stare Babice przygotował niespotykane wydarzenie, czyli wieczorno-nocne zwiedzanie Radiostacji Babice z przewodnikiem. Wydarzenie będą prowadzić specjaliści z dziedziny historii naszej Radiostacji.
              W godzinach 18.00, 19.00, 20.00 i 21.00 będziecie mogli wybrać się na krótką trasę (45 minut).

              W godzinach 18.00 i 20.00 będzie to trasa długa (2 godziny).

              Start zwiedzania ze skrzyżowania ulicy Leskiego z ulicą Radiową.

              Zapraszamy młodzież oraz dorosłych.

              Liczba miejsc w grupie: 15 osób

              Udział wydarzeniu jest  bezpłatny.

              Prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania: Regulamin

            • Gminny Konkurs "You Can Sing"

            • 6 maja br. w Domu Kultury w Zielonkach-Parceli odbył się koncert finałowy Gminnego Konkursu "You Can Sing". Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W kategorii kl. 3-5 2 miejsce zajęła Zofia Chmurska z kl. 5a, a w kategorii kl. 6-8 3 miejsce zajął Cezary Brunowski z kl. 7a.

              Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

            • Uczciliśmy Dzień Ziemi

            • W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole 6 maja rozstrzygnięty został międzyklasowy eko-konkurs na najciekawszą pracę wykonaną wyłącznie z surowców wtórnych. Hasłem przewodnim konkursu było: Śmieci Mniej Ziemi Lżej. Uczniowie przedstawili kilkadziesiąt bardzo ciekawych projektów, pojawiły się meble, zabawki, przedmioty dekoracyjne oraz codziennego użytku. To wszystko wykonane zostało z butelek, foli, puszek, kartonów i wielu innych niepotrzebnych już materiałów. Uczniowie stworzyli prace oryginalne i funkcjonalne, udowadniając, że jest wiele przedmiotów „śmieci”, których można ponownie użyć. Choć wybór był trudny, to jury składające się z Pań J. Pawlik, I. Żółcińska, A. Szelenbaum, W. Wiśniewska- uznało, że najlepsze prace wykonały klasy:

              W kategorii I-III

              I miejsce kl. Ia

              II miejsce kl. II a

              III miejsce kl. III a

              wyróżnienie otrzymały: kl.Ib, IIb, IIIb

              W kategorii IV-VIII

              I miejsce kl.VIIa

              II miejsce kl. Va

              III miejsce kl.Vb

              wyróżnienie otrzymała: kl.VIIIb

              Wszystkim serdecznie gratulujemy pomysłowości i oryginalności ! Kolejnym wydarzeniem był uroczysty apel o tematyce proekologicznej, propagujący dobre nawyki dbania o środowisko oraz zwiększający wiedzę na temat selektywnej zbiórki odpadów. Apel uświetnił pokaz taneczno- wokalny uczniów z klasy II b

              Dziękujemy Paniom W. Wiśniewskiej, A. Kobusińskiej oraz I. Gas za przygotowanie apelu.

            • Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe

            • 29 kwietnia br. odbyły się Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe w Kamionie. Wystartowali w nich także nasi uczniowie: Mikołaj Gadomski i Julia IwanickaMikołaj zajął świetne 6, a Julka 17 miejsce. Jest to niewątpliwie olbrzymi sukces sportowy zawodników reprezentujących naszą szkołę. Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

            • Dzień Amerykański

            • Fundacja Ośrodka KARTA, polska organizacja pozarządowa, podsumowująca w 2022 roku własne 40-lecie, wraz z Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Polsce i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapraszają na Dzień Amerykański!

              10 maja, w godzinach 12.00–16.00, zapraszamy uczniów szkół średnich, studentów, nauczycieli, wykładowców oraz inne osoby zainteresowane historią stosunków polsko-amerykańskich i kulturą amerykańską na ciąg wydarzeń edukacyjnych, obejmujący wykłady, prezentacje i spotkania, kiermasz książek oraz filmy i wystawy poświęcone kluczowym zdarzeniom w relacjach polsko-amerykańskich w latach 1917–2022. Serdecznie zapraszamy całe klasy, większe grupy uczniów z nauczycielami, studentów, wykładowców, absolwentów oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w bloku Edukacja dla demokracji* oraz w Wydarzeniach otwartych.

            • Z wizytą w Muzeum Techniki PRL-u w Piastowie

            • Klasy Ia i Ib pojechały do muzeum w Piastowie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach "Życie zwykłego Kowalskiego w czasach PRL-u". W ramach zajęć dzieci poznały techniki obsługi podstawowego sprzętu domowego (w tym: odkurzacz, magnetofon, sprzęty małego AGD). Natomiast podczas warsztatów "Pióro nie tylko dla Krasnoludka" uczniowie poznali proces rozwoju piśmiennictwa oraz narzędzi do jego zapisywania. Poznali technikę przygotowania gęsiego pióra do pisania, a następnie pisali tym wspaniałym przyrządem  piśmienniczym. Pisali również stalówką, na maszynie oraz kodowali swój własny alfabet używając do tego kalki. Było wspaniale:)

            • Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

            • 29 kwietnia uczciliśmy Święto Konstytucji 3 Maja. Na 4 i 6 godzinie lekcyjnej uczniowie, najpierw z klas 0-3 a później 4-8, obejrzeli montaż słowno-muzyczny przybliżający historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawienie zostało przygotowane przez klasę 7b pod kierunkiem pań: M. Romanowskiej i A. Szelenbaum. Występy uświetnił chór szkolny przygotowany przez panią M. Borowiec-Chmielarz.

              Zaprezentowane wiersze oraz piosenki nie tylko przypomniały nam o jednym z najdonioslejszych wydarzeń z historii Polski, ale także wprowadziły nas w radosny, uroczysty nastrój.

            • Spotkania z przyrodą zorganizowane przez komitet wyborczy prof.Jadwigi Kobendzy we współpracy z KPN

            • Terenowe warsztaty dla uczniów z klas IV-VIII

              W dniu 25 kwietnia klasa 4a w ramach prowadzonych działań komitetu wyborczego prof. Jadwigi Kobendzy odbyła spacer dydaktyczny po ścieżkach Kampinoskiego Parku Narodowego do Lipkowskiej Wody. Podczas wędrówki z pracownikiem KPN były omawiane zagadnienia :
              - historia ochrony przyrody Puszczy Kampinoskiej oraz informacje o prof. Jadzwidze Kobendzy
              - sposoby ochrony przyrody w KPN (ochrona ścisła , czynna, krajobrazowa),
              - bioróżnorodność KPN,
              - formy ochrony przyrody w Polsce.

              Spotkanie z przyrodą połączone z prezentacją pracownika KPN miało na celu  przede wszystkim rozbudzenie wrażliwości ekologicznej, kształtowanie postawy szacunku do przyrody oraz uświadomienie, jak wielką wartością jest dla człowieka przyroda oraz otaczający krajobraz, a ich ochrona jest w dzisiejszych czasach koniecznością.

              Terminy spotkań dla klas 4-5 "Do Lipkowskiej Wody"

              09.05 godz. 10.00 - kl. 4 B
              11.05 godz. 10.00 - kl. 5 A
              16.05 godz. 10.00 - kl. 5 B

              Dla klas 7-8 zostały przygotowane dedykowane zajęcia terenowe o tematyce:  " O kampinoskich lasach + info o Jadwidze Kobendzinie". Starsi uczniowie wyruszą szlakiem  z Truskawia  przez m.in. obszary ochrony ścisłej  w Zaborowie Leśnym i Cygance, poznając jedne z najciekawszych obszarów leśnych wschodniej części Puszczy Kampinoskiej.

              Terminy spotkań dla klas 7-8 "O kampinoskich lasach" 
              30.05 godz. 9.00 - kl. 8 A
              31.05 godz. 9.00 - kl. 8 B
              1.06 godz. 9.00 - kl. 7 B
              3.06 godz. 9.00 - kl. 7 A

              Podczas warsztatów omawiane są następujące zagadnienia:
              - czym jest las? - próba odpowiedzi na pytanie,
              - rozpoznawanie podstawowych gatunków drzew i krzewów rodzimych i obcych,
              - typy lasów rosnących na obszarze Puszczy Kampinoskiej,
              - działania ochronne prowadzone w lasach (nasadzenia, przebudowa drzewostanów) - ochrona częściowa,
              - znaczenie obszarów ochrony ścisłej,
              - zagrożenia lasów KPN (pożary, wiatrołomy, susze, gatunki obce, gradacje owadów),
              - łańcuch pokarmowy (przybliżenie pojęć: producent, konsument, destruent, piramida pokarmowa),
              - piętra roślinności w lesie i ich mieszkańcy,
              - rola lasów w gospodarce i życiu człowieka,
              - pozaprodukcyjne funkcje lasu.

              Dla naszych najmłodszych uczniów klasy 0-3 przeprowadzone zostaną stacjonarne warsztaty z pracownikiem KPN na terenie szkoły w dniach 30 i 31 maja.

              Temat: prof. Jadwiga Kobendzina, świat roślin i zwierząt Puszczy Kampinoskiej

              Dziękujemy za współpracę i pomoc pracownikom KPN.

              Komitet Wyborczy Jadwigi Kobendzy zaprasza wszystkich uczniów do aktywnego uczestniczenia w ścieżkach dydaktycznych, a Rodziców uczniów zaprasza 17 maja do odwiedzenia stoiska kandydatki na terenie szkoły.

            • Zawody w piłce nożnej dziewcząt

            • 22 kwietnia br. w Zielonkach-Parceli odbyły się Powiatowe Zawody w Piłce Nożnej Dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Antonina Breda, Gabriela Sochocka, Aleksandra Han, Martyna Trzepałka, Michalina Partyka, Maja Sotomska, Nadia Niegowska, Julia Szubka, Julia Prusińska zdobyła II miejsce w kategorii dziewcząt. 

              Dziewczętom gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

            • Nasze sukcesy w biegach przełajowych

            • 13 kwietnia br. w Zielonkach-Parceli odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Spośród reprezentujących naszą szkołę uczniów I miejsce w roczniku 2008  zajął Mikołaj Gadomski,  natomiast w  roczniku 2007 VII miejsce zajęła Julia Iwanicka. Obie te osoby zakwalifikowały się do biegów międzypowiatowych.

              W Międzypowiatowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 20 kwietnia br. w Kamionie, w roczniku 2008 Mikołaj Gadomski zajął III miejsce, a Julia Iwanicka w roczniku 2007 IX miejsce. Tym samym oboje  awansowali do biegów wojewódzkich.

              Naszym biegaczom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i wysokich miejsc w kolejnych biegach.

            • Warsztaty z ciekłym azotem

            • Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w warsztatach naukowych. Tematem warsztatów był ciekły azot, a odbywały się one w ramach realizacji projektu „Kreatywna Szkoła”. Uczniowie dowiedzieli się co to jest azot, poznali jego właściwości i przeprowadzili szereg ciekawych doświadczeń. Uczniowie byli zachwyceni warsztatami.

            • Dofinansowanie w ramach NPRC

            • Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0" w roku 2022 w wysokości 12 000 zł. Środki te w znacznym stopniu zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, lektur oraz wyposażenia biblioteki. 

            • Konkurs ortograficzny

            • Nasze uczennice otrzymały wyróżnienie II stopnia w gminnym konkursie ortograficznym, zorganizowanym przez szkołę podstawową w Starych Babicach. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.