• Zasady Bezpieczeństwa

• Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc:

• dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
              • wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
              • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Ważne! Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii

• Kwarantanna domowa

• Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Od 12 do 11 kwietnia br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Rodzicu,

• ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
              • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
              • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
              • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
              • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
              • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

• pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
              • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
              • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
              • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/410

• Spotkanie z policjantem

• Dnia 25.02.2020r. na zaproszenie dzieci i nauczycieli, przybyli do naszego przedszkola policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach. Pan i Pani policjantka przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, wyjaśnili jak zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz przypomnieli numery alarmowe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Największą atrakcją był samochód policyjny i możliwość włączenia sygnałów alarmowych. Na koniec dzieci podziękowały za spotkanie wręczając laurkę.

• Spotkanie z owadami

• 3 marca uczniowie klas 5A, 5B,VIA, VIB, i VIIA uczestniczyli w lekcji na żywo pt. „Fascynujący Świat Owadów”. W trakcie zajęć uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat różnorodności świata owadów . Mieli możliwość obejrzenia z bliska a także bezpośredniego kontaktu z wybranymi okazami. Zajęcia odbyły się dzięki finansowemu wparciu Rady Rodziców.

• Zbieraj z Nami! Ekokonkurs z nagrodami!

• III edycja środowiskowego konkursu zbiórki surowców wtórnych

To już 3 raz bierzemy udział w środowiskowym konkursie zbiórki surowców wtórnych w naszej gminie. Jak co roku liczymy na zaangażowanie uczniów w zbiórkę makulatury i starych/zużytych telefonów i tabletów. Zbiórka trwa do 16 marca. Nie czekajcie na ostatnią chwile, tylko już teraz przynoście surowce. Każdy kilogram ma znaczenie!