• Świetlica z okazji Dnia Matki

• 26 maja obchodzimy ważne i piękne święto - Dzień Matki. Z tej okazji dzieci ze świetlicy pragną złożyć Wszystkim Mamom, najserdeczniejsze życzenia: "Bukiet pięknych kwiatów dzisiaj Ci dajemy Za Twą wielką miłość bardzo dziękujemy! Wszystkiego najlepszego!

• Wycieczka do Pracowni Edukacji Technicznej Pinokio

• W dniu 16 maja klasy pierwsze uczestniczyły w wycieczce do Pracowni Edukacji Technicznej Pinokio w Słomczynie. Wizytę w stolarni uczniowie rozpoczeli od zabaw edukacyjnych na świeżym powietrzu. Następnie odbyły się warsztaty stolarskie, na których dzieci samodzielnie wykonały pracę z elementów drewnopodobnych. Kolejnym punktem wyjazdu była prezentacja maszyn stolarskich i maszyn tartacznych. Mistrz stolarski Pan Andrzej Bartoń wprowadził słuchaczy w świat obróbki drewna. W prosty i ciekawy sposób objaśnił jak powstają meble, jakich narzędzi używa stolarz. Wycieczkę zakończono pieczeniem kiełbasek w  Drewnianej Chacie i wspólnymi zabawami.

• Noc Muzeów z Radiostacją Babice

• Podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów, Dom Kultury Stare Babice przygotował niespotykane wydarzenie, czyli wieczorno-nocne zwiedzanie Radiostacji Babice z przewodnikiem. Wydarzenie będą prowadzić specjaliści z dziedziny historii naszej Radiostacji.
              W godzinach 18.00, 19.00, 20.00 i 21.00 będziecie mogli wybrać się na krótką trasę (45 minut).

W godzinach 18.00 i 20.00 będzie to trasa długa (2 godziny).

Start zwiedzania ze skrzyżowania ulicy Leskiego z ulicą Radiową.

Zapraszamy młodzież oraz dorosłych.

Liczba miejsc w grupie: 15 osób

Udział wydarzeniu jest  bezpłatny.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania: Regulamin

• Gminny Konkurs "You Can Sing"

• 6 maja br. w Domu Kultury w Zielonkach-Parceli odbył się koncert finałowy Gminnego Konkursu "You Can Sing". Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W kategorii kl. 3-5 2 miejsce zajęła Zofia Chmurska z kl. 5a, a w kategorii kl. 6-8 3 miejsce zajął Cezary Brunowski z kl. 7a.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

• Uczciliśmy Dzień Ziemi

• W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole 6 maja rozstrzygnięty został międzyklasowy eko-konkurs na najciekawszą pracę wykonaną wyłącznie z surowców wtórnych. Hasłem przewodnim konkursu było: Śmieci Mniej Ziemi Lżej. Uczniowie przedstawili kilkadziesiąt bardzo ciekawych projektów, pojawiły się meble, zabawki, przedmioty dekoracyjne oraz codziennego użytku. To wszystko wykonane zostało z butelek, foli, puszek, kartonów i wielu innych niepotrzebnych już materiałów. Uczniowie stworzyli prace oryginalne i funkcjonalne, udowadniając, że jest wiele przedmiotów „śmieci”, których można ponownie użyć. Choć wybór był trudny, to jury składające się z Pań J. Pawlik, I. Żółcińska, A. Szelenbaum, W. Wiśniewska- uznało, że najlepsze prace wykonały klasy:

W kategorii I-III

I miejsce kl. Ia

II miejsce kl. II a

III miejsce kl. III a

wyróżnienie otrzymały: kl.Ib, IIb, IIIb

W kategorii IV-VIII

I miejsce kl.VIIa

II miejsce kl. Va

III miejsce kl.Vb

wyróżnienie otrzymała: kl.VIIIb

Wszystkim serdecznie gratulujemy pomysłowości i oryginalności ! Kolejnym wydarzeniem był uroczysty apel o tematyce proekologicznej, propagujący dobre nawyki dbania o środowisko oraz zwiększający wiedzę na temat selektywnej zbiórki odpadów. Apel uświetnił pokaz taneczno- wokalny uczniów z klasy II b

Dziękujemy Paniom W. Wiśniewskiej, A. Kobusińskiej oraz I. Gas za przygotowanie apelu.

• Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe

• 29 kwietnia br. odbyły się Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe w Kamionie. Wystartowali w nich także nasi uczniowie: Mikołaj Gadomski i Julia IwanickaMikołaj zajął świetne 6, a Julka 17 miejsce. Jest to niewątpliwie olbrzymi sukces sportowy zawodników reprezentujących naszą szkołę. Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

• Dzień Amerykański

• Fundacja Ośrodka KARTA, polska organizacja pozarządowa, podsumowująca w 2022 roku własne 40-lecie, wraz z Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Polsce i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapraszają na Dzień Amerykański!

10 maja, w godzinach 12.00–16.00, zapraszamy uczniów szkół średnich, studentów, nauczycieli, wykładowców oraz inne osoby zainteresowane historią stosunków polsko-amerykańskich i kulturą amerykańską na ciąg wydarzeń edukacyjnych, obejmujący wykłady, prezentacje i spotkania, kiermasz książek oraz filmy i wystawy poświęcone kluczowym zdarzeniom w relacjach polsko-amerykańskich w latach 1917–2022. Serdecznie zapraszamy całe klasy, większe grupy uczniów z nauczycielami, studentów, wykładowców, absolwentów oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w bloku Edukacja dla demokracji* oraz w Wydarzeniach otwartych.

• Z wizytą w Muzeum Techniki PRL-u w Piastowie

• Klasy Ia i Ib pojechały do muzeum w Piastowie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach "Życie zwykłego Kowalskiego w czasach PRL-u". W ramach zajęć dzieci poznały techniki obsługi podstawowego sprzętu domowego (w tym: odkurzacz, magnetofon, sprzęty małego AGD). Natomiast podczas warsztatów "Pióro nie tylko dla Krasnoludka" uczniowie poznali proces rozwoju piśmiennictwa oraz narzędzi do jego zapisywania. Poznali technikę przygotowania gęsiego pióra do pisania, a następnie pisali tym wspaniałym przyrządem  piśmienniczym. Pisali również stalówką, na maszynie oraz kodowali swój własny alfabet używając do tego kalki. Było wspaniale:)