• PROFILAKTYKA I BEZPIECZEŃSTWO

• W naszej szkole 16-22 września, społeczność szkolna ze Szkoły Podstawowej w Koczargach Starych wzieła udział w Europejskim Tygodniu Mobilności. Uczniowie i ich rodziny zachęcani byli do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej lub carpoolingu czyli zwiększenie liczby pasażerów w czasie przejazdu samochodem, głównie poprzez kojażenie osób podróżujących na tej samej trasie. Starsi uczniowie, chcąc przybliżyć sobie znajomość zasad ruchu drogowego wykonali znaki drogowe a młodsi rysowali ciekawe pojazdy ekologiczne. 21 września wszystkie klasy brały udział w spotkaniu z funkcjonariszami policji ze Starych Babic. Policjanaci, troszcząc się o bezpieczeństwo uczniów, przekazywali wiedzę jak bezpiecznie poruszać się na drodze, w szczególności w drodze do szkoły. Wszyscy uczniowie, którzy 22 września przyjechali innym środkiem transportu niż samochód otrzymali od wychowawcy nagrodę-bilecik z gratulacjami. Nasi uczniowie chcieliby, aby Europejski Tydzień Mobilności trwał cały rok.

• NIECH ŻYJE KREATYWNOŚĆ !

• 15 września obchodzimy Dzień Kropki właśnie ta mała okrągła plamka już od czternastu lat – obchodzi swoje międzynarodowe święto. Jest ono ukoronowaniem odwagi, kreatywności oraz przełamywania własnych barier. A stało się tak za sprawą amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Peter’a H. Reynoldsa. W 2003 r. wydał książeczkę „Kropkę”, której bohaterka mała Vashti stawia na kartce pierwszą kropkę. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu nauczycielki kropka staje się lawiną uwalniającą ekspresję i kreatywność dziewczynki.

Dziś nauczyciele wspierają, towarzyszą i dodają skrzydeł dzieciom w odkrywaniu i rozwijaniu swoich talentów, a dzięki ich inicjatywie Dzień Kropki celebruje  się na całym świecie.

• V KONKURS ŚRODOWISKOWY

• Szykujcie zapasy, już niedługo w naszej szkole rozpocznie się zbiórka makulatury oraz zużytych telefonów. W dniach 26.09.2022-12.10.2022 zostanie podstawiony kontener. Warto się zaangażować i dać przykład dzieciom jak odpowiedzialnie postępować z odpadami, przy okazji zdobywając nagrody.

• Mandale- słoneczne wspomnienia

• Ostatnie ciepłe dni lata wykorzystaliśmy na aktywność twórczą na świeżym powietrzu. Tym razem w ramach zajęć świetlicowych dzieci stworzyły naturalne mandale (symetryczne kompozycje zamknięte w okręgu). Do ich wykonania posłużyły fragmenty przyrody znajdujące się wokół nas, głównie; piasek, patyki, kamienie i liście. W trakcie układania mandali dzieci szczególnie dbały o zachowanie kształtu i powtarzalność wzoru, ćwiczyły koncentrację, wytrwałość i konsekwencję w działaniu. Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego naszej pracy.

• Witamy po wakacjach

• W czwartek 1 września 2022 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, bardzo cieszymy się z powrotu naszych uczniów po wakacyjnej przerwie. Szczególnie ciepło witamy nowo przybyłych, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury naszej szkoły.

Wszystkim uczniom życzymy dużo radości, zapału do nauki oraz wielu sukcesów przez cały rok. Pamiętajcie, głowa do góry, następne wakacje już za 10 miesięcy ! ;)