• Aktualności

            • Konkurs Zdrowe śniadanie

            • W marcu w naszej szkole odbywał się konkurs Zdrowe śniadanie. Celem konkursu było rozszerzanie wśród uczniów świadomości zdrowego odżywiania oraz utrwalania prawidłowych nawyków żywieniowych. W konkursie udział brali uczniowie klas 0-3. Pojawiło się kilka naprawdę wspaniałych pomysłów i udało się wyłonić zwycięzców! Miejsce I - Anielka z klasy 0a i jej autorski przepis na omlet z owocami, polany jogurtem naturalnym oraz posypany amarantusem, Miejsce II - Marysia z klasy 0b i własnoręcznie przygotowana kasza jaglana z malinami, Miejsce III - Basia z klasy 2b i pomysł na zdrową owsiankę z orzechami i rodzynkami! Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

            • Trasa linii 729 i autokaru szkolnego

            • Informacja Urzędu Gminy w sprawie rozbudowy ul. Klonowej w Koczargach Starych

              Przystępujemy do rozbudowy ul. Klonowej w Koczargach Starych na odcinku od ul. Trakt Królewski do ul. Akacjowej.  Od poniedziałku 28.03.2022 zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu zatwierdzona przez Starostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Zmiany te spowodują utrudnienia w komunikacji.

              Rozbudowywany odcinek ulicy Klonowej zostanie zamknięty dla ruchu i będzie dostępny tylko dla mieszkańców tej ulicy. Autobusy komunikacji publicznej i autobusy szkolne nie będą jeździły ul. Klonową, tylko wyznaczonym objazdem. Autobusy linii 729 jadące z Warszawy w kierunku Borzęcina, pojadą prosto ulicą Warszawską, do ulicy Wspólnej w Wojcieszynie, skąd skręcą w ul. Trakt Królewski i pojadą dalej starą trasą. Jadąc w kierunku powrotnym, do Warszawy autobusy również nie będą jeździły ul. Klonową i ul. Szkolną. Tym samym dla linii 729 nie będą funkcjonowały przystanki Wojcieszyn-Górki 01, 02, Wrzosowa 01,02, Koczargi Stare 01,02 oraz Zielonki-Wieś 03.

              Planujemy przebudowę dalszej części tej arterii, czyli remont ul. Trakt Królewski od ul. Klonowej do ul. Spacerowej.  Etap projektowania tego odcinka ulicy jest już bliski ukończenia. Trwają procedury związane z wydaniem zezwoleń na realizacje inwestycji przez Starostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Będziemy ubiegać się o przyznanie dofinansowania dla tego przedsięwzięcia w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.  

              W imieniu Wykonawcy robót zwracamy się do Państwa z prośbą o zachowanie ostrożności, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Rozbudowa ulicy Klonowej poprawi komfort i bezpieczeństwo nas wszystkich.

               

              Trasa autokaru szkolnego jadącego ulicą Klonową jest taka sama jak linii 729.

            • Dzień Języków Obcych

            • 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Jezyków Obcych. Wszyscy uczniowie mieli okazję do wzięcia udziału w różnych konkursach i quizach. Świętowanie klas 0-3 rozpoczęło się występem uczniów klas 0a i 0b. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenki w języku francuskim, angielskim i hiszpańskim. Kolejnym punktem programu był konkurs piosenki obcojęzycznej oraz bitwa na słówka w której wyłoniliśmy mistrza słówek klas pierwszych, drugich i trzecich. Uczniowie mieli także okazję obejrzeć prezentację przygotowaną przez klasy 4-8 dotyczącą krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Zostały również ogłoszone wyniki konkursu na plakat, którego tematem był symbol wybranego kraju anglojęzycznego. Klasy 4-8 rozpoczęły swój program od przedstawienia o prawach dziecka przygotowanego przez klasę 7a pod kierunkiem pani Wandy Wiśniewskiej. Przedstawienie rozpoczęło się powitaniem i zakończyło się pożegnaniem w 7 językach. Uczniowie uczestniczyli w quizie wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. W kategorii klas 4-5 zwyciężyła klasa 4b a klas 7-8 klasa 7b. W konkursie kulinarnym pierwsze miejsce zajęła klasa 5a, drugie miejsce ex aequo klasa 7a i 7b, trzecie miejsce- klasa 8b. Ogłoszono również wyniki konkursu na plakat: Dlaczego warto uczyć się języków obcych? Niemcy- kraj wart poznania. Wszyscy zwycięzcy tego dnia otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy.

            • Dzień bez plecaka

            • Samorząd Uczniowski zaproponowa, aby 21 marca był dniem bez plecaka. Tego dnia uczniowie przynieśli podręczniki, zeszyty i inne przybory szkole nie w plecaku, ale w czymś zupełnie innym, np. futerale po gitarze, przenośnej chłodziarce itp. Ich kreatywność była nieograniczona. Najlepsze pomysły zostały nagrodzone słodkościami zafundowanymi przez Radę Rodziców.

            • Dzień kolorowej skarpetki

            • Dzisiejszy wiosenny dzień powitaliśmy w szkole w kolorowych skarpetkach. Tym samym wyraziliśmy nasze zrozumienie i wsparcie dla osób z zespołem Downa pokazując, że świat dla wszystkich jest kolorowy i piękny :)

            • Rosnę śpiewająco

            • Za nami drugi miesiąc pracy z przedszkolakami i uczniami zerówek w ramach Ogólnopolskiego Programu Umuzykalnienia dla Przedszkoli  - Edycja II "Z muzyką przez świat - Rosnę śpiewająco".

              Lutym dzieci zapoznały się z muzyką amerykańską. Na załączonych zdjęciach można podziwiać efekty ich pracy.

            • Radiostacja Transatlantycka Babice – pierwszy kandydat na patrona Szkoły Podstawowej w Koczargach Starych

            • W poniedziałek 7 marca 2022 r. odbyło się pierwsze z cyklu spotkań poświęconych prezentacji kandydatów na patrona naszej szkoły. Poprowadził je Pan Marcin Łada, prezes babickiego koła Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Obrońców Radiostacji Babice, miłośnik historii Ziemi Babickiej, społecznik, autor książek o tematyce historycznej i wieloletni redaktor naczelny „Gazety Babickiej”. Drugie spotkanie z dziećmi, poświęcone kandydaturze Radiostacji Babice na patrona szkoły w Koczargach Starych, odbyło się w środę 9 marca, poprowadził je Pan Jarosław Chrapek – specjalista ds. historycznych w Domu Kultury Stare Babice, prezes stowarzyszenia Park Kulturowy Transatlantycka Radiotelegraficzna Centrala Nadawcza, pomysłodawca utworzenia na terenie Gminy Muzeum i Centrum Nauki  Radiostacja Transatlantycka.

              Radiostacja Babice była cudem przedwojennej techniki, zapewniła Polsce stałą łączność międzykontynentalną, a także była dowodem powrotu Polski na mapy świata. Rzeczpospolita, która odzyskała niepodległość w 1918 r. udowodniła, że w krótkim czasie jest w stanie dokonać ogromnej, supernowoczesnej (jak na tamte czasy) inwestycji, która postawiła nasz kraj w rzędzie najbardziej rozwiniętych państw świata. Radiostacja Babice, której koszt budowy szacuje się na ok. 3 mln dolarów, została uruchomiona blisko 100 lat temu. Jej powstanie było efektem współpracy ówczesnego Ministerstwa Poczt i Telegrafów z amerykańską firmą Radio Corporation of America. Na terenie naszej gminy powstała największa radiostacja w Europie, druga w świecie po amerykańskiej, wykorzystująca najnowocześniejsze osiągnięcia światowej techniki radiowej. Dzięki tej inwestycji Polska uzyskała po raz pierwszy bezpośrednią łączność z całym światem. Stacja nadawcza zajmowała teren o długości ok. 4 km i rozciągała się od miejscowości Latchorzew, aż po Wawrzyszew, w jej skład wchodziło między innymi 10 wież o wysokości blisko 130 m, własna elektrownia i budynki techniczne.

            • Wycieczka szkolna klas Ia-IIb Cosmos-Discovery

            • W środę , 9 marca klasy 1a i 2b  miały przyjemność uczestniczyć w wyjątkowej wycieczce szkolnej, wybraliśmy się w niezwykłą kosmiczną podróż zwiedzając Światową Wystawę Kosmonautyki - Cosmos Discovery w Warszawie. Wystawa opowiada historię podboju kosmosu, od pierwszych, historycznych prób, aż po obecne wyprawy i przyszłość lotów kosmicznych. Ponadto prezentuje ponad dwieście oryginalnych eksponatów pochodzących ze Stanów Zjednoczonych, Rosji oraz Polski. „Spacerując” po zakątkach Kosmosu mogliśmy zwiedzić wnętrza stacji orbitalnej MIR 1:1, obejrzeć statek Mercury, zobaczyć statek kosmiczny Apollo 11, podziwiać kokpit promu kosmicznego Columbia, obejrzeć rakietę kosmiczną Saturn V w skali 1:10, a także oryginalną dyszę promu kosmicznego. Nie zabrakło także czegoś dla miłośników mocnych wrażeń. W interaktywnym COSMOS CAMP  dzięki najnowocześniejszej technologii 3D śmiałkowie mogli doświadczyć kosmicznych podróży na symulatorach VR. Wycieczka do „Cosmoc Discovery” dostarczyła wszystkim nieziemskich wrażeń. Cieszymy się, że udało nam się dołączyć do szczęśliwców, którzy mogli zwiedzać tę wystawę i się nią zachwycać.

            • Dzień Kobiet, które zmieniły i zmieniają świat

            • 8 marca to okazja do przypomnienia życiorysów wyjatkowych kobiet. Choć niektórych z nich, nie ma  już z nami, swoją wiedzą, talentem oraz przełomowymi dokonaniami zapisały się na kartach historii.

              Pisarki, działaczki społeczne, pionierki w świecie nauki, matki, córki, siostry z okazji Dnia Kobiet życzymy każdej kobiecie jak najwiecej siły oraz mocy do budowania lepszego świata.

            • Zamiast balu karnawałowego

            • Niestety, w tym roku, z powodu pandemii nie mogliśmy zorganizować balu karnawałowego dla klas 4-8. Aby jednak zaakcentować koniec karnawału, Samorząd Uczniowski zaproponował uczniom, by przyszli do szkoły w przebraniach. Niektórzy odpowiedzieli na apel i w poniedziałek (28 lutego) na korytarzach szkolnych pojawili się przebierańcy. Najlepsze stroje zostały nagrodzone słodkościami zakupionymi z funduszu Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

            • Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

            • 1 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelu z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ten dzień poświęcony jest polskim żołnierzom podziemia niepodległościowego z lat 1944-1963. Apel przygotowali uczniowie z klasy VIII B pod kierunkiem Pana Artura Majera, ósmoklasiści zaprezentowali krótki rys dotyczący wydarzeń z polskiej historii XX wieku oraz nakreślili sylwetki kilkanaściorga żołnierzy. Swoim odczytem uświadomili młodszym kolegom, kogo nazywa się żołnierzami wyklętymi i na czym polegała ich działalność.

               

               

            • Solidarni z Ukrainą

            • Społeczność szkoły podstawowej w Koczargach Starych symbolicznie wyraziła solidarność z dzielnie walczącym narodem ukraińskim.