• Aktualności

            • #NaszaFlaga

            • Ogólnopolski konkurs plastycznydla uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych

              Szanowni Państwo,

              zapraszamy Państwa uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym #NaszaFlaga.Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, której tematem jest:Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia”.Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Przygotowaną pracę należy sfotografować.Rodzic (opiekun prawny) autora pracy przesyła zgłoszenie do konkursu razem ze zdjęciem pracy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie:www.naszaflaga.plZgłoszenia (przesyłanie prac) do 14 maja 2022 r.

              Na każdej pracy koniecznie musi się znaleźć polska flaga państwowa lub biało-czerwony motyw.

              NAGRODY(w każdej kategorii)

              I nagroda  3000 złII nagroda  1000 złIII nagroda  500 zł

            • Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami

            • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych nasi uczniowie z klasy Ia pod kierunkiem Pani Iwony Gas oraz Pani Ewy Wesołowskiej, zaprezentowali przedstawienie przybliżające tradycje oraz zwyczaje wielkanocne. Dzięki oprawie muzycznej Pani Marzeny Chmielarz- Borowiec przedstawienie było cudownie roztańczone i rozśpiewane. Dzieci pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki i wesoło tańczyły mazurki. Na koniec w dźwiękach radosnego Alleluja popłynęły do Wszystkich życzenia zdrowych, pełnych pokoju i radości Świąt Wielkanocnych.

               

            • Wymiana kartek świątecznych

            • Po raz kolejny grupy przedszkolne z naszej szkoły uczestniczyły w wymianie kartek świątecznych z innymi przedszkolami. Oto jakie piękne życzenia otrzymaliśmy.

            • Warsztaty wielkanocne w klasie 2a

            • We wtorek 12 kwietnia w klasie 2a pani Kinga Niegowska zorganizowała dla swoich uczniów warsztaty wielkanocne.

              Dzieci miały okazję stworzyć śliczne wiosenne stroiki. Każda praca odznaczała się indywidualnym charakterem, ale wszystkie były kolorowe i wesołe.

              Uczniowie przystąpili do zadania z wielkim entuzjazmem i z dumą prezentowali swoje prace.

            • Prof. Jadwiga Kobendza "Kobendzina" lokalną kandydatką na patrona Naszej szkoły

            • 8 kwietnia był dniem, w którym dzieci poznały prof. Jadwigę Kobendzę, kandydatkę na patrona Naszej szkoły. Uczniowie obejrzeli prezentację, wysłuchali dużo ciekawych informacji na temat świata przyrody. W czasie spotkania zabawili się w tropicieli: odgadywali go kogo należą poroża, wysłuchane odgłosy oraz ślady zwierząt na śniegu. Zadanie wykonali z wielkim zaangażowaniem i wykazując się sporą wiedzą, którą warto byłyby rozwijać. Dowiedzieli się, że huśtawka z opony to również przykład upcyclingu. 

              Niektórzy, otrzymali specjalne zadanie i czujnie pilnowali naszej planety przez cały apel- balonik symbolizujący Ziemię.

              Dzieci dowiedziały się jak wielki wpływ na naszą okolicę miała Pani Profesor, że to dzięki niej naszym sąsiadem dzisiaj jest Kampinos, zamiast trasy szybkiego ruchu. Jak wiele gatunków roślin oraz zwierząt mieszka dzięki niej obok nas i jakimi są szczęściarzami, że mogą korzystać z dobrodziejstwa tych wielkich płuc. Pani Profesor dla naszej okolicy jest bohaterką- Super Kobendzina to godna osoba do naśladowania –szkoła otrzymała puzzle z ciekawą grafiką. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmem z prezentacji oraz próby odgadnięcia tropów.

            • Kpt. Krystyna Chojnowska-Liskiewicz kandydatką na patrona szkoły w Koczargach Starych.

            • W dniu 04.04.2022 przedstawiona została sylwetka Pani Kpt. Krystyny Chojnowskiej –Liskiewicz. Uczniowie zapoznali się z osobą Pani Kapitan oraz jej niezwykłym dorobkiem życiowym. Mieli okazję wysłuchać audycji na temat jej dokonań oraz obejrzeć filmik z momentu jej triumfalnego powrotu do Gdańska. 

              Kpt. Krystyna Chojnowska-Liskiewicz była pierwszą kobietą, która samotnie opłynęła kulę ziemską. Dokonała tego w ciągu dwóch lat mając za pomoc tylko własne doświadczenie, wiedzę oraz siłę. Udało jej się zrealizować to trudne zadanie mimo wielu przeszkód np.: sztormów czy przerwania łączności radiowej. Opłynęła świat na niewielkim, jak na jednostkę oceaniczną, statku – ok. 9 metrowym „Mazurku” – jachcie żaglowym zaprojektowanym i skonstruowanym przez jej męża.

              Pani Kapitan Chojnowska – Liskiewicz do końca życia pozostała aktywną, pełną energii kobietą. Zawsze wypowiadała się o swoim wyczynie ze spokojną pewnością siebie, nie wywyższając się i nie chełpiąc. Niczego w swym życiu nie żałowała oprócz tego, iż nie będzie jej dane polecieć w kosmos. Jej siła, determinacja, wytrwałość, wiara w siebie i samodzielność mogą być pięknym przykładem dla młodzieży.

              Zmarła 12 czerwca 2021 roku w Gdańsku.

              W czasie spotkania dzieci miały okazję zapoznać się nie tylko z osobą Pani Kapitan, ale też poznać niektóre tajniki dotyczące żeglarstwa, pooglądać rekwizyty związane z tym sportem i zadać nurtujące je pytania.

            • Do nas też zawitała wiosna :)

            • W dniu dzisiejszym klasy III a i b wzięły udział w warsztatach przyrodniczych „ Las w słoiku”. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie wykonali własne kompozycje roślinne z akcentem świątecznym. Warsztaty sprawiły dzieciom wiele radości, były okazją do obcowania z naturą i stworzenia osobistego lasu z możliwością podarowania go komuś bliskiemu.

            • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

            • Wtorek był jednym z wyjątkowych dni w naszej szkole, ponieważ właśnie wtedy ubraliśmy się na niebiesko, żeby wspólnie podkreślić nasze zrozumienie i akceptację dla osób z autyzmem w związku ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Przynieśliśmy także niebieskie balony i w ramach obchodów zarówno najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego jak i starsi uczniowie mieli okazję obejrzeć filmy związane z codziennym funkcjonowaniem osób z autyzmem. Nasi najmłodsi przygotowali niebieskie serca - jako wyraz wsparcia i  serdeczności dla ,,Asów”  - osób ze spektrum autyzmu, którzy są wśród nas :)

            • Konkurs Zdrowe śniadanie

            • W marcu w naszej szkole odbywał się konkurs Zdrowe śniadanie. Celem konkursu było rozszerzanie wśród uczniów świadomości zdrowego odżywiania oraz utrwalania prawidłowych nawyków żywieniowych. W konkursie udział brali uczniowie klas 0-3. Pojawiło się kilka naprawdę wspaniałych pomysłów i udało się wyłonić zwycięzców! Miejsce I - Anielka z klasy 0a i jej autorski przepis na omlet z owocami, polany jogurtem naturalnym oraz posypany amarantusem, Miejsce II - Marysia z klasy 0b i własnoręcznie przygotowana kasza jaglana z malinami, Miejsce III - Basia z klasy 2b i pomysł na zdrową owsiankę z orzechami i rodzynkami! Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

            • Trasa linii 729 i autokaru szkolnego

            • Informacja Urzędu Gminy w sprawie rozbudowy ul. Klonowej w Koczargach Starych

              Przystępujemy do rozbudowy ul. Klonowej w Koczargach Starych na odcinku od ul. Trakt Królewski do ul. Akacjowej.  Od poniedziałku 28.03.2022 zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu zatwierdzona przez Starostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Zmiany te spowodują utrudnienia w komunikacji.

              Rozbudowywany odcinek ulicy Klonowej zostanie zamknięty dla ruchu i będzie dostępny tylko dla mieszkańców tej ulicy. Autobusy komunikacji publicznej i autobusy szkolne nie będą jeździły ul. Klonową, tylko wyznaczonym objazdem. Autobusy linii 729 jadące z Warszawy w kierunku Borzęcina, pojadą prosto ulicą Warszawską, do ulicy Wspólnej w Wojcieszynie, skąd skręcą w ul. Trakt Królewski i pojadą dalej starą trasą. Jadąc w kierunku powrotnym, do Warszawy autobusy również nie będą jeździły ul. Klonową i ul. Szkolną. Tym samym dla linii 729 nie będą funkcjonowały przystanki Wojcieszyn-Górki 01, 02, Wrzosowa 01,02, Koczargi Stare 01,02 oraz Zielonki-Wieś 03.

              Planujemy przebudowę dalszej części tej arterii, czyli remont ul. Trakt Królewski od ul. Klonowej do ul. Spacerowej.  Etap projektowania tego odcinka ulicy jest już bliski ukończenia. Trwają procedury związane z wydaniem zezwoleń na realizacje inwestycji przez Starostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Będziemy ubiegać się o przyznanie dofinansowania dla tego przedsięwzięcia w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.  

              W imieniu Wykonawcy robót zwracamy się do Państwa z prośbą o zachowanie ostrożności, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Rozbudowa ulicy Klonowej poprawi komfort i bezpieczeństwo nas wszystkich.

               

              Trasa autokaru szkolnego jadącego ulicą Klonową jest taka sama jak linii 729.

            • Dzień Języków Obcych

            • 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Jezyków Obcych. Wszyscy uczniowie mieli okazję do wzięcia udziału w różnych konkursach i quizach. Świętowanie klas 0-3 rozpoczęło się występem uczniów klas 0a i 0b. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenki w języku francuskim, angielskim i hiszpańskim. Kolejnym punktem programu był konkurs piosenki obcojęzycznej oraz bitwa na słówka w której wyłoniliśmy mistrza słówek klas pierwszych, drugich i trzecich. Uczniowie mieli także okazję obejrzeć prezentację przygotowaną przez klasy 4-8 dotyczącą krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Zostały również ogłoszone wyniki konkursu na plakat, którego tematem był symbol wybranego kraju anglojęzycznego. Klasy 4-8 rozpoczęły swój program od przedstawienia o prawach dziecka przygotowanego przez klasę 7a pod kierunkiem pani Wandy Wiśniewskiej. Przedstawienie rozpoczęło się powitaniem i zakończyło się pożegnaniem w 7 językach. Uczniowie uczestniczyli w quizie wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. W kategorii klas 4-5 zwyciężyła klasa 4b a klas 7-8 klasa 7b. W konkursie kulinarnym pierwsze miejsce zajęła klasa 5a, drugie miejsce ex aequo klasa 7a i 7b, trzecie miejsce- klasa 8b. Ogłoszono również wyniki konkursu na plakat: Dlaczego warto uczyć się języków obcych? Niemcy- kraj wart poznania. Wszyscy zwycięzcy tego dnia otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy.

            • Dzień bez plecaka

            • Samorząd Uczniowski zaproponowa, aby 21 marca był dniem bez plecaka. Tego dnia uczniowie przynieśli podręczniki, zeszyty i inne przybory szkole nie w plecaku, ale w czymś zupełnie innym, np. futerale po gitarze, przenośnej chłodziarce itp. Ich kreatywność była nieograniczona. Najlepsze pomysły zostały nagrodzone słodkościami zafundowanymi przez Radę Rodziców.

            • Dzień kolorowej skarpetki

            • Dzisiejszy wiosenny dzień powitaliśmy w szkole w kolorowych skarpetkach. Tym samym wyraziliśmy nasze zrozumienie i wsparcie dla osób z zespołem Downa pokazując, że świat dla wszystkich jest kolorowy i piękny :)

            • Rosnę śpiewająco

            • Za nami drugi miesiąc pracy z przedszkolakami i uczniami zerówek w ramach Ogólnopolskiego Programu Umuzykalnienia dla Przedszkoli  - Edycja II "Z muzyką przez świat - Rosnę śpiewająco".

              Lutym dzieci zapoznały się z muzyką amerykańską. Na załączonych zdjęciach można podziwiać efekty ich pracy.